Pradžia Straipsniai Ypatinga Dovilės ir Samir santuokos ceremonija Diuseldorfe

Ypatinga Dovilės ir Samir santuokos ceremonija Diuseldorfe

Tikros vestuves

Džiaugiamės galėdami pristatyti dar vienos laimingos poros vestuvių planavimo patirtį ir įspūdžius. Šios vestuvės unikalios ne tik tuo, kad vyko įspūdinguose “Benrath rūmuose” Diuseldorfe, bet ir tuo, kad jaunieji puikiai suderino gražiausias savo kilmės šalių vestuvių tradicijas ir papročius. Savo įžvalgas ir patarimus būsimiems jaunavedžiams pateikia žavingoji nuotaka Dovilė.

Jaunavedžių vardai

Dovilė ir Samir

Vestuvių data

Balandžio 23 d. 2015

Santuokos vieta

Santuoka vyko Vokietijoje, Diuseldorfe, kuriame jau gyvename keletą metų.

Šventės vieta

Oficiali dalis – civilinė santuoka vyko baroko stiliaus Benrath rūmuose (de. Schloss Benrath). Vokietijoje, kaip ir Lietuvoje, civilinę santuoką registruoti galima ne tik santuokų rūmuose. Savo šventei mes ieškojome išskirtinės vietos, kad vestuvių diena savo įspūdingumu įsimintų ne tik mums, bet ir mūsų svečiams. Be to, balandžio gale vis dar šaltoka bei dažni lietūs. Dėl to svarstėme, kad net ir esant blogam orui turėsime nuostabaus grožio vietą fotosesijai.

vestuvės

Vestuvių tema, spalva

Specialios tematikos ir spalvos atsisakėme. Mūsų pagrindinė tema ir siekis buvo tarptautinė santuoka, parodant skirtingų šalių kultūrines ypatybes.

Jaunosios apranga

Aplankiusi keletą vestuvinių suknelių salonų Diuseldorfe ir neradusi sau tinkančios, nusprendžiau suknelę siūtis. Mano akį patraukė “Tiulio Fėjos” studijos stilius, tad ją ir pasirinkau. Pasirinkimas – pieno spalvos vestuvinis bodis iš gipiūro ir tampraus tiulio, kuris buvo dekoruotas gipiūro aplikacijomis. Prie jo priderintas ilgas pieno spalvos šifoninis sijonas, platus diržas bei keletą gėlių – segių į plaukus. Buvau maloniai nustebinta, kad užteko vieno apsilankymo Vilniuje aptarti ir primatuoti suknelę. Bateliai ir rankinė – nude  (kūno spalvos). Aksesuarai – auskarai ir apyrankė – jovi.lt rankų darbo kristalų rinkiniai.

Jaunikio apranga

Tamsiai mėlymas kostiumas, balti marškiniai, mėlynų atspalvių languotas kaklaraištis, rudos odos batai ir diržas. Aksesuarai  – laikrodis ir sąsagos. Vardinės sąsagos – jaunosios dovana jaunajam. Individualų užsakymą įgyvendino v2o.lt

Pamergių/ pabrolių apranga

Skirstymo į pamerges ir pabrolius nebuvo.

vestuvės

Fotografas

Mūsų vestuvių dieną įamžino Reda Ruželė.  Reda mus jau kartą fotografavo žiemą. Kadangi buvome labai patenkinti jos fotografijos stiliumi bei bendravimu, nedvejojome pasirinkdami. Patarimas būsimiems jauniesiems – išbandyti poros fotosesiją prieš vestuves. Pažinsite ne tik fotografą/-ę, bet ir įgysite parties profesionaliai fotografuotis poroje.

Gėlės, dekoracijos

Jaunosios puokštė – baltos kalijos, pasižyminčios elegancija ir subtilumu.

Žiedai

Norėjome būtinai vienodų žiedų, dėl to ilgai vyko derybos. Aplankėme ne vieną saloną, nes, pasirodo, mūsų skoniai labai skirtingi… Galutinis pasirinkimas – balto aukso platūs žiedai. Pagrindinis skirtumas – deimantukas ant jaunosios žiedo.

Dienos atrakcijos

Po oficialios ceremonijos dalies veiksmas persikėlė į lauką. Prie rūmų bei šalia esančio parko suorganizavome mini furšetą. Veliau svečius pakvietėme į rūmų kavinę, kurioje pjaustėme vestuvinį tortą.  Vestuviniam tortui savo pačių patogumui pasirinkote derinuką – tortą ir keksiukus. Reikia pripažinti, kad keksiukais džiaugėsi ne tik vaikai. Kadangi nenorėjome, kad svečiai nuobodžiautų mums fotografuojantis dviese, užsakėme svečiams ekskursiją – turą po rūmus ir ten esantį muziejų.

vestuves

Vakaro programa (muzikantai, vedėjas, šou)

Vakarienė vyko tradiciniame afganų virtuvės restorane. Vakaro metu muzikantai grojo tradiciniais rytų Azijos instrumentais.  Kadangi šventė vyko mažame šeimos rate, vakaro vedėjais buvome patys.

Jaunųjų šokis

Jaunųjų šokio atsisakėme dėl laiko stokos (vestuves suorganizavome per 3 mėn).

Didžiausi iššūkiai planuojant vestuves

Didžiausias, bet tuo pačiu įdomiausias iššūkis buvo suderinti kultūrinius skirtumus. Norėjome gerbti ir paisyti kultūrinius bei religinius skirtumus bei išlaikyti tiek afganiškų, tiek lietuviškų vestuvių elementų.  Lietuviškas tradicijas išlaikė jaunosios tėveliai, pasitikdami jaunavedžius su duona ir druska bei perduodami šeimos židinį. Iš afganiškų elementų pasirinkome palaiminimą, svečių šokį su tradiciniais drabužiais, chna rankų dažymą. Mūsų sprendimas apjungti abiejų tautų tradicijas abiems šeimoms labai patiko, nes turėjo galimybę pažinti skirtingos kultūros ypatybes.

Jūsų patarimas būsimoms nuotakoms

Patarimas iš anksto aplankyti vestuvių ceremonijos, fotosesijos vietas, pasirinktą vakarienės meniu patiems paragauti iš anksto.  Pavyzdžiui, tortą ir keksiukus rinkomės bei degustavome iš trijų tiekėjų. Investuotas laikas į atranką tikrai pasiteisino.

Gal dėl kažko apgailestaujate?

Viskas praėjo labai smagiai ir be nesklandumų. Apgailestaujame tik dėl to, kad šventės dieną laikas tiesiog lėkte pralėkė, o norėjosi kiekviena akimirka ilgiau pasidžiaugti.

Geriausias Jūsų sprendimas

Geriausias sprendimas ir patarimas tarptautinėms santuokoms nebijoti eksperimentuori ir
“maišyti” skirtingų kultūrų elementus. Tiek šeimoms, tiek svečiams nepaprastai įdomu pažinti kitos tautos tradicijas. Be to, tai puiki galimybė parodyti savo kultūros paveldą ir puoselėti jį.

Nuotraukos Redos Ruželės

 Jūsų šventė jau praėjo? Viskas buvo taip, kaip tikėjotės ir planavote? O gal priešingai, kažkas Jus tą dieną labai nuvylė ir norėtumėte garsiai pasiguosti? Labai laukiame Jūsų šventės istorijų ir fotografijų  el. p. redakcija@vestuviumados.lt

Kad būtų lengviau, rašydami galite vadovautis šiuo planeliu, tačiau be abejonės galite papildyti ir savo išskirtinėmis įžvalgomis apie tai, kas planelyje nepaminėta.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą