Pradžia Apie meilę poroje Vyresnė moteris ir jaunesnis vyras

Vyresnė moteris ir jaunesnis vyras

Vyresnė moteris ir jaunesnis vyras
Jam buvo 27-eri, jai – 42-eji. Tokio amžiaus buvo Aštonas Kutčeris ir Demi Moore, kai praėjusiais metais nusprendė pradėti bendrą gyvenimą. Tokių pavyzdžių galima rasti ir Lietuvoje, garsiausia tokia pora ilgą laiką buvo Rūta Ščiogolevaitė ir Deividas Meškauskas. Ar tiesa, kad vyresnės moters ir jaunesnio vyro santykiai po truputį tampa įprastu dalyku?

Beveik trečdalis 40-69 metų amžiaus moterų susitikinėja su 10 ir daugiau metų jaunesniais vyrais. Apklausa rodo, jog šeštadalis penkiasdešimtmečių moterų rinktųsi vyrus, kuriems 40.

Tai nėra tai, ką dauguma galvoja – ištvermingumas ar atjaunėjimas bendraujant su jaunesniais vyrais. Moterims patinka lankstumas bei nuotykių pojūtis jų spontaniškesniuose, jaunesniuose partneriuose. Šiuos žavi vyresnių moterų patyrimas, gyvenimo sėkmė. Peršama idėja, jog moters seksualumo pikas yra trisdešimties, o vyro – paauglystėje, neturi su šia istorija nieko bendra, nes dauguma jos porų perkopę minimą amžiaus limitą.

Tyrimų duomenimis, kitos tokių santykių pasirinkimo priežastys yra šios:

  • Dėka medicinos pažangos bei ant kiekvieno kampo styrančių sporto klubų šiandien vyresnės moterys atrodo vis geriau.
  • Dėl skyrybų ir ilgesnės gyvenimo trukmės dailiosios lyties atstovės labiau linkusios grįžti į pasimatymų „rinką“.
  • Vis mažiau moterų santykiuose ieško finansinės naudos. Dabar svarbesniais dalykais tampa gera draugija, kelionės, linksmai kartu leidžiamas laikas.
  • Moterys gali norėti mažiau karjeros laiptais užkopusio vyro, kad šis galėtų daugiau laiko skirti jai ar vaikų priežiūrai.
  • Vyriškosios lyties atstovams vyresnės moterys atrodo įdomesnės pašnekovės, žavi jų finansinis stabilumas bei seksualinė patirtis.

Tačiau kaip dėl požiūrio, jog vyrai yra sutverti dauginimuisi ieškoti grakščių figūrų, glotnaus veido partnerių? Žmonės yra santykinai lanksčios būtybės, teigia psichologai. Jūs galite nekreipti dėmesio į daugelį biologinių aspektų siekdami kitų tikslų.

Atliktas 600 moterų tyrimas,jos buvo dvidešimties, trisdešimties ir keturiasdešimties metų amžiaus. Moterims buvo rodomos šių dekadų amžiaus vyrų nuotraukos. Įdomu tai, jog dailiosios lyties atstovės labiausiai domėjosi bendraamžiais ar vyresniais vyrais.

Mes turime tvirtus įsitikinimus, kokie mūsų partneriai turėtų būti. Psichologų teigimu, dauguma žmonių yra tiesiog vidinių suvaržymų aukos. Manome, jog turime sverti nustatytą skaičių kilogramų. Vesti žmogų, kurio amžius skiriasi dvejais metais. Patalogiška laikome bet ką, kas nėra nustatyta standartų. Ko mes iš tiesų nenorime, aiškina psichologai, tai nuolatinių situacijų kai vienas partneris trokšta išeiti pasivaikščioti, kitas – likti namuose, kai vienas tikisi pasišnekėti, o kitas nori erdvės ir pasimėgavimo tyla.

Susan Winter, knygos „Vyresnės Moterys, Jaunesni Vyrai: Naujas Meilės ir Romantikos Pasirinkimas“ bendraautorė, keletą kartų draugavo su 20 ar daugiau metų už ją jaunesniais vyrais. Vinter pasakoja, jog su knygos bendraautore Felicia Brings apklausė daugiau nei 200 tokio pobūdžio porų. Tyrėja išskyrė tris dažniausiai respondentų girdimus mitus apie jų santykius:

  • Mitas Nr. 1„Jis paliks tave dėl jaunesnės moters“. Winter teigia neradusi nei vieno vyro, kuris būtų nutraukęs tokius santykius dėl jaunesnės moters.  Vienintelė panaši pasitaikiusi priežastis – vyro noras susilaukti vaikų.
  • Mitas Nr. 2 –  „Be abejonės, tai moteris suviliojo jaunesnįjį partnerį“. Autorės teigimu, visų 200 apklaustų porų santykiuose iniciatyvos ėmėsi vyrai.
  • Mitas Nr.3„Tokie santykiai ilgai netruks“. Winter pasakoja, jog tarp respondentų buvo ir 25 ar daugiau metų kartu esančių porų. Apklaustųjų santykių trukmės vidurkis – 13 metų.

Šaltinis:

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą