Pradžia Straipsniai Vestuvių žodynėlis: viskas, ką reikia žinoti apie vestuvinių suknelių audinius

Vestuvių žodynėlis: viskas, ką reikia žinoti apie vestuvinių suknelių audinius

Išsvajotos vestuvinės suknelės paieškos paprastai prasideda nuo svarstymų apie suknelės siluetą, spalvą, ilgį, kainą. Tačiau tam, kad suknelė atrodytų nuostabiai, pirmiausia reikia išsirinkti vestuvinius audinius, juk būtent nuo jos priklauso suknelės stilius ir grožis.

Vestuviniu_sukneliu_audiniai

Nuo vestuvinių suknelių audinių įvairovės gali apsisukti galva, tad išsirinkti atitinkančius vestuvių stilių ir sezoną, yra sudėtinga. Taigi be didesnių ceremonijų pateikiame 15 populiariausių vestuvinių suknelių audinių žodynėlį, praturtintą iliustracijomis. Įdomios pažinties!

Batistas – lengvas, minkštas, bet tvirtas, perregimas audinys, ypatingos technologijos dėka pasižymintis švelnia tekstūra ir blizgesiu. Batistas išaustas iš labai plonos šukuotos medvilnės verpalų, todėl puikiai tinka vasarinėms nuotakos suknelėms, taip pat jautrią odą turinčioms, ekologiškai mąstančioms nuotakoms. Šis rafinuotas audinys atrodo tarsi būtų austas rankomis, todėl dažniausiai iš jo siuvamos vintažinio stiliaus vestuvinės suknelės.

batisto_vestuvine_suknele

Brokatas – prašmatnus, neretai blizgus, daugiasluoksnio pynimo audinys, išaustas specialia žakardo technologija. Tai išskirtinio dizaino kūrinys, pasižymintis įmantriais raštais, kurie gali būti vienspalviai arba skirtingų spalvų. Brokatas yra sunkus audinys, todėl nuotakos jį renkasi rudens bei žiemos vestuvėms.

brokato_vestuvine_suknele

Charmeuse šilkas – lengvas ir ganėtinai slidus, tarsi tekantis audinys, primenantis satino švelnumą. Išskirtinė savybė – dvipusiškumas, t.y. viena jo pusė blizgi, o kita matinė. Grynas Charmeuse šilkas yra brangus, silpnas ir lepus, ypatingos priežiūros reikalaujantis audinys. Nors jis plačiai naudojamas vestuvinių suknelių pasaulyje, tačiau dėl savo minkštumo nėra tinkamas formą turinčioms išlaikyti suknelėms.

Charmeuse_vestuvine_suknele

 

 

Krepas – lengvas, minkštas, plonas audinys, audžiamas įvairiausiomis technikomis iš įvairiausių siūlų. Tai labai puošnus, neretai elastingas audinys. Krepui būdingas grublėtas paviršius, kuris išgaunamas ypatingu audimo arba cheminio apdorojimo būdu. Šis audinys turi savybę priglusti prie kūno tarsi antra oda, todėl nuotaka turėtų žinoti, jog krepinė suknelė nepalieka paslapčių.

krepine_vestuvine_suknele1

 

Damastas ( angl. damask) – iš itin plonų verpalų išaustas audinys, kurio blizgesys neleidžia abejoti jo prabanga. Damastas kaip ir brokatas keri savo raštais, tačiau už jį yra gerokai lengvesnis, tad ir tinkamesnis vasariškoms vestuvinėms suknelėms.

damask_vestuvine_suknele

Duchesse satinas tai labai subtilus minkšto blizgesio audinys, išaustas iš šilko ir viskozės arba poliesterio. Ši satino rūšis yra gerokai sunkesnė ir standesnė už įprastą, todėl puikiai išlaiko formą ir nesiglamžo. Dėl šios priežasties Duchesse satinas yra nepamainomas nuotakoms, kurios savo vestuvių naktį nusiteikusioms šokti ir gražiai atrodyti iki paryčių.

satino_vestuvine_suknele

Ne paslaptis, kad vestuvininių suknelių pasaulyje labai madingi šilkiniai audiniai. Viena populiariausių tokio audinio rūšių – dupioni. Jo tekstūra labai panaši į pažeistą audinį ir primena traškią creme brulee plutelę. Dėl dvigubo sluoksnio dupioni vardu kartais pavadinamas velvetas, tačiau už už jį dupioni yra gerokai storesnis ir šiurkštesnis.

silkine_vestuvine_suknele2

Faille: viena šilko rūšių, kurios tekstūra išvagota siaurais dryželiais. Jis audžiamas iš medvilnės, šilko bei sintetinių pluoštų. Kaip ir kitoms šilko rūšims faille būdingas švytėjimas, tačiau nuo jų skiriasi tuo, kad jį gerokai lengviau lyginti.

dupioni_vestuvine_suknele

Žoržetas –labai lengvas audinys ryškiu matiniu paviršiumi, primenančiu krepą. Jis audžiamas iš šilko arba poliesterio, yra labai lengvas, be to, lengvai perregimas, todėl puikiai tinka šiltuoju metų laiku rengiamoms vestuvėms.

zorzeto_vestuvine_suknele

Illusion audinys yra išaustas į tinklinę medžiagą, kuri naudojama vestuvinių suknelių dekoro elementams, pavyzdžiui, rankovėms, iškirptėms.

vestuvines_sukneles_dekoras

Moira – natūralaus arba dirbtinio šilko audinys, rečiau audžiamas iš medvilnės ar vilnos. Vestuvinių suknelių siuvime plačiai naudojama šilkinė moira, kuri yra sunki ir trapi. Jos dizainas žavi banguotu raštu, primenančiu vandenyną ar skersiniu pjūviu perpjautą medieną.

moire_vestuvine_suknele

Organza –plonas, permatomas audinys, labai panašus į tiulį. Dėl savo grakštumo princesės stiliaus vestuvinių suknelių sijonams tinkamesnė organza nei tiulis. Kitas į organzą panašus audinys – organda. Šios dvi medžiagos skiriasi tik verpalais, naudojamais jų audimui: organza audžiama iš šilko, o organda iš medvilnės.

organzos_vestuvine_suknele

Peau de soie – švytintis ir minkštas satino audinys grublėtu paviršiumi. Jis yra sunkus, tad puikiai išlaiko formą, be to, paprastai pasižymi itin aukšta kokybe. Dėl šių savybių naudojamas klostuotų vestuvinių suknelių siuvimui.

Peau-de-soie_vestuvine-suknele

Šantungas – lengvas šilkinis audinys nelygiu reljefiniu paviršiumi. Savo tekstūra primena velvetą, taip pat duponi šilką, tačiau už pastarąjį yra standesnis.

shantung-vestuvine_suknele

Mikado šilkas – iš skirtingų šilko rūšių išaustas audinys, pasižymintis sunkumu. Dėl šios priežasties nuotakos dažniausiai jį renkasi vėsių orų vestuvėms.

mikado_vestuvine_suknele

Tikimės, jog šis vestuvinių audinių žodynėlis jums padės nepasiklysti tviskančių audinių pasaulyje.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą