Pradžia Muzika ir šokiai Vestuvių vedėjas – kaip pasirinkti?

Vestuvių vedėjas – kaip pasirinkti?

vestuviu vedejas Paulius Markulis

Savo pirmame straipsnyje išvardinau argumentus už vedėją vestuvėse.

Jei vis dėlto nusprendėte patikėti savo šventę vestuvių vedėjui, bet nežinote kaip gi jį ar ją išsirinkti, pasidalinsiu savo mintimis ir patarimais. Šiuo metu, vestuvių vedėjų pasirinkimas didelis, nuo tik neseniai pradėjusių jaunuolių, iki žinomų šou verslo asmenybių.

Vestuvių vedėjo pasirinkimas, visų pirma, priklauso nuo jūsų norų ir poreikių.

Pirmiausia turėsite nuspręsti, ar norite patikėti savo šventės nuotaikos kūrimą damai ar vyriškiui. Beje, renginius vedančių damų pasirinkimas Lietuvoje gerokai mažesnis.

Galbūt jus sužavės dainuojantis ar muzikiniu instrumentu grojantis vestuvių vedėjas ar vedėja.

Renginius ir vestuves vedu ne vienerius metus, tad galiu pasakyti, kad atlikėjai, kurie nėra renginių vedėjai, dažnai šventės vedimui neteikia tiek dėmesio ir atsidavimo. Yra skirtumas tarp atlikėjo, kuris gali ir vesti šventę ir renginių vedėjo, kuris gali ir padainuoti. Nuspręskite, kas jums svarbiau. Jei norite ir geros gyvos muzikos, ir gero vakaro vedimo, siūlyčiau rinktis muzikantus ir vestuvių vedėją atskirai.

O gal jūsų vestuvėse dalyvaus svečiai, nesuprantantys lietuviškai? Tuomet jums reikalingas keliomis kalbomis laisvai kalbantis renginių vedėjas.

Vestuvių biudžetas

Vestuvių vedėjo pasirinkimas priklausys ir nuo jaunųjų biudžeto. Renginių vedėjų kainų skirtumas gana nemažas. Švenčių vedimu neseniai užsiėmęs jaunuolis jums kainuos gerokai mažiau, nei žinomas, žiniasklaidoje mirgantis šou verslo “ryklys”.

Ir vis tik brangiau nebūtinai yra geriau. Kviesdamiesi žinomą atlikėją ar aktorių, jūs mokate už vardą. Tačiau, ne tiek žinomas, bet patyręs renginių vedėjas ar vedėja, kuriems tai yra pagrindinis amatas ir pašaukimas, gali “užkurti” jūsų šventę geriau nei toji žvaigždė.

Kita vertus, suabejočiau itin pigiu renginių vedėju ar vedėja. Kaip bebūtų, rinkos dėsniai veikia ir šiame versle. Jei kažkas siūlo paslaugas itin pigiai, greičiausiai didelės paklausos jis neturi.

Švenčių vedėjų kainodara taip pat skiriasi. Kai kurie kolegos skaičiuoja tik renginio vedimo kainą. Kiti – siūlo bendrą paslaugų komplektą: renginio vedimas, kolega DJ ir techninis šventės aptarnavimas (įgarsinimas, apšvietimas ir t.t.). Į šį komplektą gali būti įtraukti ir gyvi atlikėjai, ar, pavyzdžiui, fakyrų pasirodymas vidurnaktį.

Manau, rinkdamiesi visą paslaugų paketą, turite galimybę gauti atskiras paslaugas pigiau. Kitas tokių komplektų pranašumas – galimybė tartis ir derinti klausimus dėl daugumos išvardintų paslaugų su vienu atsakingu žmogumi.

Be to, renginių vedėjai skirtingai žiūri ir į savo paslaugų kainų spektrą. Vieni kolegos už renginuką ne šeštadienį – pagrindinę didesnių švenčių dieną – bus pasiruošę padaryti neblogą nuolaidą. Kitų gi kaina fiksuota ar bent jau mažiau lanksti, tiek skirtingomis savaitės dienomis, tiek ir mėnesiais.

Mano patarimas jums – nepabijokite pasiderėti. Mes nesame prekybos centras, mūsų kainos nėra fiksuotos.

Kaip įvertinti vestuvių vedėją?

Kadangi renginių vedėjai neturi jokių sertifikatų ar kitų būdų parodyti klientams savo paslaugų lygį, neretai klientai susiduria su klausimu, ar tikrai geras šis vedėjas. Mano manymu, renginio vedėjo profesionalumas – itin svarbus bruožas, kuris parodo kiek rimtai vedėjas žiūri į savo teikiamas paslaugas ir klientus.

Štai jums keletas objektyvių faktorių, atskleisiančių jus dominančio renginių vedėjo profesionalumą.

Interneto puslapis. Profesionalus renginių vedėjas turės savo interneto puslapį ar bent jau viešą paskyrą socialiniuose tinkluose. Profesionalaus vedėjo kontaktinė informacija turėtų būti lengvai surandama internete.

Rimtai į savo darbą žiūrintys vedėjai turi būti lengvai pasiekiami tiek telefonu, tiek internetu.

Internete turėtumėte rasti ir teigiamų atsiliepimų apie šiuos vedėjus, bei jų video.

Vienas svarbiausių žingsnių, padėsiančių jums galutinai pasirinkti savųjų vestuvių vedėją, yra susitikimas. Pasirinkę kelis profesionalus, būtinai susitikite su jais “gyvai”. Jei gyvenate toli vieni nuo kitų, susitikite internetu.

Į ką galėtumėte atkreipti dėmesį susitikus:

  • Ar kolega įsiklauso į jūsų norus ir vestuvių viziją?
  • Ar yra pasiruošęs prisitaikyti prie jūsų norų?
  • Ar jaučiate ryšį ir pasitikėjimą šiuo žmogumi?

Jei jus “veža” šis vedėjas. Jei jaučiate, kad ramiai galite įduoti jai ar jam savo svarbios šventės “vairą”, jūs jį radote.

Sutartis su vestuvių vedėju

Kitas svarbus švenčių vedimo profesionalo aspektas – sutartis. Patyręs vestuvių vedėjas visada pasiūlys pasirašyti renginio vedimo paslaugų sutartį, kad apsaugotų save ir jus nuo nenumatytų situacijų. Žinoma, sutarties sąlygos derinamos ir koreguojamos abipusiu sutarimu.

Na o tada jūsų lauks kitas, malonesnis rūpestis – jūsų šventės aptarimas ir scenarijaus sukūrimas.

Lyg raktas į visų gerą nuotaiką ir ypatingą vakaro atmosferą, šaunus vestuvių vedėjas gali tapti esmine jūsų nuostabios ir nepamirštamos šventės dalimi.

Įvykių centre besisukantis, o kai reikia, nepastebimas, geras vedėjas pakels jūsų šventę į aukštesnį lygį ir pranoks visus jūsų lūkesčius.

Va tokį šventinės nuotaikos meistrą ir linkiu jums susirasti!

 

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą