Pradžia Dovanos Vestuvių metinės dovanos

Vestuvių metinės dovanos

Vestuvių metinės dovanos

Vestuvių metinės vienaip ar kitaip minimos visose šalyse. Vieni švenčia šalia gausiomis vaišėmis nusėto stalo, o kiti – jaukiai bei romantiškai leisdami laiką kartu. Vestuvių metinės – tai šeimyninio gyvenimo pradžios paminėjimas, todėl tokios progos nevalia pamiršti. Simboliniai vestuvių metinių pavadinimai kilę iš senovės ir yra likusių bei modernių laikų tradicijų mišinys.

Popierinės vestuvės (1 metai)

Pirmosios metinės – ypatingos. Popierinės vestuvės simbolizuoja, kad jau vienerius metus esate vyras ir žmona. Ši medžiaga atspindi tai, jog poros tarpusavio santykiai dar neturi tvirto pagrindo, yra lengvai sutalžomi. Tačiau norint išsaugoti meilę – viskas įmanoma. Popierinės vestuvių metinės – dovanos: kuponas pramogai ar parduotuvės dovanų čekis, nuotraukų albumas, knyga, leidinio prenumerata. Šmaikšti dovana – tualetinio popieriaus tortas.

Medvilninės vestuvės (2 metai)

Antrosios vestuvių metinės kitaip dar žinomos kaip kartūninės, perkelinės ar marlinės. Visi šie žodžiai skamba kiek keistai ir daliai žmonių – nesuprantamai, todėl geriausia jas praminti – medvilninėmis. Ši medžiaga rodo tai, jog pora perėjo į kiek stipresnius santykius. Taip pat jau praėjo tie pirmieji metai, kurie tam tikrais atvejais dar būna padengti „rožiniais akiniais“. Dovanos idėja: patalynės komplektas, minkštas ir jaukus pledas, marškinėliai. Pastarieji gali būti ir labai praktiška, ir net labai šmaikšti dovana. Viskas priklauso nuo Jūsų išradingumo.

Odinės vestuvės (3 metai)

Trečiosios metinės tokį pavadinimą gavo dėl to, kad sutuoktiniai per šiuos metus turi išmokti gerai, taip sakant, „oda“ jausti vienas kitą. Dovanos trečiosioms metinėms: odinis diržas, piniginė, odiniai batai. Tačiau nebūtina užsibrėžti dovanoti tik odinius gaminius, juk oda gali simbolizuoti ir masažą! Todėl atpalaiduojantis viso kūno ar kobido masažas – puiki idėja. Taip pat tai gali būti laikas dviese SPA komplekse.

Vaisinės vestuvės (4 metai)

Ketvirtieji metai jau leidžia sakyti, kad pora subrendusi ir gerai pažįsta vienas kitą. Metinės simbolizuoja prisirpimą, vaisingumą, todėl ir yra vadinamos vaisinėmis. Jei turite nuosavą namą ar sodą, puiki dovana – vaismedis. Tačiau gyvenantys bute irgi gali būti išradingi – dovanoti vaisių krepšelį ar mažą vaismedį, pavyzdžiui, citrinmedį, kuris puikiai gyvuoja balkone.

Medinės vestuvės (5 metai)

Pagal senąsias tradicijas, šių vestuvių pavadinimas susijęs su medžiu, kaip gyvenimo, žydėjimo ir vaisingumo simboliu. Manoma, jog po penkių metų gyvenimo jau turi gimti pirmagimis, o sutuoktiniai suaugti šaknimis. Taigi, jei per ketvirtąsias metinės dar nepadovanojote vaismedžio, dabar taip pat tinkamas metas. Kitos galimos dovanos: mediniai įrankiai, baldai ar net nakvynė medinėje trobelėje, laikas dviese pirtyje.

Alavinės vestuvės (10 metų)

Alavinės vestuvės simbolizuoja lankstumą, o tai reiškia, jog sutuoktiniai jau itin gerai pažįsta vienas kitą, gali prisitaikyti prie situacijos. Kadangi tai ypatingas jubiliejus, įprasta, jog vyras moteriai dovanoja būtent rožių puokštę ir viską, kas susiję su rožine spalva: tekstilė, indai, juvelyriniai dirbiniai. Moteris vyrui taip pat dovanoja rožinės spalvos džiaugsmus.

Krištolinės vestuvės (15 metų)

Krištolas – labai švari medžiaga, kuri yra stipresnė nei stiklas. Taigi, sutuoktiniai pragyvenę jau  15 metų gali girtis savo tvirtais santykiais. Vis dėlto, nereikia užmigti ant laurų ir pamiršti, kad krištolas irgi dūžta! Todėl su šeima elgtis reikėtų taip pat saugiai ir meiliai, kaip iki šiol. Dovanų idėja: daiktai iš krištolo.

Porcelianinės vestuvės (20 metų)

Porcelianas dar brangesnė medžiaga už krištolą. Jis – brangus, gražus, bet taip pat ir trapus, jei elgsitės su juo nesaugiai. Taip ir sutuoktiniai, pragyvenę kartu 20 metų, turi džiaugtis tokia ilga, nuostabia sąjunga, nepamirštant, kad šeimyninė laimė – trapus daiktas. Idėjos dovanai: papuošalai, namų dekoracijos, porcelianinių indų rinkinys, servizas.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą