Pradžia Juvelyrika/Žiedai Vestuvių juvelyrika: kokius papuošalus rinktis žengiant prie altoriaus?

Vestuvių juvelyrika: kokius papuošalus rinktis žengiant prie altoriaus?

Vestuvių juvelyrika: kokius papuošalus rinktis žengiant prie altoriaus?

Numačius vienos gražiausių švenčių – vestuvių datą, jaunavedžiai pradeda ieškoti vietos šventei, galvoti apie pakvietimus, rinktis stilistiką ir žinoma neria į vestuvinės aprangos paieškas. Nuotakos suknelės paieška arba siuvimas, dažniausiai, užima daugiausia laiko. Tačiau ne mažesnė jaunosios įvaizdžio dalis – papuošalai, kurie tuo pačiu metu turi derėti prie įvaizdžio, jį papildyti ir reikiamomis akimirkomis suspindėti foto objektyve. Vis dėlto „Aukso sala“ darbuotojai pastebi, kad jaunavedžiai į https://auksosala.lt/lt/ užsuka kartais jau gerokai per vėlai, nes būtent papuošalams skiria ne prioritetinę vietą savo vestuvių planuose. Į aukštesnę prioritetų vietą vestuvių juvelyriką verta iškelti dėl kelių priežasčių:

  1. Galite rinktis iš vietoje turimo ir užsakomojo asortimento;
  2. Galite nusižiūrėję tinkamus papuošalus, sulaukti specialių pasiūlymų ar palyginti kainas skirtingose prekybos vietose;
  3. Ypatingai vestuvių piko metu, kuris tęsiasi nuo ankstyvo pavasario iki rudens – užsakomųjų papuošalų gamyba užtrunka kur kas ilgiau, tad per vėlai tuo pasirūpinus, gali tekti rinktis iš to, kas jau yra pagaminta.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis papuošalus vestuvėms?

Vestuvių juvelyrika: kokius papuošalus rinktis žengiant prie altoriaus?

KOKYBĖ. Pradėkime nuo to, kad vestuvėms ypatingai svarbi papuošalų kokybė. Niekas nenorėtų vestuvių rytą liūdėti dėl iš auskarų iškritusių akmenukų ar sutrūkusio vėrinio. Todėl rinktis reikėtų tik aukštos kokybės ir tvirtai sutvirtintus papuošalus. Tokius papuošalus iš didelės jų gausos tikrai padės išsirinkti juvelyrinių parduotuvių personalas. Lygiai taip pat svarbu pasirinkti papuošalus, kurie yra pagaminti iš tauriųjų metalų – aukštos prabos sidabro ar aukso. Specialistai pastebi, jog pasirinkus pigesnę bižuteriją, nuotakos dažnai susiduria su netikėtais nemalonumais, tokiais kaip: nuo pigaus metalo patamsėjusi oda po papuošalu arba dėl reakcijos su prakaitu ir kosmetika atsiradę bėrimai. Turint omenyje, jog didžioji dalis vestuvių vyksta vasarą – prakaitavimo išvengti tikrai sudėtinga, tad pastaroji problema itin dažna.

ĮVAIZDIS. Papuošalai turi paryškinti įvaizdį, bet jo neužgožti. Todėl juvelyriniai dirbiniai visuomet yra derinami prie nuotakos pasirinktos suknelės ar kostiumėlio. Jei jaunoji išsirinkusi minimalistinio dizaino suknelę – papuošalai gali būti kiek ryškesni, žėrėti ir net atkreipti dėmesį. Tuo tarpu, jei suknelė yra ypatingai puošni ir papuošta daug smulkių žėrinčių detalių ir nėrinių dekoracijomis, tuomet papuošalai turėtų būti labiau prigludę. Kitaip tariant – kuo apranga kuklesnė, tuo daugiau dėmesio galima skirti papuošalų išskirtinumui.

FORMA. Jau minėjome, jog papuošalų išraiškingumas turi derėti su pasirinktu įvaizdžiu. Taip pat paminėsime, jog nuo pasirinktos suknelės priklauso ir auskarų bei vėrinių forma. Jei dėvima suknelė yra be rankovių ir atviru kaklu – tuomet puikiai tiks prabangus kaklo vėrinys arba ilgi auskarai. Nederėtų rinktis abiejų vienu metu, kad jaunosios įvaizdis netaptų apkrautas. Jei suknelės viršus uždaras – puoštis rekomenduojama tik auskarais, kurie priklausomai nuo įvaizdžio gali būti pačių įvairiausių formų. Ypatingai nuotakų mėgstami ir iš mados niekada neišeinantys juvelyriniai dirbiniai – tai aukso ir perlų kombinacijos, kurios tinka beveik prie bet kokio įvaizdžio ir visuomet atrodo klasiškai.

Kokios vestuvių papuošalų tendencijos 2021 metais?

Vestuvių juvelyrika: kokius papuošalus rinktis žengiant prie altoriaus?

Šie metai išskirtiniai tiek jauniesiems, tiek vestuvių planuotojams. Didžioji dalis pasirinkimų vyksta nuotoliniu būdu ir papuošalų paieška tikrai nėra išimtis. Tad rinkdamiesi papuošalus nuotakoms 2021 metais atkreipkite dėmesį į pasaulines tendencijas.

  • Sparčiai į vestuvių madą grįžta plaukų papuošalai. Nuotakų šukuosenos dabinamos įvairiais lankeliais, sagėmis su kristalais ir juvelyrinėmis gėlių imitacijomis. Tiesa gėlių lankeliai šiuo metu nebėra mados topuose, tad į juos investuoti šiais metais neverta.
  • 2021 metais vienos populiariausių vestuvinių suknelių – senovinio (angl. Vintage) stiliaus. Todėl nieko keisto, jog prie jų yra derinami į 1920-tųjų metų vakarėlius nukeliantys papuošalai – prailginti, kabantys, grandinėlės tipo auskarai, apyrankės, kelių sluoksnių karolių vėriniai.
  • Karalienės Viktorijos stilius – vienas ilgiausiai išliekančių vestuviniuose garderobuose. Ypatingai jei kalbame apie papuošalus. Rubinai, smaragdai, deimantai tvirtai įsodinti į įmantrius brangiųjų metalų raizginius. Šio tipo papuošalai ypatingai tinkami prabangiam įvaizdžiui sukurti ir sukeltų plaukų šukuosenai paryškinti.
  • Perlai – ypatingai mėgstami nuotakų, kurios renkasi trumpas vestuvines sukneles ar kostiumėlius su kelnėmis. Tai kuklūs, klasikiniai, bet tuo pačiu labai stilingi papuošalai, kuriuos ne kartą galėsite panaudoti ne tik savo vestuvių šventėje.

Vestuvių juvelyrika vyrams

Nors didžioji dalis dėmesio yra skiriama moterų vestuviniam įvaizdžiui, džiaugiamės, jog vis daugiau vyrų taip pat rūpinasi savo išvaizda ir stengiasi šią ypatingą dieną išskirtinai pasipuošti. Be abejo, viena ryškiausių puošmenų vestuvių dieną – tai vestuviniai žiedai. Ir tai, kai kuriems vyrams, niekada nenešiojantiems papuošalų – jau gali būti didelis žingsnis. Bet egzistuoja dar viena subtili jaunojo garderobo puošmena – tai sąsagos. Sąsagų įvairovė šiomis dienomis tikrai išskirtinė. Užsakomos ir individualiai pagaminamos su išskirtiniais inicialais – jos tapo net viena labiausiai populiarėjančių bernvakario dovanų. Taip pat jos gali būti autentiškos, pavyzdžiui su gintaro ar tautiniais motyvais, arba išskirtinai prabangios – aukščiausios prabos baltojo aukso ar platinos lydinių.

Pasirūpinti vestuvių juvelyrika iš anksto

Juvelyriniais vestuvių dirbiniais pradėti rūpintis galima jau tada, kai yra žinomas vestuvių stilius ir yra bent jau vestuvinės suknelės eskizai. Pirmiausia patariama pradėti nuo didelio kiekio nuotraukų peržiūrėjimo tam, kad mintyse pradėtų formuotis jūsų tobulo įvaizdžio vizija. Labiausiai patikusias papuošalų nuotraukas išsisaugokite ir jei nuotakos suknelę siūnatės pagal užsakymą – pasitarkite dėl derančių papuošalų su dizaineriu arba bent jau stiliaus suvokimą turinčiais draugais ar artimaisiais. Išsirinkę papuošalų tipą pradėkite ieškoti jų internetinėse svetainėse, o esant galimybei apsilankykite bent keliose juvelyrinių dirbinių parduotuvėse ir pasimatuokite. Prisiminkite, jog vestuvių dieną svarbiausia jaustis patogiai, todėl auskarai ar vėrinys negali spausti ar būti sunkūs. Su šiais papuošalais norėsite būti visą dieną, tad jie turi prilipti kaip antra oda ir džiuginti jus kiekvieną kartą pamačius savo atvaizdą veidrodyje.

Pasirinkę norimą įvaizdį, taip pat apsvarstykite biudžetą. Tikėtina, kad būtent nuo jo priklausys kokio metalo ar natūraliųjų akmenų derinį rinksitės. Pavyzdžiui geltonasis auksas visuomet bus pigesnis už baltąjį, o cirkoniai pigesni už briliantus. Kiekvienas gali išsirinkti pagal galimybes ir norus, nes variacijų tikrai daug. Pasirinkę patikimą juvelyrikos meistrą galėsite panaudoti ir savo turimą auksą papuošalų gamybai, tad jei svarstote apie taupesnius variantus, neatmeskite ir tokio. Nors tauriųjų metalų ir brangakmenių papuošalais visuomet turės išliekamąją vertę, turėdami itin ribotą biudžetą visuomet galite rinktis bižuteriją, bet turėkite mintyje, jog kaitrią dieną pigusis metalas, toks kaip nikelis ar žemos prabos sidabras, gali sukelti alerginę reakciją ar pakeisti odos spalvą. Tad tokius papuošalus reikėtų išbandyti iš anksto ir įsitikinti, jog neteks gailėtis dėl sutaupytų pinigų.

 

 

 

 

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą