Pradžia Vestuvių organizavimas/kvietimai Vestuvių išlaidos: kaip paskirstyti biudžetą

Vestuvių išlaidos: kaip paskirstyti biudžetą

Vestuvių išlaidos: kaip paskirstyti biudžetą

Jeigu jau nusprendėte kiek galite skirti pinigų vestuvių planavimui dabar pats laikas jį teisingai paskirstyti. Mes jums pasiūlysime išlaidų planą kuris aprėps visas esmines vestuvių išlaidas ir padės teisingai paskirstyti lėšas.Norime įspėti, kad į žemiau pateiktą sąrašą neįtraukėme sužadėtuvių žiedų, prieš vestuvinių vakarėlių. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad neretai tiek paslaugų tiekėjai tiek bendrai gali turėti užslėptų kainų ar kažkas gali dienos pabaigoje kainuoti brangiau nei jūs manėte ar buvo sutarta.

Vakarinė neoficiali vestuvių dalis: 48%

Didžiausia pinigų suma paprastai yra skiriama vakarinei vestuvių daliai – pokyliui. Maistas, gėrimai, pokylio vieta paprastai kainuoja beveik pusę jūsų biudžeto (apytiksliai 48%). Žinoma visada tai galima papiginti susirandant pigesnę vietą ar vietą kuri jau iš anksto viskuo pasirūpina.

Medaus mėnuo: 16%

Antra pagal dydi investicija – medaus mėnuo. Vidutiniškai, susituokę išleidžia apie 16% viso biudžeto po vestuvinei kelionei. Žinoma jeigu planuojate tik mini išvyką ar nukeliate ją į tolimesnį laiką galite sau leisti įsigyti ištaigingesnę vestuvinę suknelę ar didesnį tortą.

Nuotraukos ir video: 10%

Jeigu nepadarėte nuotraukų per vestuves ar jos iš viso vyko? Žinoma jos iš tiesų įvyko, tačiau akivaizdu, kad tas brangias sau akimirkas norite kuo ilgiau atsiminti. O tai reiškia, kad jums teks “medžioti” patyrusį fotografą ar filmuotoją kuris ar kurie visa tai įamžins. Žinoma kuo geresnis fotografas tuo jis brangesnis, paprastai tam yra skiriama apie 10% viso vestuvių biudžeto.

Nuotakos grožis: 7%

Kiekviena būsima nuotaka per savo vestuves nori švytėti tarsi Kate Middleton todėl tenka investuoti į šį grožį (vestuvinė suknelė, bateliai, apatinis trikotažas, papuošalai). Šiek tiek mažiau nei dešimtadalis visų vestuvinių finansų turėtų būti skirti vakaro žvaigždei.

Muzika: 3%

Vienas dalykas ko jūs tikrai nenorite girdėti per savo vestuves tai svirplių muzikos. O tai reiškia, kad jums teks pasisamdyti Dj’ėjų ar grupę ar vestuvių vedėją kuris suteiks muzikinių spalvų jūsų vakarui. Dažniausiai vakarinės dalies muzika kainuoja brangiau nei muzika bažnyčioje.

Gėlės ir dekoracijos: 3%

Kai ateina metas rinktis vestuvių pokylio vietą reikėtų labai atidžiai tai apgalvoti. Vestuvių dekoracijoms ir gėlėms nereikėtų skirti daugiau nei 3%  viso biudžeto, o gėlės dažniausiai nebūna pigus malonumas. Visada galima sutaupyti jeigu jūsų pasirinkta vieta pati jau turės nemažai žalumos.

Ceremonija: 2%

Vestuvių ceremonija – pati svarbiausia vestuvių dalis, vis gi čia jūs pasižadate būti kartu visa likusį gyvenimą, tačiau tai nėra pati brangiausia dalis. Žinoma čia vėl viskas priklauso kur pasirinksite atlikti šią dalį ir ar viskas bus vienoje vietoje, bei reikėtų nepamiršti įvairių papildomų aukų ar bažnytinės santuokos kursus.

Transportas: 2%

Jums reikės atvažiuoti ir išvažiuoti iš vienos vietos į kitą per visa šią dieną. Čia vyruoja daugybę pasirinkimų nuo klasikinių iki išradingų kas žinoma ir įtakos kainą. Gali būti, kad jums teks pasirūpinti ir svečių transportu. Reikėtų vestuvių transportui skirti apie 2% visų savo finansų.

Papuošalai: 2%

Kokios vestuvės be papuošalų, tačiau kad ir kaip būsima nuotaka norėtų visus rekomenduojamus 2 procentus skirti sau, reikėtų atminti, kad ir jaunikiui reikia pasipuošti. Viskas priklauso ar jūsų busimas vyras minimalistas ar ne.

Jaunikio apranga: 2%

Taip, per vestuves nuotaka turi būti vakaro puošmena, tačiau jaunikis turi nepamiršti savęs ir bent vestuvių naktį turi būti vertas 10-ies balų. 2% biudžeto turėtų pilnai aprengti nuo kojų iki galvos jaunikį. Visada galima sutaupyti nuomojantis smokingą tačiau asmeniškai pritaikytas kostiumas visada atrodys gražiau.

Pakvietimai: 1%

Vestuviniai pakvietimai ir padėkos rašteliai turėtų jums atsieiti tik 1 procentą viso jūsų biudžeto. Į šią grafą jums teks įtilpti su visais pakvietimais, padėkos rašteliais (jeigu tokie numatyti), viskas priklausys kiek svečių jūs turite ir kokio dizaino ir popieriaus norėsite.

Vestuvių dovanos svečiams: 1%

Jūs nenorėsite, kad jūsų vestuves jūsų svečiai paliktu tuščiomis. Skirkite 1 procentą pradžiuginti susirinkusius svečius. Čia nebūtina persistengti, svarbiausia pati mintis, net paprasti dalykai pradžiugins susirinkusius.

Sveikata ir grožis: 1%

Šukuosena, makiažas, prieš vestuvinės grožio procedūros abiems turėtų kainuoti ne daugiau 1%. Jeigu jaučiatės puikiai darydama sau šukuoseną, o jūsų vyras puikiai tvarkosi barzdą jeigu tokią turi, tai atsisakę šių procedūrų galite dar ir sutaupyti šiek tiek ant kitų išlaidų.

Kita: 2%

Pabaigai, pasilikite apie 2% visiems nenumatytiems ar mažesnės svarbos dalykams. Tai gali būti paskutinės minutės pakitimai ar papildo svečio įtraukimas ar dar kažkas.

Norime priminti, kad nėra privaloma procentas į procentą vadovautis šiuo skaičiavimu, kiekvieno vestuvės yra atskira istorija ir vieni gali investuoti daugiau į vieną sritį kiti į kitą.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą