Pradžia Juvelyrika/Žiedai Vestuviniai žiedai: kaip išsirinkti pačius pačiausius?

Vestuviniai žiedai: kaip išsirinkti pačius pačiausius?

vestuviniai-ziedai

Vestuviniai žiedai – meilės simbolis, kuris bus su jumis visą gyvenimą, todėl juos reikėtų rinktis labai atsakingai. Šį kartą patariame Jums, kaip išsirinkti vestuvinius žiedus, kad jie būtų kokybiški, tvirti, gražūs ir amžini… Juk ne veltui pats žiedas ir apvali jo forma simbolizuoja amžinybę…

Taigi, aptarkime keletą svarbiausių dalykų, ką reikėtų žinoti renkantis vestuvinius žiedus.

Biudžetas. Eidami rinktis žiedų – jau būkite aptarę šiam reikalui skiriamą biudžetą. Auksinių žiedų pora gali kainuoti nuo 350 eur iki dešimčių tūkstančių, bet dažniausiai jaunavedžiai žiedams skiria apie 500-1200 eur.  Pats mažiausias deimantukas kainuoja nuo  20 eur, o graviravimas vienur įskaičiuotas į kainą, o kitur teks pakloti apie 15-30 eur už kiekvieną žiedą. Standartiniame žiede telpa apie 30 ženklų. Tad galite preliminariai paskaičiuoti, kiek norite ir galite išleisti vestuviniams žiedams.

Gyvenimo būdas. Rinkdamiesi žiedus įvertinkite savo gyvenimo būdą – ar vestuviniu žiedus nešiosite kasdien, ar jie bus kaip puošmena tik ypatingoms progoms. Jei nešiosite žiedus kiekvieną dieną, rinkitės patogesnį, paprastesnį variantą, kuris atsparesnis įbrėžimams ir pan.

Praba nurodo tauriojo metalo kiekį žieduose ir nusako jo vertę. Lietuvoje dažniausiai vestuviniai žiedai gaminami iš 585 ir 750 prabos aukso. 750 prabos žiedai yra kokybiškesni, tvirti tačiau brangesni. Sidabras dažniausiai būna 800, 830 ir 925 prabos, platina – 950 prabos.  Praba žymima kiekvieno žiedo vidinėje dalyje.

Žiedo lygumas – jį galite patikrinti žiedą padėjusios ant tiesaus paviršiaus, stačią, apžiūrėjusi iš viršaus, šono, ar lygios visos horizontalios linijos. Jei žiedas lygus, jo kraštai neturi turėti įdubimų, griovelių ar bangelių. Žiedas, kuris turėtų būti lygus, tačiau toks nėra, bus padarytas nekokybiškai. Ant nelygių, grublėtų, kalinėtų žiedų mažiau matysis įbrėžimai, kurių nuolat mūvint žiedą neišvengsite.

Matinis ar blizgus paviršius. Jei pasirinksite matinius žiedus, juos atnaujinti reikės bent kartą per metus arba dažniau. Jei neplanuojate to daryti, geriau rinkitės praktiškesnį – blizgų  vestuvinių žiedų paviršių.

Komforto zona. Vestuviniai žiedai, kuriuose yra komforto zona yra užapvalintais kampais ir išgaubti iš vidaus. Pastarasis išgaubimas palengvina žiedo užsimovimą, nusimovimą, mažesnė jo dalis liečiasi su odos paviršiumi, kadangi jo vidurinė dalis yra storesnė už kraštus. Tai suteikia privalumų dėvint žiedą vasarą, kada pirštai labiau prakaituoja.

Rinkitės žiedus laiku. Vestuviniai žiedai ne mažiau svarbu nei paruošiamieji šventės darbai. Pradėkite jais rūpintis likus ne mažiau nei trims – keturiems mėnesiams iki vestuvių. Nepirkite žiedų iš karto. Ateikite apžiūrėti ir matuotis bent du kartus. Juk kas patinka vieną dieną, kitą gali jau nebepatikti. Jei žiedus planuojate pirkti internetu, atsižvelkite į tai, kad nuotraukos iškreipia ir neperteikia žiedo grožio ar patogumo. Jei naudojatės juvelyro paslaugomis, susitarkite, kad žiedai bus pagaminti ne vėliau nei likus kelioms savaitėms iki vestuvių (tam atvejui, jei žiedus reiktų taisyti ar perdaryti).

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą