Pradžia Straipsniai Vestuviniai kvietimai: ką privalo žinoti jaunavedžiai?

Vestuviniai kvietimai: ką privalo žinoti jaunavedžiai?

vestuviniai kvietimai

Jau įgavote pagreitį planuodami savo vestuves: žinote šventės datą, vietą, laiką, temą, programą? Pats metas paruošti ir išsiųsti vestuvių pakvietimus būsimiems svečiams. Kol dar to nepadarėte, susipažinkite su vestuvinių kvietimų etiketo taisyklėmis.

Kaip turėtų atrodyti vestuviniai kvietimai

Vestuviniai kvietimai būsimam Jūsų svečiui yra pirmoji nuoroda ne tik, kur ir kada vyks vestuvės, bet ir, kokios jos bus. Tai, kokie yra kvietimai – žaismingi, prabangūs, originalūs atsispindi ir pačios šventės stilių. Jei planuojate prabangias, iškilmingas vestuves, turėtumėte pasirinkti atitinkamus prabangius, elegantiškus kvietimus. Ir, priešingai, jei šventė bus netradicinė, žaisminga, kvietimų stilius turi tai atspindėti – jie gali būti spalvingi, rašyti ranka ir pan.

kvietimas

Kokia informacija privaloma vestuvių kvietimuose?

Be išimties kiekviename vestuvių kvietime privaloma paminėti, kas kviečia, kur kviečia, ceremonijos vieta, data, laikas, šventės vieta, laikas. Jei planuojate temines vestuves, galite nurodyti aprangos stilių.  Apatiniame kairiajame kvietimo kampe rašoma R.S.V.P (Tai prancūziško “Respondez S’il Vous Plait” sutrumpinimas, reiškiantis „prašome atsakyti“) ir nurodoma data, iki kada reikėtų atsakyti. Pagal vestuvinių kvietimų etiketą, svečiai atsakymą apie savo dalyvavimą turėtų pateikti maždaug likus 4 savaitėms iki šventės datos.

Vis dažniau, siųsdami pakvietimus, jaunavedžiai nurodo ir, kokių dovanų tikisi (vokelių, daiktų, gėlių). Sutinku, tai praktiška, tačiau neetiška. Kvietime nederėtų rašyti ne tik kokios dovanos norite, bet ir kaip nors kitaip užsiminti apie dovanas, pvz., paminėti, kurioje parduotuvėje yra jūsų dovanų sąrašas.

Vestuvinių kvietimų sudėtis

Lietuvoje gana dažnai vestuvių svečiams siunčiamas supaprastintas kvietimo variantas. Tai vienaip ar kitaip atvirutę primenantis kvietimas su svarbiausia informacija apie šventę. Tokį kvietimą gavęs svečias, kokiu nors būdu (kaip jam pačiam patogiau) turi informuoti būsimus jaunavedžius apie savo dalyvavimą šventėje.

kvietimas

Ar žinojote, kad vestuviniai kvietimai gali būti ir kitokie? Apsaugokite savo svečius nuo galvojimo, kaip ir, kada Jums pranešti apie savo dalyvavimą šventėje ir siųskite pilnos sudėties kvietimus, kurie atitinka visus etiketo reikalavimus. Tokius kvietimus sudaro: išorinis vokas (kvietimo apsauga, kol jis pasieks adresatą), vidinis vokas (ant šio voko užrašomi adresatų vardai ir jis paliekamas neužklijuotas su kvietimu viduje), kvietimas ir atsakymo kortelė su voku (ant kortelės svečiai užrašo savo vardus ir atsakymą, ar dalyvaus šventėje, įdeda į voką su Jūsų adresu ir išsiunčia Jums).

Visas šis penkių dalių vestuvinis pakvietimas atitinka visus etiketo reikalavimus. Atkreipkite dėmesį, kad visos dalys turi būti vienodo stiliaus.

kvietimas

Atsarginiai kvietimai

Rekomenduojame užsisakyti/nusipirkti bent 10 pakvietimų daugiau nei planuojate kviesti svečių. Atsarginiai pakvietimai praverčia, netyčia sugadinus užrašus, padarius klaidų ir kitose analogiškose situacijose.

Ir dar keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti

Jei kviečiama pora – vestuviniame kvietime nurodykite abu vardus. Jei atsitiks taip, jog vienišas Jūsų draugas jau gavęs kvietimą dar iki vestuvių susiranda antrąją pusę – kvietimą papildykite žodžiu. Neprašykite vienišos moters atsivesti draugą – galite pastatyti ją į keblią padėtį. Verčiau subtiliai užsiminkite, kad prie stalo atsiras vietos ir jos palydovui.

Beje, jei pora yra vedusi ar gyvena kartu, įteikiamas vienas kvietimas, tačiau jei pora gyvena atskirai, kvietimai kiekvienam adresatui įteikiami atskirai.

kvietimas

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą