Pradžia Straipsniai Vestuvinės tradicijos ir prietarai

Vestuvinės tradicijos ir prietarai

Tiek besiruošiant vestuvėms, tiek jų metu egzistuoja daugybė tradicijų, kilusių iš neatmenamų laikų, kurių jaunavedžiai ir jų šeimos laikosi vertindami jų simbolinę prasmę. Šiandien norėjome su Jumis pasidalinti vienomis populiariausių vestuvinių tradicijų ir pristatyti jų kilmę bei reikšmę.

Ko gero visos(visi) esate girdėję šį įžymų posakį: “Something Old, Something New, Something Borrowed, Something Blue and a Silver Sixpence in her Shoe.”

Vestuvines tradicijos

Šio prietaro atsiradimo istorija siejama su Didžiąja Britanija 19-ame amžiuje, tačiau bėgant laikui jis paplito visame pasaulyje. Šis paprotys byloja, kad nuotaka savo vestuvių dieną turi vilkėti, mūvėti, ar su savimi turėti atitinkamas detales, išvardintas posakyje: Kažką seno, kažką naujo, kažką pasiskolinto, kažką mėlyno ir sidabrinę monetą savo batelyje.

Detalių reikšmės…

Kažkas seno:

Simbolizuoja nuotakos ryšį su savo šeima ir praeitimi. Daugelis merginų renkasi segėti senus, iš kartos į kartą keliaujančius papuošalus, ar vilkėti mamos ar senelės vestuvinę suknelę.

Vestuvines tradicijos

 

Kažkas naujo:

Simbolizuoja palankumą bei sėkmę naujajame nuotakos gyvenime santuokoje. Dažnai šia detale tampa nauja vestuvinė suknelė.

Vestuvines tradicijos

Kažkas pasiskolinto:

Tam, kad primintų jaunajai, jog šeima ir draugės visuomet išties jai pagalbos ranką jei tik to prireiktų. Paprastai ši detalė- nėriniuota draugės `paskolinta` nosinaitė ar skolinti papuošalai.

Vestuvines tradicijos

Kažkas mėlyno:

Mėlyna spalva, net biblijoje simbolizuojanti tyrumą, reiškia ištikimybę ir nuolankumą. Dažniausiai mėlynos spalvos akcentai naudojami jaunosios keliaraištyje.

Vestuvines tradicijos

Sidabrinė moneta jaunosios batelyje:

Žada jaunavedžiams turtus ir laimę.

Vestuvines tradicijos

Nuometas:

Vestuvinis nuotakos nuometas slepia merginos grožį ir atbaido piktąsias dvasias. Kultūrose, kuriose vis dar dominuoja tėvų suplanuotos santuokos, šis tradicinis nuotakos aprangos elementas turi dengti jaunosios veidą kol jaunasis įsipareigoja santuokai artimųjų akivaizdoje.

Vestuvines tradicijos

Kur stovėti?

Ceremonijos metu nuotaka turi stovėti jaunajam iš kairės, kad šis, susiklosčius aplinkybėms, turėtų dešiniąją savo ranką laisvą kardu atginti kitus vyrus, siekiančius jaunosios rankos.

Vestuvines tradicijos

Konfeti:

Paprastai šiais laikais, ką tik susižiedavusius jaunuosius svečiai pasveikina į orą mesdami konfeti. Šis paprotys kilęs iš senesniais laikais į jaunųjų pusę metamų ryžių, simbolizuojančių vaisingumą.

Vestuvines tradicijos

Vestuvių puokštė:

Jaunosios puokštės metimas per petį – amerikietiškos kilmės tradicija, reiškianti, kad merginai, pagavusiai puokštę, lemta ištekėti sekančiai.

Vestuvines tradicijos

Perlai:

Segėti perlų vėrinį, apyrankę ar auskarus kai kuriems – blogas ženklas, bylojantis apie jaunosios ašaras ateityje. Tačiau kitiems perlų segėjimas vestuvių dieną reiškia ką kitą: perlai, jų manymu, atstos jaunosios ašaras, todėl ji mėgausis laimingu vedybiniu gyvenimu.

Vestuvines tradicijos

Numesti vestuvinį žiedą ceremonijos metu:

Dar vienas prieštaringas prietaras. Teigiama jo reikšmė yra tokia, kad numesdami vestuvinį žiedą ceremonijos metu jaunieji atsigins piktųjų dvasių. Neigiama – kad tas, kuris numes vestuvinį žiedą mirs pirmasis.

Vestuvines tradicijos

Kokiu dienos metu tuoktis?

Pora turi duoti vestuvinius įžadus tuo metu, kai minutinė laikrodžio rodyklė “kyla į dangaus pusę” (t.y. į viršų).

Vestuvines tradicijos

Ar gali jaunikis matyti nuotaką prieš vestuvių ceremoniją?

Teigiama, kad jaunąjam pamatyti nuotakos suknią vestuvių dieną, prieš ceremoniją – blogas ženklas. Taip pat manoma, jog vedybinis gyvenimas porą lepins labiau, jei jaunasis nežiūrės į nuotaką, kol ji eis iki altoriaus.

Vestuvines tradicijos

Vestuvines tradicijos

Vestuvinės dovanos:

Šiais laikais, vestuvinės dovanos jaunvedžiams pakeitė senesnių laikų tradiciją jiems dovanoti vaisius, kurie simbolizuoja vaisingumą.

Vestuvines tradicijos

Dovana svečiams:

Jau šimtus metų visame pasaulyje vyrauja tradicija apdovanoti vestuvių svečius simbolinėmis dovanėlėmis šventei atminti. Šiandien viena populiariausių dovanėlių svečiams – penki cukruoti migdolo riešutai: sveikatai, turtams, vaisingumui, laimei ir ilgam gyvenimui.

Vestuvines tradicijos

Namų slenkstis:

Jaunasis, įnešdamas jaunąją per namų slenkstį į naująjį būstą, saugo merginą nuo piktųjų dvasių, kurios galbūt jos tyko naujuose namuose.

Vestuvines tradicijos

Net neabejojame, kad pasaulyje apstu įvairiausių vestuvinių tradicijų, kurias kieviena šeima, ko gero, intepretuoja savaip ir prideda joms kažko savito… Todėl su nekantrumu laukiame ir Jūsų giminės ar šeimos, ar tiesiog žinomų, čia nepaminėtų prietarų bei jų reikšmių!

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą