Pradžia Vestuvių organizavimas/kvietimai Vestuvės karantine – kaip organizuoti, kad netektų atšaukti?

Vestuvės karantine – kaip organizuoti, kad netektų atšaukti?

Vestuvės karantine - kaip organizuoti, kad netektų atšaukti?

Jau antrus metus pradėjęs karantinas ne vienai porai jaukia didžiosios gyvenimo šventės planus. Dauguma organizuojančių vestuves piktinasi dėl esamos situacijos ir neaiškių vasaros planų, nes suplanavus šventę ir viską užsakius, tenka vėjais išleisti nemenkus pinigus. Tad kaip organizuoti, kad netektų nukentėti?

Pirmiausia – neplanuokite didelių iškilmių

Vestuvės karantine - kaip organizuoti, kad netektų atšaukti?

Suprantama, kad kol situacija Lietuvoje ir pasaulyje nebus stabili, didelių puotų su šimtais svečių planuoti neverta. Net jei norite didelės šventės su būriu draugų, verčiau vestuves nukelti tolimesniam laikui arba dabar suplanuoti jaukų pasibuvimą artimiausių žmonių būryje, o šventę iškelti kiek vėliau. Toks variantas finansiniu atžvilgiu būtų saugiausias, o juolab, jei Jūsų draugai ar artimieji gyvena užsienyje – išvengsite nesklandumų dėl kelionių.

Visgi, jei nuspręsite organizuoti didelę šventę – būkite pasiruošę, jeigu ją tektų perkelti kitai datai ar net kitiems metams, ir visus susitarimus su tiekėjais būtinai užtvirtinkite pasirašydami sutartis.

Rezervuokite tik būtiniausias paslaugas

Planuojant vestuves, būtina iškart apgalvoti šventės ir ceremonijos vietą, tad tai vertėtų rezervuoti kuo anksčiau, net jei nesate tikri, ar vestuvės įvyks. Kitas svarbus aspektas yra fotografo paslaugų rezervacija, kadangi neretu atveju jaunieji fotografus užsisako dar likus metams iki numatytų vestuvių.

Kaip sako vestuvių fotografė Gabrielė Radavičiūtė, „rezervuoti fotografą būtina kuo anksčiau, mažiausiai likus pusmečiui iki vestuvių, norint, kad patinkantis fotografas dar būtų laisvas. Kitu atveju, gali tekti tenkintis tuo, kas likę laisvi. Vystydama savo veiklą „Radii.photography“ pastebėjau, kad dabar poros vis labiau linkusios fotografo paslaugas rezervuoti net likus metams iki vestuvių ir tai išties saugiausias sprendimas.“

Rūpinkitės šventės detalėmis, neribojamas laiko

Vestuvės karantine - kaip organizuoti, kad netektų atšaukti?

Planuojant vestuves yra daug sudedamųjų šventės detalių – gėlės, dekoracijos, vardų kortelės, palinkėjimų knygos, dovanos svečiams, fotosesijų sienelė ir pan. Visa tai yra neribojama laiko, todėl pirkti, gamintis ar konsultuotis su dekoratorėmis tikrai verta net ir nežinant, ar vestuvės numatytu metu tikrai įvyks.

Kaip sako „Piktas keksas“ įkūrėja Justina Vasiljevaitė,  „pagrindinis patarimas jaunavedžiams yra kalbėti apie šventės stilistiką, spalvinę gamą, stiliaus charakterį dalykams, kuriems šventės perkėlimas tikrai neturės jokios įtakos, o floristikos sprendimus palikti kūrėjui.“ Tokiu būdu perkėlus šventę vėlesniam laikui, netektų visko kardinaliai keisti ir išleisti nemažai papildomų pinigų.

Vestuves karantine šventusi pora – turėkite planą B

Vestuves karantino metu atšventusi pora sako, kad svarbiausia planuojant atsakingai įvertinti esamą situaciją ir neprisigalvoti neįtikėtinos šventės, o geriausia – turėti atsarginį planą, jei vyriausybės ribojimai neleis padaryti to, ką esate suplanavę.

„Kai planavome vestuves, dar nebuvo leista dirbti fotografams, todėl buvome sutarę su liudininkais, kad jeigu nepasikeistų situacija, fotografų darbą atliks jie. Žinoma, mums pasisekė, nes likus porai savaičių iki mūsų datos buvo padaryti atlaisvinimai fotografams, tačiau visus atsarginius variantus tikrai buvome apsvarstę,“ – sako Povilas ir Asta, vestuves atšokę dar vasarį.

Kaip pataria jaunieji – svarbiausia nepanikuoti dėl situacijos, kurios negali pakeisti, nepersistengti planuojant ir orientuotis į būtiniausius dalykus bei gerą nusiteikimą net karantino metu!  Juk tai vis tiek vestuvės!

 

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą