Pradžia Apie meilę poroje Tai, ko niekas nesakė apie santuoką

Tai, ko niekas nesakė apie santuoką

Tai, ko niekas nesakė apie santuoką
Žvilgtelėkite į stebinančią, informuojančią ir kartais sunkią realybę, su kuria mes visi susiduriame po to, kai ištariame įžadus prie altoriaus. Ką visa tai mums sako apie tai, ką iš tikrųjų reiškia meilė?

„..ir jie ilgai ir laimingai gyveno“

Esi protinga. Puikiai žinai, kad gyvenimas – tai ne pasaka. Bet pripažink, kažkur giliai tavo pasąmonėje slypi romantiškos svajos apie Pelenę, o gal apie Julią Roberts. Vaizdai gali būti padriki ar pasenę, tačiau vis tiek gali matyti nuotakos siluetą ir saulėlydyje jojantį Princą Žavuolį.

Kartais realiame gyvenime pasaka baigiasi vaizdais, panašiais į tuos Weso Craveno filmų, o tu esi krentanti žemyn ir klykianti mergina. Pripažinkim, santuoka nėra skirta jautruoliams.

Tai gal skamba ir žiauriai, bet štai paslaptis: kartais patys neromantiškiausi dalykai daugiausiai išmoko apie save, tavo partnerį ir meilės prigimtį. Tad dalinamės keliomis tiesomis, kurios atskleis stebinančius jūsų netobulos, ne tokios kaip pasakų knygose, o realios meilės malonumus ir lobius.

Santuokos tiesa Nr. 1:

Žiūrėsite į tą šalia gulintį žmogų ir galvosite: „Ar tai jau viskas? Amžiams?“

Kai susituoki, galvoji, kad jei pasirinkai tinkamą vaikiną – sielos draugą – būsite laimingi iki mirtis jus išskirs. Tuomet vieną dieną atsikeli ir suprantanti, kad nesvarbu, koks nuostabus jis yra, jis nepadaro tavęs laiminga kiekvieną sekundę kasdien. Tiesa ta, kad kai kada tu net galvosi, kodėl taip skubėjai ištekėti. Galvosi: „Tai ne tai, su kuo aš sutikau“.

Tiesa ta, kad didžiausius išbandymus santykiai patiria būtent kasdieniame gyvenime, kai visiškas monotoniškumas diena iš dienos kartu kartais gali sukelti norą pabėgti. Tuomet atslenka nusivylimas ir gali būti jaučiamas net vienišumas ar nusivylimas. Tai ne jo kaltė. Kalta tu, nes paleidi tą saldžią svajonę apie santuoką, kuri buvo tavo akyse, kai pozavai savo vestuvių nuotraukoms. Turi suprasti, kad santuoka nėra tikslas, tai kelionė, pilna tiek jaudinančių, tiek nuobodžių dalykų.

Sugebėjusi paleisti visas kvailas istorijas apie amžiną laimę suprasi, kad santuoka iš tikrųjų yra kur kas įdomesnė ir teikianti didesnį pasitenkinimą nei kada galėjai pagalvoti.

Santuokos tiesa Nr. 2:

Dirbsi sunkiau nei kada galėjai pagalvoti

Žmonės nėra paprasti sutvėrimai. Tavo vyras turi paslaptingą, iki galo nesuprantamą vidinę pusę. Turite mokytis vienas iš kito kaip kadaise mokėtės fizikos ar geografijos. Tai, kad susituokėte, dar nereiškia, kad viskas jau padaryta. Tai reiškia, kad tik perėjote į kito lygio studijas. Kai du žmonės auga ir vystosi, tikrasis darbas santuokoje yra surasti būdą surasti ryšį ir ugdyti vienam kitą.

Santuokos tiesa Nr. 3:

Kartais miegoti eisi įsiutusi (ir gali būti, kad atsikelsi dar piktesnė)

Tas, kas pasakė jaunavedžiams niekada neiti į lovą piktiems, tikriausiai nė nenutuokia apie reikalus miegamajame, kur pasitaiko ašarų ir kaltinimų, kuriuos sutuoktiniai žeria vienas kitam iki pat nakties. Jei toks scenarijus atrodo pažįstamas, turime jums kelis žodžius: eikite miegoti.

Juk reikia nusiraminti. Tu turi viską apmąstyti ir pailsėti. Pertrauka leis suprasti, kodėl esi pikta ar įskaudinta, o gal ir abu. Galbūt jūs abu patiriate stresą darbe ir paprasčiausiai reikia kažkam išsilieti.  O galbūt jums tikrai reikia išspręsti tam tikrus nesutarimus. Be pertraukėlės, paprasčiausias ginčas gali peraugti į skaudžius ir nesibaigiančius pykčius.

Santuokos paslaptis Nr. 4:

Pasitaikys, kad ilgai nesimylėsite – tai normalu

Kartais tau visiškai nesinorės mylėtis ir tai visai nebus susiję su tavo vyru. Tačiau pasitaikys ir tokių naktų, kai jo nuotaika nebus tinkama. Taigi kelios dienos gali prabėgti be to. Po to dar kelios… Ir…

Periodai be sekso yra normali santuokinio gyvenimo dalis. Tai nėra ženklas, kad tapai nepatrauklia ir kad daugiau niekada nesimylėsi. Tai paprasčiausiai reiškia, kad galbūt šią savaitę miegas yra svarbesnis už seksą.

Neapgaudinėk savęs, niekas pasaulyje nedaro to taip dažnai, kaip tai perša populiarioji kultūra. Užuot nerimavusi dėl to, kaip dažnai „turėtumėte“ mylėtis, pasistenk surasti savo ritmą.

Svarbiausia yra užtikrinti, kad jei nedarote to, jūs vis tiek darote kažką – liečiate vienas kitą, bučiuojatės, apsikabinate. Juk puikus jausmas, kai po ilgos ir sunkios dienos vyras padaro kojų masažą. Ir visai nereikia būti arti G taško, kad jaustum artumą.

Santuokos tiesa Nr. 5:

Rasti savo sprendimą nėra taip svarbu, kaip padaryti tai kartu

Atsiradus tam tikriems nesutarimams dažniausiai nėra teisiojo ar klystančiojo – tai tik skirtingi kampai, iš kurių kiekvienas žiūrite į tuos pačius dalykus. Gyvenime yra daugiau pilkos spalvos nei kada susimąstome, bet tai išmoko siekti kompromisų ir pakantumo vienas kito atžvilgiu.

Santuokos tiesa Nr.6:

Puiki santuoka nereiškia, kad nepasitaiko konfliktų. Tai reiškia, kad pora stengiasi juos išspręsti

Taip, kaip svarbu yra surasti balansą, svarbu ir gerai iš širdies pasipykti. Taip yra dėl to, kad kai pykstatės, jūs ne šiai pakeliate balso toną, jūs pakeliate realias, kartais net skaudžias problemas, dėl to gali geriau suprasti save, savo vyrą ir savo santykius.

Santuokos tiesa Nr. 7:

Supranti, kad pakeisti gali nebent save

Kažkas verčia mus tikėti, kad galime pakeisti savo mylimą žmogų, padaryti jį kiek labiau panašų į idealų. Vieni pasitelkia paramą ir empatiją, kiti – šūksnius ir ultimatumus, tačiau visi yra persekiojami įsitikinimo, kad prisiima didžią atsakomybę ir daro gerą dalyką.

Nesvarbu, kokie yra motyvai, pastangos yra varginančios. Pakeisti suaugusį vyra, kuris turi per dešimtmečius susiformavusius įpročius, įsitikinimus ir bruožus – tikrai neįmanoma užduotis. Galiausiai suprasi, kad daug lengviau yra pakeisti būdą, kaip tu į tai reaguoji.

Santuokos tiesa Nr. 8:

Kai suprasi, ko bijai – sužinosi, iš kokio molio esi drėbta

Daugybė nusivylimų jūsų santykiuose yra galimybė tau surengti akistatą su savimi. Tai gali būti sunku, juk daug patogiau plaukti pasroviui ir sakyti sau, kad jo nesėkmės yra vienintelis dalykas, stovintis tarp tavęs ir geresnės santuokos. Tačiau jei paleisi šias mintis, ši nepatogi kelionė po save gali būti vienas geriausių atlygių, kuriuos gausi iš ilgalaikių santykių – tu išmoksi mylėti savo keistybes ir tapsi gailestingesne sau, lygiai taip pat, kaip mokaisi būti tokia jam.

Keistas santuokos grožis: Ji pilna sunkių momentų ir skaudžių pamokų, kurioms niekad negali pasiruošti. Tačiau galiausiai, tai yra dalykai, kurie praturtina gyvenimą kartu ir padaro meilę dar gilesne ir stipresne nei tada, kai viskas prasidėjo.

Šaltinis: suaugusiems.lt

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą