Pradžia Po vestuvių Patarimai, padėsiantys išsaugoti santuoką

Patarimai, padėsiantys išsaugoti santuoką

Patarimai, padėsiantys išsaugoti santuoką
Pernai metais (2018 m.), Lietuvoje buvo įregistruotos 20,9 tūkst. santuokų ir 8,3 tūkst. ištuokų. Nors skaičiai, palyginus su 2017 metais, sumažėjo 0,5 %, tačiau skyrybų rodiklis Lietuvoje išlieka gana aukštas. Kodėl sutuoktiniai skiriasi? Bene dažniausia priežastis – nesutapę charakteriai. Ši priežastis skamba labai keistai, nes dažniausiai skiriasi ilgus metus drauge praleidę sutuoktiniai. Nejau jie tikrąjį antrosios pusės veidą pamatė tik praėjus daugiau nei 10 metų?

Jeigu galvoji apie skyrybas, susimąstyk, ar tau to reikia. Dažnai sutuoktiniai pasikarščiuoja ir pavadina vienas kitą necenzūriniais žodžiais, nors iš tiesų to nenorėjo sakyti. Be to, ne visada vienas kitą išklauso, būna šalia sunkiu metu ar visiškai ignoruoja. Ar tai turėtų tapti rimta skyrybų priežastimi? Tikrai ne.

Perskaityk žemiau pateiktus patarimus ir pritaikyk juos kasdienybėje. Jeigu jie veikia, vadinasi, neturi jokio pagrindo skirtis su antra puse. Jeigu patarimai neveikia, vadinasi, jums abiems reikėtų pagalvoti apie skyrybas.

Pamiršk kontrolę

Sutuoktiniai mėgsta kontroliuoti vienas kitą. Po darbo reikia grįžti tiesiai į namus, savaitgaliai – tik dviese, o kur nesibaigiantys skambučiai ir sms žinutės…

Santuoka nereiškia, kad nuo dabar sutuoktinis priklausys tik tau. Pavydėti ir galvoti, kad sutuoktinis, jei tik leis galimybės, tave išduos, tikrai negalima. Jūs prisiekėte vienas kitą mylėti ir gerbti – vadinasi, taip ir turi būti. Ir be jokios kontrolės! Juk abu esate suaugę žmonės, turintys ne tik bendrą, bet ir du skirtingus gyvenimus.

Nepasiduok baimei. Jeigu tave išduos, vadinasi, suklydai ir pasirinkai ne tą žmogų. Tavęs vertas sutuoktinis tikrai tavęs neišduos.

Nepamirškite kalbėtis

Sutuoktiniai tingi kalbėtis. Kartais atrodo, kad abiems daug patogiau susirasti meilužius ir gyventi dvigubą slaptą gyvenimą. Tokį, kuris vėl įžiebia aistrą gyvenimui. Bet ar apie tokį gyvenimą visada svajojai?

Nepamirškite kalbėtis. Atviras pokalbis apie santuoką ir jos problemas padės išspręsti tarpusavio nesutarimus. Nereikia bijoti kritikos – tik tada suprasi, koks yra tavo gyvenimas santuokoje. Stenkitės abu išklausyti vienas kitą ir tuo pat metu kalbėkite apie tai, ką norėtumėte pakeisti.

Namuose dirbkite kartu

Tiksliau, nepamirškite, kad abu gyvenate bendruose namuose, todėl turite stengtis KARTU. Moterys išlepina vyrus, priskirdamos sau visus buities darbus. Pavargusios ir nusikamavusios, jos tyliai kenčia, kol galiausiai pratrūksta – kodėl jis man nepadeda?

Tas pats ir su vaikais. Moterys bijo palikti vaikus vyrui, nes galvoja, kad jis sugebės jais tinkamai pasirūpinti. Nejau vyrai iš tiesų nesugeba pasirūpinti savo vaikais?

Vyrai gali viskuo pasirūpinti, ne ką prasčiau nei moterys. Bėda ta, kad moterys  pačios bando viską atlikti ir dažnai stebisi, kodėl vyras negali joms padėti. Be to, dar skundžiasi, kad jos visada pavargusios, o tie niekadėjai vyrai nesupranta, kaip jos stengiasi.

Dalinkitės darbais. Psichologai teigia, kad darbų pasiskirstymas ir vaikų auginimas, aktyviai įtraukiant ir vyrą, leidžia labiau suartėti sutuoktiniams. Todėl turite dirbti drauge – tiek namų ruošoje, auginant vaikus ar planuojant atostogas. Darykite viską drauge ir pamatysite, kaip atsiras daugiau interesų, pomėgių ar pokalbių temų.

Suaugusiems.lt

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą