Pradžia Straipsniai Padėkos dovanos vestuvių svečiams – jaunųjų pareiga?

Padėkos dovanos vestuvių svečiams – jaunųjų pareiga?

padekos-dovanos

Dar prieš keletą dešimtmečių buvo populiaru išvykstantiems vestuvių svečiams įteikti ryšulėlius su vestuvių vaišių „likučiais“: torto gabalėliais, šakočiu, kitais saldumynais… Šiandien toks elgesys  ne tik nepopuliarus, nemadingas, bet ir neetiškas. Džiugina tai, kad šią seną tradiciją pakeitė nauja, kuomet jaunieji savo padėką vestuvių svečiams išreiškia įteikdami jiems nedidelę dovanėlę.

Tradicija teikti padėkos dovanas pobuvių svečiams Europoje  įsivyravo prieš daugelį metų. Aukštuomenės šeimos norėdamos pademonstruoti savo galią ir turtus teikdavo įmantrias padėkos dovanas savo pobūvių svečiams. Tradicija teikti padėkos dovanėles būtent vestuvių svečiams gimė Prancūzijoje, o tos dovanėles buvo vadinamos „Bonbonniere“ – tai mažas pakabukas su dėžute pagamintas iš krištolo, porceliano ar brangakmenių, o jo viduje būdavo cukraus kubeliai ar saldumynai. Jei šiandien cukrus gautas kaip dovana sukeltų šypseną, tais laikais jis buvo brangus, vertingas ir laikomas turto ženklu.

migdolai

Vėliau, cukrų sėkmingai pakeitė „Bonbonniere“ su migdolų riešutais. Vienoje dėžutėje būdavo 5 migdolai cukraus apvalkale. Kiekvienas jų turėdavo savo reikšmę ir simbolizuodavo laimę, turtą, ilgaamžiškumą, vaisingumą, sveikatą.

Šiandien tradicinę padėkos dovanėlę  „Bonbonniere“ galima gauti retose vestuvėse. Ją pakeitė kitos padėkos dovanėlės, kurios ne visuomet turi kažką bendro su saldumynais.  Jaunieji dažnai dovanoja tokias dovanėles, kurios atitinka vestuvių temą, kurios yra personalizuotos (pvz. su inicialais, šventės data), kurios yra yra originalios, išskirtinės ir džiuginančios. Puiku, kai padėkos dovanėlės yra ne tik simboliškas suvenyras, kuris gali tapti dar vienu “dulkių surinkėju” svečių namų lentynose, bet yra praktiškos (pvz.: vardinis lagaminų žymeklis, vyno kamščiatraukis, žolelių arbata, pievų medus ir t.t.).

Jaunųjų padėkos dovanėlės svečiams gali būti įteikiamos asmeniškai kiekvienam svečiui atsisveikinimo metu. Taip pat neretai jos sudedamos ant atskiro staliuko prie išėjimo durų ir kiekvienas svečia išvykdamas iš šventės pasiima jam skirtą dovanėlę. Šie variantai labiau tinkami, jei dovanos didesnės, brangesnės. Kitu atveju, kai dovanos mažos, simbolinės, jas galima padėti ant šventinio vaišių stalo kiekvieno svečio vietoje.

Kadangi vestuvėse išskyrus ceremoniją, žiedus ir, žinoma, pačius jaunuosius nėra nieko privalomo, galima padėkos dovanėlių svečiams ir atsisakyti. Dažniausiai tokį variantą renkasi poros, siekiančios sumažinti vestuvių biudžetą. Tačiau, jei būsite originalūs, dovanėlės svečiams šventės biudžeto ženkliai tikrai neišpūs, o kiekvienam svečiui, kuris savo atvykimu į vestuves parodė dėmesį jums, suteiks daug papildomų teigiamų emocijų. Įvertinkite tai, kad svečias skyrė nemažai laiko ruošdamasis jūsų šventei, ieškodamas dovanos, galvodamas, kaip jūs nustebinti, tad padėkos dovanėlė – gražus, mandagus jaunųjų gestas, parodantis, kaip jie vertina kiekvieną svečią ir jo buvimą kartu.

Jauniesiems rekomenduojame nebijoti ekspermentuoti. Apgalvokite savo šventės koncepciją, temą, savo pomėgius ir gal būt tai pasufleruos, ką galite įteikti savo vestuvių svečiams, kaip padėkos ženklą.

O, kad būtų lengviau apsispręsti, pateikiame keletą įdomių idėjų, tarp kurių galbūt rasite tą vienintelę savo padėkos išraiškai.

1. Senoviškas personalizuotas raktas  su jaunųjų vardais – atrakinantis meilės vartus. 

dovanos-vestuviu-sveciams

 

2. Odiniai lagaminų žymekliai su linkėjimais, įdomiais užrašais – tai praktiška dovanėlė, kuri padės jūsų svečiams greičiau atpažinti savo lagaminą tolimesnėje kelionėje.

dovanos-vestuviu-sveciams

 3.  Pyrago gabaliukai. Tai puiki alternatyva jau minėtiems vestuvininkų ryšulėliams.  Jaunoji gali pati prikepti skirtingų pyragų, juos dailiai supakuoti ir pateikti kaip skanią padėkos dovaną svečiams.

dovanos-vestuviu-sveciams

4. Daili personalizuota taurelė su jūsų vardais, šventės data, ar nuoširdžiu ačiū, gali tapti puikiu suvenyru, kuris bus naudojamas, kai susitiksite su savo svečiais.

dovanos-vestuviu-sveciam

5. Mini indelis su aromatingomis kavos pupelėmis ar arbatžolėmis – puikus sprendimas.

padekos-dovana-sveciams

Taip pat skaitykite: Jaunųjų dovanos svečiams – idėjos ir patarimai

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą