Pradžia Kita Kokius finansinius klausimus patariama aptarti iki vestuvių?

Kokius finansinius klausimus patariama aptarti iki vestuvių?

Kokius finansinius klausimus patariama aptarti iki vestuvių?
Nors daugelis įsimylėjusių, jaunų, altoriaus žengti link pasiruošusių porų teigia, kad santuokoje svarbiausia meilė, tarpusavio supratimas, poros suderinamumas, tačiau vien tik šie dalykai negarantuos sėkmės santuokiniame gyvenime. Šalia minėtų aspektų yra kitas,ne ką mažiau svarbus punktas – pinigai, finansinis stabilumas. Atlikti tyrimai byloja, kad viena dažniausių skyrybų priežasčių – finansinės problemos, užklupusios šeimas, kurios taip ir nesugeba atsitiesti po nesėkmės. Todėl prieš žengiant prie altoriaus patariama su partneriu aptarti šiuos finansiniu klausimus:

1. Kiek skolų esate dar negrąžinę?

Tai bene esminis klausimas, kurį turite užduoti mylimajam, būtent jo atsakymas lems tolimenį Jūsų finansinių lėšų paskirstymą. Pasisekė tiems, kurie į santuoką neatsineša jokių finansinių įsiskolinimų, deja, taip nutinka ne visiems. Tiems, kuriuos saisto finansiniai įsipareigojimai, apie juos turėtų nuoširdžiai pasikalbėti su partneriu ir abu nuspręsti kokiais būdais ir per kiek laiko bus galima atsikratyti šios naštos.

2. Po vestuvių turėsite bendrą ar atskiras banko sąskaitas?

Šį sprendimą patartina priimti kuo anksčiau, kad laikui bėgant nereikėtų blaškytis ar bereikalingai gaišti laiko, tvarkant reikalus banke. Kai kurios poros nusprendžia valdyti savo finansus kaip kambario draugai, iš kurių kiekvienas yra atsakingas už tam tikras namų išlaidas. Pavyzdžiui: vienas perką maistą, kitas moka už komunalines paslaugas ar panašiai. Kitos poros savo finansus nusprendžia laikyti kartu ir tik prireikus iš bendro pinigų krepšelio pasiimti reikiamą jų kiekį.

3. Kokie šiuo metu Jūsų finansiniai ištekliai?

Ne viena sutuoktinių pora svajoja kuo greičiau įsigyti nuosavą būstą, tačiau finansinės galimybės ne visada leidžia tai padaryti. Kad nekiltų problemų, verta iš anksto aptarti abiejų turimus išteklius ir galimus būdus juos panaudoti. Taip pat išsiaiškinti ar būtinybei esant abu sutiktumėte imti paskolą ir kas mėnesį už ją mokėti.

4. Koks kiekvieno iš Jūsų požiūris į pinigus?

Ar mokate tinkamai juos valdyti ir panaudoti? Jei asmuo dar iki vestuvių nemoka teisingai elgtis su pinigais, leidžia juos įvairiausiems nereikalingiems dalykams, tai maža tikimybė, kad atšokus vestuves jo požiūris ir sugebėjimai šioje srityje ženkliai pagerės. Tokiu atveju patariama sudaryti pajamų sąrašą, taip pat fiksuoti visas išlaidas. Jei abu esate taupūs, neprisiperkate nereikalingų prekių ir neišleidžiate daugiau negu uždirbate – pasidžiaukite šia savybe ir toliau ją puoselėkite.

5. Kokių vertybių kiekvienas iš Jūsų atsinešate į santuoką?

Tyrimų rezultatai parodė, kad kuo vėlesnio amžiaus žmogus tuokiasi, tuo daugiau dvasinių vertybių, patirties įneša į santuokinį gyvenimą. Laikui bėgant partneriai vienas iš kito perima gerąsias savybes. Todėl jų į santuoką atsineškime kiek galima daugiau!

Tik nemanykite, kad išankstinis finansinių reikalų aptarimas gali sumažinti dviejų žmonių meilę vienas kitam, veikiau priešingai – padės lengviau suprasti vienas kitą.

Šaltinis:

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą