
Planuodami vestuves jaunieji, paprastai, su tuo susiduria pirmąjį kartą, todėl daugybę dalykų sunku numatyti ir įvertinti. O praleisti akcentai kartais kainuoja dvigubai daugiau pinigų ar bent jau nervų. Vestuvių planuotoja Erika Semaško apžvelgia pagrindines klaidas, kurias paprastai daro vestuves planuojančios poros.
Neteisingai įvardintas biudžetas
Pradėdami planuoti vestuves jaunieji kartais neteisingai įvardina arba išvis neplanuoja savo šventės biudžeto. Tai pirmoji klaida, kuri planuojant vėliau sukelia daugybę nesutarimų. Netikėtai susidūrus su realiomis kainomis gražūs įsivaizdavimai sudužta. Neužtenka įvertinti pagrindinių išlaidų: salės, žiedų, suknelės ir kita. Šventė susideda iš daugybės smulkmenų, kurios paskutiniu metu neplanuotai išaugina numatytų išlaidų sąrašą.
Pervertintas laiko poreikis
Ne tik pinigai, bet ir laikas, reikalingas pasiruošimui gali būti vertinamas neteisingai. Ruošiantis ilgą laiką daug ką galima padaryti vakarais ar kitu laisvu metu, tačiau optimalaus varianto paieškos užtrunka, norint nuodugniai išnagrinėti kiekvieną variantą. Taip pat, būtina įvertinti kiek smulkmenų užgrius paskutinę savaitę. Kai ko padaryti iš anksto tiesiog neįmanoma: iš anksto paimti gėles, papuošti sale, eilinį kartą patikrinti svečių sąrašą ir susodinimo planą, sutikslinti meniu, suderinti paskutinius akcentus su vedėju ir kitais tiekėjais.
Paskutinę minutę atliekami darbai
Turbūt nereikia net sakyti kaip anksti užsakomos sodybos, kavinės ir kitos populiarios vietos tinkančios vestuvėms. Tačiau nereikėtų pamiršti ir fotografų, makiažo, šukuosenų specialistų, vedėjo, DJ, muzikantų ir kitų savo srities profesionalų dirbančių vestuvių srityje. Viską užsakinėti prieš metus ar daugiau jau tampa įprasta praktika, todėl nėra ko laukti. Iki galo neapsisprendus, bent jau vertėtų atlikti laikiną rezervaciją, kad nesulauktumėte netikėtų staigmenų, kol šiuos klausimus aptarsite tarpusavyje.
Neteisingai nustatomos ribos
Tarpusavyje reikėtų aptarti ir klausimus susijusius su tuo, kiek abiejų tėvai dalyvaus planuojant vestuves. Jei šventę rengiate patys – puiku, bet jei tai tėvų dovana iš karto nusiteikite ilgoms diskusijoms ir norui įgyvendinti neišsipildžiusias svajones. Visgi, kad vienos ar kitos pusės giminaičiai nesukeltų įtampos ar tarpusavio nesutarimų reikėtų iš anksto aptarti galimas pasekmes. Norint išvengti šių asmeniškumų galima samdyti nešališką pagalbą – vestuvių planuotoją. Nešališkas žmogus besivadovaudamas logika, o ne emocijomis šventės dieną padės išvengti daugybės nervingų situacijų.
Savo galimybių pervertinimas
Ir galiausiai reikėtų paminėti pervertintas galimybes. Jau nebemadinga imti paskolas ir daryti milžiniškas vestuves norint pasirodyti prieš artimuosius. Net ir kukliai surengtos vaišės po ceremonijos gali būti puikus būdas viešai pasižadėti vienas kitam. Taip yra daugybė kūrybiškų sprendimų leidžiančių sutaupyti. Svarbiausia teisingai įvertinti šios šventės svarbą vienas kitam ir sukurti galimybes atitinkančią viziją.
Straipsnį paruošė: orangefiesta.lt