Pradžia Apie meilę poroje Kokį poveikį sveikatai turi santuoka?

Kokį poveikį sveikatai turi santuoka?

Kokį poveikį sveikatai turi santuoka?
Tyrimai rodo, kad stipri partnerystė su mylimu asmeniu gali padėti išvengti ligų, lemti sveikesnius įpročius bei pailginti gyvenimo trukmę. Vis dėlto, santykiai ne visuomet būna tokie geri, kokių norėtume, ir tai gali atsiliepti sveikatai. Štai – keletas faktų apie susituokusių (įsipareigojusių) bei vienišų žmonių sveikatą.

Antsvoris

Tyrimai parodė, kad susituokus abu poroje linkę priaugti svorio, o išsiskyrus – svoris krenta. Kita vertus, stipri pora gali šią problemą išspręsti visai paprastai: jie gali motyvuoti vienas kitą lankytis sporto salėje, kartu sportuoti ar stengtis sveikai maitintis.

Nepasitenkinimas santykiais gali sukelti valgymo „priepuolius“.

Stresas

Reguliarus lytinis gyvenimas mažina stresą. Tyrimai nustatė, kad žmonės, kurie reguliariai mylisi, psichiškai būna sveikesni.

Geros savijautos hormonai

Pasirodo, kad gerai savijautai reikia visai nedaug – laikymosi už rankų, apkabinimo, bučinio. Tai gali ne tik sumažinti ne tik stresą, bet ir kraujospūdį!

Miego sutrikimai

Kai gulite šalia partnerio, kuriuo visiškai pasitikite, užmigti paprasčiau: tai gali išspręsti nemigos problemas. Kita vertus, pykčiai ir barniai prieš miegą gali tapti nemigos priežastimi.

Nerimas

Pasaulio Sveikatos Organizacijos atliktame tyrime (jame dalyvavo 35000 žmonių), atsiskleidė, kad santuoka gali padėti kovoti su nerimu.

Depresija

Tarpusavio santykiai turi įtakos ir depresijai. Pastebėta, kad depresija dažniausiai suserga asmenys, kurie turi trumpalaikius santykius arba nėra linkę įsipareigoti.

Alkoholio vartojimas

Jei vienas iš sutuoktinių vartoja alkoholį, dažnai ir kitas sutuoktinis pradeda tai daryti. Dažni pykčiai bei intymumo trūkumas taip pat turi įtakos alkoholio vartojimui.

Kraujospūdis

Dieta, sportas, stresas – tai trys iš daugelio veiksnių, reguliuojančių kraujo spaudimą. Pasirodo, tam gali turėti įtakos ir santuoka. Atlikti tyrimai parodė, kad laimingai susituokę žmonės turi žemesnį kraujospūdį nei vieniši žmonės.

Vėžys

Tyrimai parodė, kad susituokę žmonės,  po nustatytos vėžio diagnozės, išgyveno ilgiau ne vieniši.

Rūpinimasis sveikata

Susituokę žmonės, ypač vyrai, labiau rūpinasi sveikata nei vieniši. Taip dažniausiai  nutinka dėl to, kad moterys įkalba pasitikrinti sveikatą laiku, ypatingai dėl prostatos vėžio.

Šaltinis: Suaugusiems.lt

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą