Pradžia Apie meilę poroje Kiek kartų tuoktis yra normalu?

Kiek kartų tuoktis yra normalu?

Kiek kartų tuoktis yra normalu?

Tai, ką mes įpratome vadinti monogamija, seniai transformavosi į nuoseklią poligamiją: žmonės tuokiasi, skiriasi, sudaro naujas santuokas.

Iš vienos pusės, žinoma, gerai kurti santykius su žmogumi, kuris jau turi šeiminio gyvenimo patirties, sugeba derėtis ir siekti kompromisų. Iš kitos pusės, jeigu žmogus nuolat tuokiasi (ar išteka), galbūt jis visai nelinkęs į pastovumą, jam reikia keisti partnerį kas 3–5 metus.

Kiek kartų apskritai yra padoru tuoktis ir skirtis mūsų laikais? Į šį klausimą išsamiai atsakė rusų sekso terapeutė Ala Delarje.

Anot jos, statistika rodo, kad mūsų šalyje išyra 59 procentai santuokų. Žinoma, čia reikėtų papildomų tyrimų, kad suprastume, ar tikrai beveik 60 proc.suaugusių žmonių nėra pajėgūs iš pirmo karto sėkmingai vesti bei ištekėti, ar visą laiką skiriasi tie patys žmonės (kurie sudaro gal tik 30 proc.).

Kai kurie iki 40 metų nė karto nėra vedę, o kai kurie be dvejonių tuokiasi šeštąjį kartą. Ar pastarieji yra ryžtingi ir laisvi, ar nepastovūs ir neišrankūs? Tiesa, kaip ir visur kitur, tikriausiai glūdi kažkur tarp šių dviejų kraštutinumų. Juos ir panagrinėsime.

Išgąsdintos varnos sindromas

Taip psichologai vadina pakartotinės santuokos baimę. Kai du mylintys žmonės nusprendžia sujungti savo likimus, kiekvienas mano, kad tai bus sykį ir visam gyvenimui. Galbūt taip ir bus, o gal šeiminis gyvenimas prives juos prie skyrybų. Skyrybų priežasčių gali būti įvairių, bet daugumai išsiskyrusių vyrų ir moterų kyla problemų – atsiranda baimė, kuri trukdo antrą kartą bandyti kurti laimingus santykius.

Baimė gali būti įvairi: vieni bijo kartoti klaidas, kiti – visuomenės pasmerkimo, treti – konfliktų su vaikais iš pirmosios santuokos. Baimė veikia žmogų tais atvejais, kai išgyventa patirtis traktuojama tik neigiamai, o santuoka suvokiama kaip pralaimėjimas. Bet kartais būtent per skyrybas žmogus suvokia, kad jam reikia keisti supratimą apie save, priešingą lytį ir santykius apskritai. Skyrybos tampa platforma naujam startui.

Ko gali išmokyti nesėkminga pirmoji santuoka? Seksologė pamini keturis vertingus dalykus, kuriuos žmonės išsineša iš pirmosios santuokos.

*Protingai išskirti prioritetus. Šeima – vertingiausias dalykas gyvenime, o šeimos interesai turi būti aukščiau visko (pirmoje santuokoje retai kas vertina šeiminę idilę.)

*Atsikratyti jaunatviško maksimalizmo. „Arba bus, kaip aš noriu, arba skyrybos“ – antroje santuokoje jau nebe argumentas.

*Ieškoti kompromisų ir kai kur nusileisti partneriui.

*Pripažinti savo klaidas ir išsakyti pageidavimus.

Antrą kartą tuokdamiesi žmonės jau nebijo pakartoti klaidos būtent todėl, kad suvokė, kokia taktika nulemia pralaimėjimą.

Išrankumo stoka arba nuosekli poligamija

Tai kitas kraštutinumas. „Kiek kartų buvo ištekėjusi Ala Pugačiova? Ir kiekvieną kartą vis geriau ir geriau. Gal visiems reikėtų taip elgtis? – klausia A. Delarje. – Ar iš tikrųjų žmogus, už kurio pečių daug santuokų, yra tikrai laimingas asmeniniame gyvenime? Nuo skyrybų niekas nėra apdraustas. Bet kai žmogus jau patyrė 7 nesėkmingas santuokas, tai galima įtarti, kad jis yra nesugyvenamo charakterio.“

Esmė ta, kad žmogus, kuris dažnai nutraukia santykius, nemato juose nieko vertingo. Jo galvoje gyvuoja mintis, kad su kitu partneriu bus geriau, ir jis nededa jokių pastangų, kad išsaugotų tai, ką turi dabar. Tokie žmonės būna labai infantilūs, nors iš pažiūros gali atrodyti „kieti“. Jiems visada bus kaltas partneris. Atsakomybę už sugriautą šeimą jie visada vers ant kito pečių.

Jeigu tai yra abiejų partnerių sąmoningai pasirinktas gyvenimo stilius, tai tegul taip ir būna. O tikėtis, kad senam lovelasui jūs tapsite aštunta ir paskutinė žmona, tikrai naivu. Taip pat naivu aiškintis dėl savo dažnų skyrybų: „Man nesiseka, mane visi meta.“ Pastaruoju atveju be psichologo neišsiversite.

„Kiek kartų galima vesti ar tekėti, kiekvienas nusprendžia pats. Tai yra jūsų gyvenimas ir jūsų pasirinkimas. Nei įstatymai, nei šiuolaikinė moralė neturi tam jokių apribojimų“, – reziumuoja sekso terapeutė.

Šaltinis:

Alfa logo
Autorė: Gražina Vasiliauskienė

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą