Pradžia Straipsniai Kaip susodinti vestuvių svečius?

Kaip susodinti vestuvių svečius?

1

Jei jau ruošiatės vestuvėms ir galvojate apie šventę, net neabejojame, kad jums iškilo dilema, kaip susodinti vestuvių svečius. Nuo to, kaip jie sėdės, kokie žmonės bus vieni šalia kitų, priklausys ir vakaro atmosfera, nuotaika. Taigi, nuo ko pradėti?

Pirmiausiai įvertinkite vestuvių dalyvių skaičių ir pasirinkite šventei tinkamą vietą, kuri nebūtų per didelė ar per maža. Per mažoje erdvėje svečiai bus labai susigrūdę, jausis nepatogiai vos galėdami prasilenkti. Per didelė erdvė taip pat nėra geras pasirinkimas, nes svečiai išsivaikščios ir vieni su kitais mažai komunikuos. Taigi, pasistenkite rasti aukso vidurį.

Bendras stalas

Vieno bendro stalo tradicija – išlikusi nuo senų laikų, tačiau vis dar gana dažnai naudojama ir šių dienų vestuvėse. Štai keletas galimų bendro stalo variantų.

 stalas

I formas vienas bendras stalas puikiai tinka, jei vestuvės nedidelės ir švenčiate jas namuose, artimų žmonių draugijoje.

T formos bendras stalas tinka, kai šventėje dalyvauja iki 25 žmonių.

II – dviejų lygiagrečių stalų išdėstymas tinka, kuomet dalyvauja 30-50 svečių, o III  – kai svečių daugiau nei 60.

O forma – svečiai sėdi prie vieno stalo, kurio viduje tuščia erdvė. Taip jei mato vieni kitus, jaunavedžius, tačiau gali patogiai bendrauti tik su kaimynais iš dešinės ir kairės.

vestuves restorane

Planuodami svečius sodinti prie vieno bendro ar kelių bendrų ilgų stalų atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus, kurie padės išvengti nesusipratimų.

  • Šeimos narius ir giminaičius sodinkite arčiau savęs (jaunavedžių).
  • Geriausia šalia sodinti jau pažįstamus žmones, kurie ras bendrų temų ir interesų.
  • Itin linksmus, aktyvius svečius geriau sodinti skirtingose stalo pusėse, kad išjudintų ir kitus svečius.
  • Vienišų svečių nereikėtų sodinti šalia porų, nes jie gali jaustis nejaukiai.
  • Rekomenduojama, kad prie vieno bendro stalo svečiai sėdėtų pagal schemą: vyras- moteris – vyras – moteris…
  • Įvertinkite, kad visi svečiai, nepriklausomai nuo vietos, kur sėdės, turi matyti jaunavedžius.

Atskiri apvalūs staliukai

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja iš Anglijos atkeliavusi tradicija vestuvių svečius susodinti prie atskirų apvalių staliukų po 4-8 žmones. Tokia svečių susodinimo struktūra patogi jaukiam maloniam susipažinimui ir bendravimui. Be to, taip sėdinčius vestuvių svečius personalui lengva ir patogu aptarnauti.

Planuodami vestuvių svečius susodinti prie atskirų staliukų, būtinai pasirūpinkite svečių susodinimo planu. Gerai apgalvokite, kokius svečius sodinsite šalia, kad jie turėtų bendrų interesų, jaustųsi jaukiai vieni šalia kitų.

staliukai

Furšetas – ieškantiems alternatyvų

Dar vienas vis populiarėjantis amerikietiškas variantas – furšetas.  Jo metu vestuvių svečiai vaišinasi stovėdami, gali laisvai judėti, bendrauti vieni su kitais, nėra „pririšti“ prie vienos užstalės. Toks variantas idealiai tinka, kuomet šventė ne ilgesnė nei 4 valandos. Taip pat tai puikus pasirinkimas vestuvėms gamtoje.

Vyresnės kartos atstovai giminaičiai gali stebėtis tokiu jūsų pasirinkimu, bet, šventė yra jūsų ir neprivalote savo sprendimais įtikti visiems. Planuodami furšetą įrenkite keletą jaukių salelių su staliukais, foteliais, kur jaukiai galės prisėsti ir pabendrauti vyresnio amžiaus svečiai.

fursetas

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą