Pradžia Fotografija/Filmavimas Kaip puikiai atrodyti vestuvių nuotraukose? Fotografo S.Ruffini patarimai

Kaip puikiai atrodyti vestuvių nuotraukose? Fotografo S.Ruffini patarimai

Kaip puikiai atrodyti vestuvių nuotraukose

Vestuvių fotografo patarimai būsimiems jaunikiams: “Neskubėkite ir negalvokite”

Dažnas jaunikis neslepia — mielai atsisakytų vestuvių fotosesijos. Ypač svarbia šventės dalimi tapęs poros pozavimas fotografui gerokai trikdo paprastai to daryti nemėgstančius vyrus, juos neramina ar net baugina. Kaip tai išspręsti?

“Neskubėti, negalvoti, pasitikėti fotografu ir mėgautis akimirka”, — receptą išbėrė fotografas iš Italijos Stefano Ruffini, pakvietęs būsimus jaunavedžius pasitreniruoti.

Vilniaus senamiestyje įsikūrusiuose peteliškių namuose “Dom Bow Ties” fotografas dalinosi patarimais, kurie padeda dailiau atrodyti nuotraukose.

“Kam nepažįstamas jausmas, kai atidūrus priešais objektyvą ima plūsti mintys, kur dėti rankas, kur žiūrėti, ar gerai atrodo plaukai, stovėti tiesiai ar pasisukti, šypsotis ar nesišypsoti?

Vykite šias mintis šalin! Stenkitės apie nieką negalvoti — nei apie procesą patį savaime bei apie būsimą rezultatą. Tiesiog būkite veiksme, džiaukitės vienas kitu ir švente.

O jei nepavyksta, tuomet mintyse kartokite sau: Šiandien — nuostabiausia mano gyvenimo diena! Esu laimingas, jaučiuosi puikiai! Atrodau puikiai! Myliu!” — pasiūlė S. Ruffini.

Neskubėti — kitas ne mažiau svarbus fotografo patarimas. Lyg valgant gardžiausią desertą savo gyvenime.

Šitai ypač svarbu prisiminti vestuvių ceremonijos pradžioje, prieš žengiant altoriaus link.

Eikite kiek galite lėčiau, aplankydami žvilgsniu visus susirinkusius. Taip lengvai suvaldysite užplūstantį jaudulį, o fotografas turės pakankamai laiko užfiksuoti judu iš palankiausios vietos. Lygiai taip pat neskubėkite maudami vienas kitam žiedus, bučiuodamiesi bei išeidami iš bažnyčios.

Nepersistenkite. Vestuvių dieną per trumpa, kad gaištumėte ją siekdami įsiamžinti populiariausiose  fotografavimosi vietose ar bandydami įgyvendinti kitų nuotraukose matytas pozas.

“Jaunieji — patys svarbiausi vestuvių fotografijoje. Vienos lokacijos visiškai pakanka, svarbiausia, išnaudoti ją kūrybiškai, kaip ir poros turimus aksesuarus. Pavyzdžiui, nuometą, puokštę ar jaunikio peteliškę.

Svajojantiems apie išskirtinius kadrus prie jūros ar miške, saulei kylant ar leidžiantis, rekomenduoju fotosesiją pratęsti kitą dieną po vestuvių, kol suknelė bei kostiumas dar nebus atiduoti į valyklą. Taip, iš naujo teks pasirūpinti šukuosena ir makiažu, bet negaišite fotosesijai brangaus savo vestuvių laiko. Jį verčiau skirti artimiesiems”, — sakė dešimtmetį su vestuvių fotografija dirbantis S. Ruffini.

Stefano pastebėjo, kad pozuojant daugiausiai nerimo jaunavedžiams kelia rankų padėtis, veido išraiškos bei laikysena.

Rankas jis pataria “įdarbinti”, kad norimą padėtį pasiektų judėdamos, o ne papračiausiai uždėtos. Tuomet atrodys natūraliai ir lengvai.

Nuotraukose akimirka iki bučinio neretai atrodo saldesnė nei pats bučinys. Kad lūpos nebūtų pernelyg įtemptos, Stefano pataria artėti prie mylimosios švelniai pučiant.

Pasistenkite pozuodami veidu būti šiek tiek arčiau objektyvo nei laikytumėte ją įprasti, jokiu būdu ne atsitraukti. Taip veido išraiška atrodys gyvybingesnė, žvilgsnis — drąsesnis, kaklas — grakštesnis, nesusiformuos dviguba pasmakrė.

Nuotakos kūnas visada atrodo liaunesnis, kai rankos nėra prispaustos prie šonų. Vyrų laikysena atrodo tvirtesnė, kai pėdos yra per nedidelį atstumą viena nuo kitos, o ne suglaustos.

“Dažnai žmonės mėgsta kankinti save mintimis, kad yra nefotogeniški ir atrodo gerai tik iš kurios nors pusės. Visa tai — mitas. Jei jums patiko ankstesni fotografo, kurį pasirinkote, darbai, vadinasi, sutapo jūsų skonis, požiūrio kampas ir dėl jūsų vestuvių nuotraukų jis pasistengs ne mažiau nei dėl kitų”, — įsitikinęs S. Ruffini.

Nuotr. Stefano Ruffini Photography

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą