Pradžia Juvelyrika/Žiedai Kaip išsirinkti sutuoktuvių žiedą?

Kaip išsirinkti sutuoktuvių žiedą?

Kaip išsirinkti sutuoktuvių žiedą?
Vestuviniai žiedai – vienas svarbiausių santuoką įteisinančių elementų. Jie turi ypatingai didelę simbolinę reikšmę. Toks aksesuaras yra vienas vienintelis ir skirtas visam santuokiniam žmogaus gyvenimui. Dėl šios priežasties, itin svarbu pasirinkti tinkamą žiedų dydį, stilių bei dizainą.

Visų pirma – turi atitikti dydis. Geriausiai, kad jį konkrečiai nustatytų juvelyras, ir tik tada galima be baimės rinktis šį papuošalą.

Antrasis žingsnis – metalo pasirinkimas, kurį dažniausiai įtakoja biudžeto galimybės bei pačių asmenybių gyvenimo būdas. Populiariausi metalai vestuviniams žiedams yra geltonas ir baltas auksas bei platina. Pastaroji medžiaga yra brangiausia, tačiau kartu – ir patvariausia, jeigu dirbama daug rankinio darbo. Dėl šios priežasties kartais geriau sumokėti šiek tiek daugiau, tačiau ateityje džiaugtis papuošalo ilgaamžiškumu. Jeigu patinka platinos išvaizda, tačiau finansinės galimybės to neleidžia, galima prašyti, kad juvelyras nušveistų ir nupoliruotų baltą auksą – taip jis įgis panašių išorinių savybių.

Geltonasis auksas – pats tradiciškiausias brangusis metalas vestuviniams žiedams. Renkantis tokią medžiagą, svarbu atkreipti dėmesį į jos karatus. Kuo didesniu skaičiumi šie žymimi, tuo daugiau gryno aukso įeina į lydinio sudėtį. Tačiau didelis grynumas ne visada praktiškas, nes žiedas augant šiam matavimo vienetų skaičiui minkštėja. Geriausiai rinktis žiedą, kuriame yra 18 karatų geltonojo aukso – tai tinkamiausias santykis tarp prabangos ir praktiškumo.

Galvojant apie santuokinių žiedų dizainą reikia orientuotis į patį žmogų. Drąsiai asmenybei tiks modernus stilius, o kūrybinga – jį gali susikurti ir pati. Nors dabar labai populiaru žiedą rinktis tiesiog iš parduotuvės, tačiau vis daugiau žmonių prašo juvelyrų pagalbos. Taip galima išpildyti abiejų partnerių norus: gaminant vienodo metalo bei stiliaus žiedus, moteriškajam variantui pritaikyti ir brangakmenį, pavyzdžiui, deimantą.

Šaltinis: Suaugusiems.lt

1 KOMENTARAS

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą