Pradžia Vestuvių organizavimas/kvietimai Ką kviesti ir ko ne į vestuves

Ką kviesti ir ko ne į vestuves

Ką kviesti ir ko ne į vestuves

Koks vakarėlis be svečių? Viena iš sunkiausių užduočių bet tuo pačiu ir svarbiausių vestuvių planavimo dalių yra svečių sąrašo sukūrimas. Tai šiek tiek sunkiau nei surašyti visus žmones su kuriais norėtumėte tai atšvęsti. Susidursite su problema, kad vienus žmones norėsite pakviesti, kitus iškarto išbrauksite iš sąrašo, o kiti liks prie pasvarstymų galbūt kviesti galbūt ne, tačiau visada lemiamas faktorius bus jūsų pasirinktos vietos talpumas. Taigi, kaip nuspręsti kas bus pakviestas į vestuves ir kas ne? Pateiksime jums šešis punktus kuriuos turėtumėte apsvarstyti.

1. Sukurkite preliminarų sąrašą tik su savo išrinktuoju

Prieš įveldami savo šeimos narius, susėskite su savo išrinktuoju partneriu ir sudarykite sąrašą dviese. Pradėkite nuo šeimos narių ir tada pridėkite artimus šeimos narius kurie privalo dalyvauti. Toliau rašykite savo artimiausius draugus be kurių neįsivaizduotumėte vestuvių. Tai greičiausiai nebus jūsų visas svečių sąrašas tačiau tai bus puikus startas į kurį bus įtrauki visi artimiausi žmonės apie kuriuos galvos ir jūsų tėvai.Tačiau vos tik pabaigus dėlioti sąrašą nepulkite iš karto pas savo tėvus to aptarti, duokite šiek tiek laiko šiam sąrašui nusigulėti ir truputi vėliau dar kartą peržvelkite jį.

2. Nuspręskite ties kuria giminės linija sakysite stop

Turėti gausią giminę yra labai gerai, tačiau ir sudėtinga. Kas iš tiesų žino skirtumą tarp antros eilės pusbrolių/pusseserių nuo tikrų? Auksinė taisyklė – tokia, jeigu pakvietėte vieną dėdę, tada teks pakviesti ir visus kitus dėdes ir tetas, tas pats galioja ir pusbroliams su pusseserėmis. Tai nėra didelė problema mažoms šeimoms, tačiau didelėms šeimoms su dideliu šeimos medžiu tai gali sudaryti ir nepatogumą. Patariame pradėti nuo pačių artimiausių giminių kol pasieksite sąrašo dydį kuris jus tenkina. Nepamirškite palikti vietos ir keliems draugams

3. Skirkite abiejų šeimų papildomiems svečiams vienodą skaičių vietų

Po to kai abiejų būsimų sutuoktinių šeimų nariai buvo pakviesti, nusistatykite kiek dar liko papildomų vietų draugams ir padalinkite po lygiai abiems pusėms. Palikite dar kelias laisvas vietas savo tėvams pakviesti artimiausius savo draugus ar verslo partnerius kuriuos pažįstate, tačiau leiskite suprasti kiek yra tų vietų skirta jiems ir kiek vietų lieka jūsų draugams.

4. Nuspręskite dėl vaikų

Ar vaikai turėtų dalyvauti vestuvėse, ši tema turėtų būti nespręsta jaunųjų. Nuspręskite ar norite, kad šventėje dalyvauti ir mažieji ar tai turėtų būti tik suaugusiųjų šventė. Galutinis sprendimas turėtų būti galutinis be išimčių. Nežinote ką laikyti “vaikų”, dauguma tiekėjų iki 12 metų žmogučius laiko vaikais, todėl naudojant šį ar kitą skaičių juo ir vadovaukitės be išimčių. Jeigu kažkas iš būsimų svečių domėsis ar gali pasiimti ir vaikus, pagal jūsų ankščiau nuspręstą sprendimą ir turėtumėte vadovautis, pasikartosime dar kartą, nedarykite jokių išimčių jeigu norite išvengti būsimų konfliktų kodėl vieni gali būti su vaikais, o kiti ne.

5. Grąžinti “skolą”

Čia šiek tiek kebloka tema. Jeigu jūsų draugas ar draugė pakvietė jus į vestuves prieš gerą penkmetį ir net jeigu jūs buvote pamergė ar pabrolys nėra būtinybė jums gražinti skolą ir pakviesti tą žmogų ar porą į savas vestuves. Tačiau jeigu jūs dalyvavote savo draugų vestuvėse 18 mėnesių laikotarpyje, pagal nerašytas taisykles jums derėtų pakviesti ir tuos draugus į savo vestuves.

6. Laikykitės modernaus plius vienos protokolo

Jūs nesate įpareigota(s) siūlyti kiekvienam svečių pasikviesti ir antra pusę į jūsų vestuves, tačiau jeigu tas draugas ar draugė turi rimtus santykius (gyvena kartu, susitikinėja jau kurį laiką, ar net susižadėję ar susituokę) tada antra pusė turėtų būti įtrauką į svečių sąrašą.

 

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą