
Nubrokuotos
Sudužusių širdžių savininkės, argumentuoja tuo, kad norinčios pailsėti, atsibodo patarnauti vyrui, skalbti jo marškinius ir kojines. Ir sugalvoja daugybę kitų priežasčių, dėl ko nenori tekėti antrąkart. Daugelis išsiskyrusiųjų vis dėl to linkusios palaikyti santykius be įsipareigojimų, kitos gi – didžiausią dėmesį skiria karjerai ir vaikų auklėjimui. Psichologai išskiria keletą problemų, su kuriomis susiduria išsiskyrusios moterys.
Netikėjimas sėkme
Skyrybos tikrai nesuteikia papildomų teigiamų savęs vertinimo balų, o jėgų ir noro vertinti priežastis, dėl ko tai atsitiko, dažniausiai nėra.
Vaikų klausimas
„Mano vaikas turi tėvą. Taip, jis gyvena ne su mumis, tačiau negaliu įsivaizduoti, kaip kitas vyras įsikrausto į mano namus ir užima tėvo vietą“. Ši dilema iškyla ne vienai išsiskyrusiai motinai.
Emocinis nuovargis
Merginoms pirmoji santuoka yra romantiška, tačiau patyrusi moteris žino, kad šeima – tai darbas. Reikės nemažai jėgų, vėl „įsikinkyti į roges“, trankytis su keptuvėmis, išlaikyti grožį tarp virtuvės ir miegamojo durų – visos šios priežastys atmuša norą vėl tekėti.
Nesistenkite kartotis
Suprantama, kad jau kartą buvusi santuokoje moteris, atsisako daugelio iliuzijų. Ir ji suvokia, kad bendras gyvenimas – tai ne tik buvimas kartu, bet ir daugybė pareigų, rutina, požiūrio nesutapimas, šeimos biudžeto planavimas ir t. t. Ar tikrai to norisi antrąkart? Į šį klausimą sunku atsakyti. Būtent dėl to daugelis moterų, atsikandusios šeimyninio džiaugsmo ir vargo, nesiveržia sukurti naują šeimą, o kartais vengia ir naujų romanų, nes bijo, kad jie bus tokie patys, kaip ir buvęs.
Tačiau nebūtina varžyti savęs tam tikrais įsipareigojimas, galima sukurti visiškai naujus santykius, jei teisingai įvertinsite prieš tai buvusius. Iš pradžių reikia pripažinti, kas yra svarbu, o kas nebūtina santykiuose, kas jaudina, o kas yra nepriimtina. Supratimas to, kokį vyrą jūs norite turėti šalia, padidina jūsų šansus rasti tinkamą partnerį, su kuriuo galbūt gyvensit „ilgai ir laimingai“, o ne bambėsite „visi vyrai kiaulės“. Be to, turite daug šansų susirasti vyrą, kuris bus antipodas pirmajam. Tiesa, dauguma moterų provokuoja įvairius vyrus tokioms pačioms reakcijoms. Na tarkim, yra terminas „potenciali alkoholiko žmona“, kuri sugeba išprovokuoti bet kurį vyrą nusigerti ir taip užsimiršti, pastoviai primindama jam apie alkoholio žalą. Lygiai tas pats galioja smurto aukoms, verkiančioms dėl pinigų ir kitiems moterų tipams.
Jei jums pavyks suvokti, kokius neteisingus signalus siunčiate vyrams, išprovokuodama elgtis taip, kaip jums nepatinka – pasikeis ir vyrų reakcija.
Su nauja laime!
Teisę į laimingą asmeninį gyvenimą turime kiekvienas. Tik nereikia savęs prievartauti ir spręsti problemas, kurioms jūs dar nesate pasirengęs. Tarp dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurias daro antrąkart ištekančios moterys – kuo greičiau surasti vaikams tėvą, vietoj to, kad surasti sau vyrą. Arba, kitas pavyzdys: ištekėti už verslaus, rimto, tačiau nemylimo vyro, kadangi pirmasis buvo lovelasas ar nesusitupėjęs. Vis dėl to, jei jūs ranką prie širdies pridėsite ir prisipažinsite sau, kad šeima – tai vienintelis dalykas, padarysiantis jus laiminga, laikykitės šių pagrindinių taisyklių.
- Vieną kartą ir visiems laikams užverkite duris į praeitį. Pirmosios santuokos nesėkmės – tai sąjungos nesėkmės, o ne jūsų asmeniniai pralaimėjimai. Šeima – tai du žmonės, ir jūsų naujas išrinktasis neprivalo kentėti dėl praeities klaidų ar dėl pirmojo vyro suteiktų nuoskaudų.
- Prieš ištariant iškilmingąjį „taip“, susitarkite su partneriu apie santykių modelį, kuris jus abu tenkintų. Buitis, pareigos namuose, vaikų gimdymas – jūs turite apkalbėti viską, kas turėtų būti jūsų sąjungoje. Atminkite, kad ištekate tam, kad būtumėte laiminga.
- Jūsų vaikams reikia ne tik jūsų dėmesio, bet ir stabilumo pojūčio bei pasitikėjimo, ir jūs turite šansą įrodyti, kad šeima – ne visada griūvanti. Ištekėdama antrąkart jūs galite tapti puikiu pavyzdžiu, kaip gyvena draugiškos ir mylinčios poros, nepaisant, kokią įtaką vaikų gyvenime turi tėvas.
- Sukurkite naujas taisykles ir tradicijas. Žmonėms, kurie jau buvo susituokę, būna sunku keisti įpročius, nepaisant stiprių jausmų ir noro gyventi kartu. Šeimyniniai pietūs, bendros kelionės, asmeninės ir intymios šventės sudaro artumo pojūtį ir palieka malonius įspūdžius.
Šaltinis: www.suaugusiems.lt