Pradžia Apie meilę poroje Dalykai, galintys sugriauti net tvirčiausią santuoką

Dalykai, galintys sugriauti net tvirčiausią santuoką

Dalykai, galintys sugriauti net tvirčiausią santuoką

Prieš Dievą pasižadėdami iki gyvenimo pabaigos mylėti ir gerbti savo būsimą vyrą/žmoną mes širdyje taip pat prisiekiame iš visų jėgų puoselėti santykius ir jokioms likimo negandoms neleisti užgesinti šiltų jausmų vienas kitam. Bendro gyvenimo pradžioje visi kiek įmanydami stengiasi sukurti tvirtą santuokos pagrindą, kuo daugiau laiko praleisti kartu, būti vieningais ir kaip galima artimesniais. Tačiau ar kada susimąstėte, kad tam tikri Jūsų elgesio bruožai ar kalbėjimo temos gali tik paaštrinti asmeninius santykius?

1. Darbas:

Jame praleidžiame didžiąją savo dienos dalį, žinome visus kolegų asmeninius džiaugsmus ir negandas. Vieną iš jų kamuoja šeimyninės problemos, kitas džiaugiasi sėkmingais asmeniniais santykiais, o trečias be paliovos čiauška apie jaunėlio sūnaus iškrėstas šunybes. Pagirtina, kad santykiai su bendradarbiais yra šilti ir draugiški, tačiau jie tegul pasilieka tik darbo atmosferoje. Apie darbe esančias problemas ar nutikimus dažnas iš mūsų skubame pasipasakoti sutuoktiniui. Tačiau psichologai ir kiti santykių ekspertai pataria – darbinius rūpesčius ar įspūdžius palikti už namų durų. Prieš daugelį metų teko girdėti vieną asmeninę istoriją, apie vyrą, dirbantį labai įtemptą darbą, tačiau turintį sėkmingą, jau daug metų trunkančią santuoką. Kyla klausimas, kokia jo sėkmės paslaptis? Kiekvieną vakarą, graižęs namo, jis patrindavo uolą, esančią namų kieme. Jis paaiškino, kad uolos pratrynimas buvo priminimas, jog darbines problemas privalu palikti už namų durų, o įžengus vidun reikia būti geru tėčiu vaikams ir vyru žmonai. Todėl kiekvienas iš mūsų galime sugalvoti savitą būdą, padėsiantį pamiršti per dieną susikaupusias bėdas ir nuoširdžiu dėmesiu nustebinti šeimą.

2. Kompromisai:

Ateina metas, kai norime išbandyti dar nepatirtus dalykus, užsiimti nauja veikla. Tačiau ką daryti tokiu atveju, jei Jūsų ir sutuoktinio norai nesutampa? Kažkuriam reikia prisitaikyti ir nusileisti, pasakysite Jūs. Norime įspėti, kad kompromisai ne visada gelbsti. Pavyzdžiui Jūsų mylimasis aistringas kompiuterinių žaidimų fanas, todėl galiausiai nusprendžiate išbandyti naujausią žaidimą kartu (nors giliai širdyje žinote, jog žaidimai nėra ir niekad nebus mėgstamiausias užsiėmimas). Pramogai pasibaigus, kaltinate save, kad laiką paleidote vėjais ir jaučiatės be galo susierzinusi. Nebijokite pasakyti, kad šis ar kitas laiko praleidimo būdas Jūsų netenkina, nes ateis diena, kai giliai viduje glūdintis pyktis ir nusivylimas prasiverš su kaupu ir tada konfliktas garantuotas. Nieko blogo, jei Jūsų ir sutuoktinio pomėgiai išsiskiria, tokiu atveju galite kiekvienas užsiimti mėgstama veikla, kuri yra geros nuotaikos užtaisas.

3. Jūsų laikas:

Praleidote tiek daug laiko stengdamiesi sutuoktinį padaryti laimingu ir visiškai pamiršote savo poreikius? Kartu lankėtės draugų susibūrimuose, šventėte tėvų gimtadienius, lankėtės kine, visą laiką Jus supo artimieji, neleisdami nė sekundės pabūti vieniems. Pats metas įsiklausyti į savo poreikius, paskaityti mėgstamą knygą, apsilankyti išsvajotame koncerte ar pagulėti karštoje vonioje su taure vyno rankose. Skirdami laiko sau atsipalaiduosite, tarsi atgimsite iš naujo ir spinduliuosite optimizmu, kuriuo nė abejojame pasidalinsite su mylimuoju. Todėl nepamirškime kartais save palepinti.

Todėl atsižvelkime į šiuos patarimus, branginkime ir saugokime meilę!

Šaltinis:

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą