Pradžia Juvelyrika/Žiedai Aukso dirbiniai internetu: kaip neapsigauti?

Aukso dirbiniai internetu: kaip neapsigauti?

Auksinis žiedas internetu

Auksinis žiedas internetu. Jo kaina – dvigubai mažesnė nei matyto juvelyrinių dirbinių parduotuvėje. Skamba per gerai, kad būtų tiesa? Tikriausiai todėl, kad gavę siuntinį ir jį nunešę į Lietuvos prabavimo rūmus sužinosite, jog tai, ką gavote, nėra auksas. Kaip neapsigauti ir sužinoti, ar dirbinys bus tikro aukso?

  1. Praba

Praba – tai tauriųjų metalų vertę apibūdinantis matavimo vienetas, rodantis kiek tauriojo metalo yra tam tikro lydinio 1 kilograme. Populiariausios aukso lydinių prabos – 375, 585, 750. Tai reiškia, kad 1000-yje masės dalių lydinio yra 375, 585, 750 dalių gryno aukso. Labai svarbu, kad įsigyjant prekę, matytumėte, kad vestuviniai žiedai ar kiti dirbiniai tikrai turi užfiksuotą prabą.

  1. Prabavimo rūmai

Įprastai tikro aukso dirbiniai turi Lietuvos prabavimo rūmų ženklą. Tiesa, jį turi ne visi, tad jei jo nėra, nereiškia, kad tai nėra tikras auksas. Vis dėlto, jei ieškote tikrai kokybiško dirbinio, geriau rinkitės šiuo ženklu pažymėtą juvelyriką.

  1. Kaina

Kaip jau minėta pradžioje, jei auksinio dirbinio kaina atrodo per daug pigi, tai jau sukelia įtarimą, tad vertėtų tikrinti kitus parametrus, kuriuos ir apžvelgiame šiame straipsnyje. Jei juvelyrika neatitinka minėtų punktų – venkite šio pirkinio.

  1. Pardavėjas

Žiūrėkite iš ko perkate. Ieškokite atsiliepimų, stenkitės kontaktuoti su pardavėju: susirašinėti ar susiskambinti. Nepirkite vestuvinių ar sužadėtuvių žiedų iš gatvės prekeivių. Jie tikrai nėra patikimi. Rinkitės patikrintas įmones, juvelyrus.

Vis dėlto, jei tik turite galimybę, rinkitės prekę iš fizinės parduotuvės, o ne interneto platybių. Išskyrus tuos atvejus, kur, kaip minėta, įmonė turi išties gerus atsiliepimus ir yra patikima.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą