Pradžia Ceremonijos vieta Ar tradicinės vestuvės nebemadingos?

Ar tradicinės vestuvės nebemadingos?

vestuviu tradicijosJei palygintume, kaip vestuvės būdavo organizuojamos prieš 1-2 dešimtmečius ir dabar, tikrai įžvelgtume begalę skirtumų. Nekalbame apie visiškai tradicines vestuves, su piršlių karimais, rūtų vainikėliais, kurios dar ir šiandien kartais švenčiamos. Laikas, inovacijos, naujos galimybės neabejotinai keičia ir modernias, stilingas vestuves. Taigi, kas pasikeitė ir, ar tradicinės vestuvės nebemadingos?

Inovatyvūs vestuviniai kvietimai

Išpopuliarėjus informacinėms technologijoms, šiandien jaunieji neretai atsisako tradicinių popierinių kvietimų. Šiandien juos keičia video kvietimai ar internetu siunčiami pakvietimai- nuotraukos. Šiaip ar taip, daugelis vestuvių svečių kvietimų nekaupia ir nesaugo, nevertina jų išliekamąją vertę turinčio daikto. Kvietimas į vestuves kaip prisiminimas gali likti Jums, tačiau svečiai tam didelės reikšmės tikrai neteikia. Taigi, ar verta daug investuoti ir nepigius vestuvinius kvietimus? Daugelis vestuvių svečių bus tikrai maloniai nustebinti ir dar labiau apsidžiaugs gavę nuotaikingą video žinutę nei popierinį vestuvinį  kvietimą.

Video kvietimo idėja pasinaudojo Gintarė ir Kostas. Štai šios poros nuotaikingas video vestuvinis kvietimas.

Šiuo metu, poros taip pat išnaudoja socialinius tinklus (Facebook, Twitter ir kt.), publikuodami išankstinį kvietimą “Save the date”, ar personalizuotą galutinį kvietimą į vestuvių šventę arba kvietimus išsiunčia tiesiog elektroniniu paštu.

inovatyvus vestuviniai kvietimai

Vestuvių ceremonija ir jos vieta

Anglijoje neseniai buvo apklausta 2000 jaunavedžių porų. 39 proc. respondentų vestuvių ceremoniją organizavo viešbučiuose, gamtoje kitose gražiose vietose ir atsisakė santuokos bažnyčioje. Didžioji dalis – net 48 proc. apklaustųjų pasirinko santuoką registruoti civilniame metrikacijos skyriuje, ir tik nedidelė dalis tuokėsi bažnyčiose.

Jei pažvelgtume į Lietuvos statistiką, ji gerokai skirtųsi nuo šios. Kai 2012 m.  santuokos registravimo tvarka Lietuvoje tapo liberalesnė ir nebereikia du kartus tą pačią dieną tuoktis metrikacijos centre ir bažnyčioje, daugelis porų renkasi vieną jiems priimtiniausią variantą. Bažnytinės santuoka turi gilias tradicijas mūsų visuomenėje, tad didžioji dalis porų vis tik renkasi santuokos ceremoniją bažnyčioje. Likusieji turi keletą pasirinkimų – tuoktis santuokų rūmuose arba savo pasirinktoje vietoje, kuri atitiktų LR įstatymų nustatytą tvarką.

ceremonijos vieta

Populiariausios netradicinės santuokos vietos tarp vilniečių Verkių rūmai, Vilniaus universiteto Botanikos sodas, Belmonto pramogų ir poilsio centras, Vilniaus rotušė, grafo J. Tiškevičiaus rūmai, Makručių parke esantis Puškino muziejus, įvairūs viešbučiai ir restoranai. Klaipėdiečiai renkasi Klaipėdos Pilies muziejaus požemius, Klaipėdos universiteto botanikos sodą, Klaipėdos švyturį, Laikrodžių muziejaus kiemelį, viešbučius, kavines, Paveikslų galeriją Daržų g., Melnragės ir Girulių paplūdimius; laivus, jachtas, Kuršių marias, Piliavietę, Jono kalnelį. Palangiškiai tuokiasi Palangos Birutės parko rotondoje, kavinėse ar kopose. Biržų rajono gyventojai santuokas renkasi registruoti Biržų pilyje, Kaišiadorių – Rumšiškių buities muziejuje, Panevėžio rajono – Bistrampolio dvare, Trakų rajono – Užutrakio dvare, kauniečiai – Kauno Botanikos sode, Kauno marių prieplaukoje ar plaukiant pačiomis mariomis.

Nuotakos suknelė

Amžių amžius dominavo balta nuotakos suknelė, tačiau bėgant laikui situacija pasikeitė. Jau minėto tyrimo duomenimis, tik kas trečia nuotaka Anglijoje tuokiasi vilkėdama baltą suknelę. Įvairius šviesius atspalvius – kreminę, šampano spalvą, rausvą renkasi apie 30 proc. nuotakų ir dar tiek pat vestuvėms renkasi spalvotas sukneles.

Lietuva – gana konservatyvi šalis, tad dominuoja baltos ir įvairių šviesių atspalvių vestuvinės suknelės, o ryškius, spalvotus apdarus dėvinčios nuotakos labiau yra išimtys.

Vis tik, jei anksčiau nuotaka be nuometo būdavo išimtis, tai dabar nuotaka su nuometu nėra dažnas reiškinys. Šiuolaikinės nuotakos dažnai renkasi plaukų aksesuarus, vualius,  gėlių vainikus, atsisakydamos nuometo.

vestuvine suknele

Nauji mados vėjai bei vestuvinės tendencijos neabejotinai atkeliauja ir į mūsų šalį, tačiau, ar visų jų verta vaikytis – klausimas vertas atskiros diskusijos. Organizuodami savo šventę, įvertinkite savo vertybes, poreikius, lūkesčius vestuvių šventei, ir tik tuomet spręskite, kokias vestuvių tradicijas pasilikti, kokių atsisakyti.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą