Pradžia Straipsniai Ar dera vestuvėse kelti taurę aptarnaujančiam personalui?

Ar dera vestuvėse kelti taurę aptarnaujančiam personalui?

Alkoholis vestuvėse

Pripažinkime, kad jaunieji, o kartais ir į šeimininkų rolę įsijautę vestuvių svečiai paslaugų tiekėjus: fotografus, vestuvių planuotojus, muzikantus, su kuriais dienos eigoje susibendravo, ragina nesidrovėti ir pakelti taurelę (kartais ir ne vieną)  už jaunųjų laimę… Jei paslaugų tiekėjas susvyruos ir mielai pasinaudos jūsų pasiūlymu, būkite pasiruošę viskam… Visai nekaltas “mandagumo gestas” kartais gali aukštyn kojomis apversti visą šventės eigą.  Ir viskas priklauso tik nuo vestuvių personalo požiūrio į savo darbą.

Šia tema pasikalbėjome su keletu vestuvių rinkos dalyvių, kurių nuomonės ir argumentai alkoholio vartojimo klausimu darbo metu buvo kategoriški. Jūsų dėmesiui jų atsakymai, ar dera vestuvėse kelti taurę aptarnaujančiam personalui?

Renginių vedėjas, DJ Paulius Markulis

Paulius MArkulis

Vestuvių vedėjas neišvengiamai tampa šventės dalimi ir yra vienas iš svečių. Neretai, įsidrąsinę svečiai siūlo ir ragina mus pasivaišinti ne tik maistu, bet ir gėrimais. Šiais laikais, dauguma mano kolegų alkoholio renginiuose nevartoja. Asmeniškai man tai yra profesionalumo reikalas.

Todėl aš ir mano komanda šventėse griežtai nevartojame alkoholio. Tad neįsižeiskite, jei renginio vedėjas atsisakė pakelti taurelę už jaunųjų sveikatą.

Fotografas Julius Trepkevičius („Fotogidas”)

Julius Trepkevicius

Per kiekvienas vestuves iš vestuvių svečių ( iš jaunųjų labai lai retai) per dieną pakelti alkoholio taurę sulaukiu ne po vieną kartą. Tačiau visada mandagiai to atsisakau. Darbo metu – jokio alkoholio.

Vestuvių planuotoja Kamilė Šimkaitienė („Vestuvių vėjai“)

Kamile Simkaitiene

Savo srities profesionalas darbiniame, kūrybiniame procese siekia geriausių rezultatų, stengiasi pateikti aukščiausią kokybę.Vedėjas, muzikinė grupė, planuotojai, fotografai ar kiti paslaugų tiekėjai šventės dieną dirba savo darbą ir stengiasi užtikrinti, kad viskas vyktų sklandžiai. Manau, kad ne tik etiketas, tačiau ir moralė neleidžia naudoti alkoholio darbo vietoje, juolab, kad nuo to gali nukentėti ir suteikiamų paslaugų kokybė. Kad ir kaip norėtųsi per vestuves pakelti taurę už jaunųjų laimę, geriau tai padaryti po šventės, susitikus jaukioje aplinkoje, pasidalinant įspūdžiais, prisiminimais bei gražiomis akimirkomis.

Vestuvių fotografė Kristina Černiauskienė (“Shining Seasons Photography”)

Kristina Černiauskienė

Per fotografės karjerą fotografavau jau kelias dešimtis vestuvių. Ir įdomu tai, kad beveik per visas jas jei ne patys jaunieji, tai jų tėveliai ar svečiai, man pasiūlydavo šampano. Žinoma, kiekvieną kartą tekdavo atsisakyti. Ir labai džiaugiuosi, kad beveik per visas vestuves man tenka vairuoti – šis argumentas padeda pasakyti “ne” neįžeidžiant šeimininkų. Mano nuomone, paslaugų teikėjai, nepriklausomai nuo to, kiek atsipalaidavę bei vaišingi yra jaunieji ir svečiai, turi nepamiršti, ko atvyko į šventę, ir užtikrinti kuo aukščiausią paslaugų teikimo kokybę. Esu mačiusi, kuomet aptarnaujantis personalas neatsisako “pakelti taurės”, tačiau aš manau, kad toks elgesys yra neprofesionalus. Man, kaip fotografei, itin svarbu išlikti budriai, kad nepraleisčiau svarbių šventės momentų, tad net ir nedidelis alkoholio kiekis, galėtų tam turėti neigiamos įtakos. Tačiau į jaunųjų sveikatą visada mielai pakelčiau taurę vandens, nes šventės įkarštyje ne visada yra galimybė atsigerti.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą