Pradžia Apie meilę poroje 7 santykių stadijos arba kas yra tikroji meilė

7 santykių stadijos arba kas yra tikroji meilė

7 santykių stadijos arba kas yra tikroji meilė
Meilė lyg saldainis. Tačiau, kaip ir viskas, kas saldu – baigiasi arba greit atsibosta. Mokslininkai teigia, jog saldusis meilės laikotarpis trunka apie 18 mėnesių. O gal jie klysta ir tikroji meilė yra amžina?

Kaip ir bet kokiam reiškiniui, taip ir meilei – būdinga trukmė. Laikas širdies reikaluose yra labai svarbus rodiklis. Kai kurie žmonės negali plėtoti sėkmingų santykių su kitu žmogumi ilgiau kaip tris mėnesius, nors draugystės pradžioje atrodė, jog sutiktas žmogus yra  vienintelis ir nepakeičiamas. Greičiausiai frazė – meilė trunka tris metus, taip pat ne iš piršto laužta. Tiek laiko gali pakakti, kad esami santykiai apsišlifuotų arba ne. Psichologai ir santykių analitikai išskiria septynis esminius dviejų žmonių santykiams būdingus etapus.

Jei manote, kad jau esate pasiekę  visas šias  meilės stadijas, labai tikėtina, jog judviejų meilė – tikra.

1 Stadija. Svaiginančiai pavojinga

Kai vyras ir moteris susitinka bei įsimyli, jų organizmas pradeda gaminti tam tikrus hormonus, kurie tamsų pasaulį nudažo ryškiomis spalvomis. Šiuo laikotarpiu Įsimylėjėliai viens į kitą žvelgia pro rožinius akinius: tobula išvaizda, balsas, net ir jo arba jos charakterio trūkumai atrodo tobuli. Santykių ekspertai ir psichologai tokioje apsvaigimo būsenoje nerekomenduoja priimti jokių lemiamų sprendimų (pavyzdžiui,  santuoka arba skyrybos). Verčiau palaukite, kol  kvaitulio poveikis kiek atslūgs.

2 Stadija.  Prasiblaivymas

Jausmai nurimo ir pradedama blaiviai mąstyti. Vyras ir moteris sugeba įvertinti vienas kito pliusus ir minusus. Jūs pradedate priprasti prie savo partnerio natūralios būsenos ir galite jaustis atsipalaidavę.

3  Stadija. Pasibjaurėjimas

Šią santykių stadiją įprastai išgyvena visos poros. Šiuo santykių laikotarpiu partneriai pastebi savo  antrosios pusės ydas ir neslepia savo nepasitenkinimo bei nevengia konfliktinių situacijų. Ši stadija yra viena pavojingiausių ir neretai baigiasi išsiskyrimu arba skyrybomis.  Kodėl taip atsitinka? Atsakyti ne taip ir sunku. Užuot ieškojus priežasties, kas yra ne taip, kur kas  lengviau yra susirasti kitą meilės objektą ir mėgautis nauju meilės poveikiu.

4 Stadija . Kantrybė

Kivirčų ir barnių pasitaiko, bet jie neatlieka lemiamo vaidmens, nes abu partneriai žino, jog ginčas yra tik priemonė siekiant atkurti santykius iš naujo. Šioje stadijoje vyras ir moteris apsišarvuoja kantrybe, o su ja ateina ir išmintis. Tai gamtos dėsnis. Taigi, šiame etape partneriai tampa išmintingesni.

5 Stadija. Pagarba 

Iš tiesų, iki šios stadijos tikrosios meilės ribos dar nė nebuvo pasiekta. Tačiau jei jums pavyko pasiekti šį lygį – jums pavyko pasiekti pirmąjį tikrosios meilės etapą! Kaip atpažinti tikrosios meilės pirmuosius žiedelius? Šiame etape partneriai pradeda galvoti ne apie tai, kaip viskas turėtų būti, bet stengiasi padaryti taip,  jog mylimas žmogus jaustųsi gerai. Pagarbos stadijoje partneriai dalinasi dėmesiu ir pareigomis.

6  Stadija. Draugystė

Jūs tikrai tapote artimi ir brangūs vienas kitam. Jūs pasitikite jos ar jo artimiausiais draugais ir draugėmis, o tiksliau judviejų draugai tampa bendri. Draugystė – tai rimtas pasirengimas meilei.

7 Stadija. Tai meilė

Tikra meilė – neturi būti lengva. Tikrosios meilės mokomės kaskart per įvairiausias gyvenimiškas situacijas. Šioje meilės stadijoje mes atsisakome savanaudiškumo ir prietarų bei stengiamės vardan partnerio laimės ir gerovės.

Daugelis porų atradę meilę džiaugiasi lyg vaikas gavęs saldainį, tačiau po kurio laiko rožiniai akiniai nukrinta ir viskas nebeatrodo taip gražu. Puiku, jei du žmonės neišsigąsta sunkumų bei  siekia ir toliau suprasti vienas kitą. Mylintis žmogus visada sieks pažinti ir  suprasti ne tik savo antrąją pusę, bet ir jos tėvus, draugus bei artimuosius. Nors tai gali būti ir labai sunku.

Meilė kaip seilė, ji gali būti saldi, karti ar net rūgšti. Tačiau jei nusprendėte, kad meilė baigėsi, būkite tikri, ji dar neprasidėjo!

Šaltinis: Suaugusiems.lt

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą