Pradžia Apie meilę poroje 5 kritinės santykių klaidos ir… jų taisymas

5 kritinės santykių klaidos ir… jų taisymas

5 kritinės santykių klaidos ir... jų taisymas
Visų porų kelyje pasitaiko akmenų. O įdomiausia – kad kai kurie akmenys visoms poroms tie patys! Kokios dažniausios klaidos, kurias darydamos suklumpa net ir tobuliausios poros?

1. Autopiloto principas.

Manyti, kad jei jau jūs kartu, tai viskas dabar vyks savaime – didelė klaida. Apsidairykite aplinkui, viską aplinkui palengva ardo išorės jėgos, arba įvairūs daiktai yra, griūna savaime. Tas pats nutinka ir santykiams. Jei vienas arba abu partneriai liaujasi savo santykius taisę ir stiprinę, susvetimėjimas ar net išsiskyrimas tampa tik laiko klausimu.

2. Aukos principas.

Dar viena klaida – visiškai pasišvęsti partneriui ir šeimai, pamiršus kitas gyvenimo sritis. Partneris ir šeima – tai tik dalis jūsų interesų, bet ne viskas pasaulyje. Taigi kiekvienas jos narys tiesiog privalo turėti savo teritoriją: hobį, pomėgį, svajonių. Priešingu atveju anksčiau ar vėliau atsiras priekaištų: „paaukojau tau geriausius savo gyvenimo metus“. Stop! Jų aukoti niekas neprašė!

3. Šaldiklio principas.

Pasakiau – ir ledas. Tai – ne tik savo žodžio besilaikančių žmonių, bet ir daugybės susituokusių porų elgesio principas. Kitaip tariant, ištariau kartą „taip“ – ir santykius galima užšaldyti. Nors nei su lemtinguoju „taip“, nei su Mendelsono maršu santykiai tikrai nesustingsta vietoje. Jei jie ne tobulėja – ima ristis žemyn. Todėl ir toliau stenkitės vienas dėl kito, pamaloninkite, lepinkite, rūpinkitės ne tik vienas kitu, bet ir savimi, kad patiktumėte mylimam žmogui: neapleiskite išvaizdos, nuolat mokykitės, sužinokite ką nors naujo, nepraraskite sveiko azarto!

4. Svarelio principas.

Taip apibūdinama klaida pririšant vienas kitą ir nepaliekant partneriui asmeninės erdvės. Jums abiem reikia turėti tam tikros laisvės ir galimybę gyventi savo gyvenimą, ne tik santykių rėmuose. Be abejo, kalbama ne apie aistras kitiems žmonėms, o apie interesų sferas, kurių nesidalinate su sutuoktiniu, kad ir žvejyba ar knygų mėgėjų klubas.

5. Principas „kiekvienas už save“.

Asmeninė erdvė – labai svarbi. Tačiau ne mažiau svarbu turėti ir bendrų sąlyčio taškų. Poroje tiesiog privalo būti jungiamųjų grandžių, kurios vienytų trijuose lygmenyse: emociniame, intelektualiniame ir fiziniame. Ir tai – anaiptol ne vaikai, butas ir šunelis, kurį išvedate pavedžioti drauge.

Tad pagalvokite tiesiog dabar – ką dar galėtumėte padaryti tam, kad sustiprintumėte savo santykius? Ir, žinoma, pradėkite tai daryti tuojau pat!

Šaltinis:

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą