Pradžia Apie meilę poroje 10 santuokos klaidų, kurias darė mūsų tėvai ir seneliai

10 santuokos klaidų, kurias darė mūsų tėvai ir seneliai

10 santuokos klaidų, kurias darė mūsų tėvai ir seneliai
Dar prieš 30-60 metų galiojo tokios nuostatos, kokios mums dabar atrodo tiesiog nesuprantamos. Dabar tai įvardijama kaip „ankstesnių kartų klaidos“. Daugumos mūsų tėvai vadovavosi būtent tokiomis nuostatomis, tačiau šiandien viskas daug paprasčiau. Ir, galų gale, palankiau moterims.

1. Seksas buvo tarsi „formalus aktas“

Seksas buvo suvokiamas kaip aktas pratęsti giminę. Malonumą paprastai jausdavo tik vyras, o apie moters pasitenkinimą per daug nebuvo kalbama. Tai matyti ir iš 1960 metų spaudos, pavyzdžiui, rašomi patarimai vyrams: „jei po lytinio akto moteris eina į vonią, nesekite paskui ją, galbūt ji nori paverkti“.

2. Moteris turėjo ištekėti jauna

Ir… labai jauna. Tai atsispindi ir senesnėje literatūroje, pavyzdžiui, teigiama, kad 22 metų mergina jau yra… senmergė. Daugumai tėvų buvo tiesiog gėda, kad jų dukra baigė universitetą dar neištekėjusi. Šiandien, galime pasidžiaugti, kad tokių nuostatų nebėra laikomasi: merginos išteka tada, kai randa tinkamą vyrą, ir, atrodo, jokio amžiaus limito nėra.

3. Vyras – šeimos galva

Vyras paprastai būdavo vienintelis šeimos maitintojas ir šeimos galva, o moteris – namų šeimininkė. Šiandien ir moterys gali siekti karjeros, ir partneriai dažnai būna lygiaverčiai.

4. Santuokoje bendravimo buvo mažiau

Niekam nėra paslaptis, kad nuoširdus pokalbis gali išspręsti daugybę problemų. Šiandien santuokoje iškilusias problemas galite spręsti ir kartu apsilankę pas psichologą ar seksologą.

5. Sutuoktiniai vienas kitam skyrė mažiau dėmesio

Vyras užsiėmęs darbais, moteris laukia jo grįžtant… Puiki šeimos idilė? Šiandien, kaip rodo tyrimai, sutuoktiniai vienas kitam skiria daugiau laiko nei  prieš 30-60 metų. O laiko leidimas kartu, be abejo, stiprina santykius.

6. Moteris sau skyrė mažiau laiko

Medikai teigia, kad moterų, kurios skiria daugiau laiko sau bei bendravimui su draugais, sveikata paprastai   būna geresnė nei tų, kurios rūpinasi tik savo šeima.

7. Moterys buvo finansiškai priklausomos nuo savo vyrų

Laimei, šiandien viskas kitaip, ir dažniausiai moterys dirba. Dažna pora netgi dalijasi sąskaitomis už būstą bei maisto išlaidas.

8. Skyrybos buvo  tabu

Išsiskirti buvo daug sudėtingiau nei dabar. Iš vienos pusės, gal ir gerai, nes pora turi išmokti gyventi kartu, tačiau pasitaiko ir netoleruotinų atvejų, pavyzdžiui, alkoholizmas, smurtas, dažnai pasikartojanti neištikimybė. Kai kurios moterys sakydavo, kad ir koks būtų blogas vyras, negali jo palikti dėl… vaikų.

9. Tėvai organizavo vestuves

Šiandien tėvai leidžia vaikams patiems organizuoti savo vestuves pagal savo norus (nors dar, tiesa, ne visada). Anksčiau tai buvo suvokiama kaip tėvų pareiga ir asmeniniai norai nebuvo tokie svarbūs.

10. Moterys nusileisdavo vyrų norams

Laimei, šiandien svarbūs abiejų partnerių norai, ir norams nesutampant, dažnai bandoma ieškoti kompromiso, todėl nė viena pusė nenukenčia.

Šaltinis:

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą