Pradžia Straipsniai 10 būdų, kaip surengti aplinkai draugiškas vestuves

10 būdų, kaip surengti aplinkai draugiškas vestuves

Mes visi žinome, kaip svarbu tausoti aplinką. Aplinkai draugiškų žmonių judėjimo augimas reiškia, kad visuomenėje apie tai galvojama vis daugiau, be kita ko, tai reiškia, kad vis daugiau porų nori susituokti nepakenkdami gamtai. Vintažinės ir kaimiškos tendencijos yra puikus pavyzdys, kaip galima panaudoti ar perdirbti iki vestuvių naudotus daiktus. Be to, tai tausoja ne tik aplinką, bet ir piniginės išteklius.

ekologiškos-vestuvėsNuotrauka iš ashleysbrideguide.com

Nesvarbu, ar esate ekologinio gyvenimo būdo šalininkai, ar tiesiog mėgstate daiktus prikelti antram gyvenimui, svarbu ugdyti savo mąstymą ir tobulinti aplinkos saugojimo įgūdžius. Jūsų vestuvės neturi būti išimtis iš šios taisyklės, todėl pateikiame 10 būdų, kaip svarbiausią gyvenimo šventę padaryti kiek įmanoma draugiškesnę aplinkai.

Vietos gėrybės

Šventinio stalo patiekalų gamybai stenkitės panaudoti kuo daugiau vietos produktų. Jei įmanoma, rinkitės tik ekologiškus produktus. Atkreipkite dėmesį, iš kur atkeliauja produktai, juk žinote, jog iš kuo toliau jie atvežti, tuo didesnė tikimybė, kad yra apdoroti. Laikykitės paprastos taisyklės: jei tai neprieštarauja jūsų ekologiniams įsitikinimams, tuomet tiks ir aplinkai.

ekologiškas-vestuvių-maistasNuotrauka iš s466.photobucket.com

Išlikti natūraliems

Ekologiškos grožio priemonės jūsų šventinį įvaizdį papuoš švytinčia ir gaivia oda. Aplinkai draugiškų produktų sudėtyje nėra pavojingų parabenų ir kenksmingų cheminių medžiagų, todėl tai padeda pasiekti puikių rezultatų. Būtent to nusipelno jūsų oda vestuvių dieną. Be to, grožio produktus galima susikurti patiems – internete apstu paprastų, bet neprastų būdų kaip natūraliais būdais pagerinti odos, plaukų, nagų ir net sveikatos būklę.

Draugiški medžiams

Ar jūsų vestuvių kvietimai, papuošimai, servetėlės ir kiti įvairiausi popieriniai dalykėliai bus atspausdinti ant perdirbto popieriaus? Šiandien tai ne naujiena, o labiau įprastas net ir didžiųjų verslo kompanijų naudojamas aplinkos tausojimo būdas. Be to, gaminiai iš perdirbto popieriaus sukelia vintažinio daikto įspūdį, o svarbiausia, padeda išsaugoti medžius, kurie būtų nukirsti vien tam, jog savo svečiams praneštumėte apie artėjančias vestuves.

ekologiski_vestuviniai_kvietimaiNuotrauka iš discoveremg.com

Nenaudokite popieriaus

Jei galite nenaudoti popieriaus, nenaudokite! Apie savo vestuves praneškite el. paštu arba telefonu. Norite draugus nustebinti savo kūrybiniais sugebėjimais? Tuomet sukurkite virtualius kvietimus. Vestuvės nuo to nebus nė kiek prastesnės, o ir atsakymą iš svečių gausite greičiau.

Naudokite augančias gėles

Kodėl gi nepapuošus vestuvių vietos augančiais augalais? Skintos gėlės atrodo gražiai, bet po vestuvių jos bus išmestos. Žinoma, keletą žiedlapių galite išsaugoti tarp knygos puslapių, bet gyvi augalai akį džiugina daug ilgiau, taigi rinkitės juos.

Jei nemėgstate palangių apkrauti gyvomis gėlėmis, tuomet po vestuvių jas persodinkite į gėlyną arba padovanokite pamergėms, mamoms. Garantuojame, jog rasite, kas norės priglausti gyvą grožį.

augancios-geles-vestuveseNuotrauka iš cdn.greenweddingshoes.com

Žalieji konfeti

Spalvoti drugeliai iš ryžių popieriaus išties žavingi, tačiau tam tinka ir tikri ryžiai ar kitokie paukščių mėgstami dalykėliai. Įsivaizduokite: jus, dvi vienas kitą mylinčias širdis, vestuvių svečiai pasveikina apipildami ryžiais. Matėte tai filmuose, tiesa? Tačiau tai ne tik gražu, bet dar ir ekologiška, nes visus šiuos ryžius sules sparnuoti draugužiai. Taigi ne tik aplinkai nepadarysite žalos, bet gamta iš to gaus net ir naudos.

vestuviniai_konfetiNuotrauka iš photographylife.com.au

Senas į naują

Šis tas mėlyno, skolinto, seno ir naujo. Šį posakį tikriausiai žino net ir mažos mergaitės. Bet kas pasakė, kad kažkas seno ir naujo negali būti viename daikte? Juk daiktas gali būti senas, bet naujas jums. Ko gero pagalvojote, jog tai gali atsispindėti ir jūsų vestuvinėje suknelėje, juk pataisyta mamos suknelė turėtų atrodyti nuostabiai.

Jei visgi nutarėte suknelę siūtis ar pirkti, derėtų apgalvoti ir tai, kur po to ją dėsite. Yra daug idėjų kaip ją panaudoti, vietoje to, kad paslėptumėte spintos gilumoje. Pavyzdžiui, galite patrumpinti ir pakeisti spalvą, tuomet galėsite ja vilkėti net ir po vestuvių. Dovanojimas ar pardavimas taip pat yra puikus aplinką tausojantis senų daiktų panaudojimo būdas.

Sumažinkite transporto taršą

Išnuomokite autobusą, kuriuo galėtumėte šventės svečius nuvežti iki bažnyčios ir atgal į šventės vietą. Jei jūsų draugai ir šeima gyvena netoli, galite juos paimti iš jų namų. Tai ne tik sumažins išmetamųjų dujų kiekį gamtoje, bet ir padės susibendrauti šventės svečiams.

vestuviu_autobusasNuotrauka iš intimateweddings.com

Organinės medžiagos ir labdara

Atkreipkite dėmesį į daiktų, kuriuos naudosite vestuvėse, medžiagas. Pagalvokite, ar ne geriau rinktis organinės medžiagos patalynę, staltieses, servetėles ir net indus bei pirkinių krepšius. Jei esate pametę galvas dėl ekologinio gyvenimo būdo, tuomet pasiūlykite draugams jūsų vestuvių proga paaukoti labdarai.

Žaliosios padėkos

Į savo padėkas šeimai ir draugams įtraukite žodžius, išreiškiančius meilę aplinkai, gamtos tausojimo būtinybę, atkreipkite svečių dėmesį į jų indėlį į aplinkos išsaugojimą. Vestuviniai sveikinimai ir padėkos yra puiki priemonė, suteikianti vestuvėms asmeniškumo ir priartinanti prie šventės temos. Tegul jūsų kalboje atsispindi aukščiau minėti aplinkai draugiškų švenčių būdai.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą