Pradžia Straipsniai Žavingos vestuvės: akimirkos, įspūdžiai ir jaunųjų patarimai

Žavingos vestuvės: akimirkos, įspūdžiai ir jaunųjų patarimai

Tikros vestuves

Žavingos vestuvės – kiekvienos nuotakos svajonė. Džiaugiamės, galėdami pasidalinti VestuviuMados.lt organizuoto nuotakos įvaizdžio projekto dalyvės Aistės Rapcevičienės ir jos vyro Kęstučio vestuvių istorija. Štai jų vestuvių  akimirkos, įspūdžiai ir jaunųjų patarimai iš pirmų lūpų.

“Kaip ir žadėjau, atsigavusi po medaus mėnesio dalinuosi jau susigulėjusiais mūsų didžiosios dienos įspūdžiais! Kadangi planuodami savo šventę apsvarstėme daugybę įvairiausių variantų kiekvienu klausimu, tikiuosi mano pamąstymai/patarimai bus naudingi būsimiems jaunavedžiams!,” – rašė Aistė Rapcevičienė.

Vestuvių šventės formatas

Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo vestuvių šventimas šeimos rate, daugiau investuojant į povestuvinę kelionę. Visiškai suprantu tokį pasirinkimą! Mes taip pat gana ilgai svarstėm, ar verta per vieną dieną išleisti šitiek pinigų, tačiau, galiausiai, nugalėjo argumentas, kad kelionėms prieš akis dar turim visą gyvenimą, o proga suburti į vieną vietą savo šeimas ir draugus gali daugiau ir nebepasitaikyti. Labai džiaugiamės dėl tokio sprendimo! Tų nuoširdžių emocijų, kuriomis galėjome dalintis su brangiausiais žmonėmis, nemainyčiau į nieką.

Tikros vestuvės

Vestuvių šventės vieta ir pasirinkimo dilema

Gal kaltas jaunatviškas polinkis maištauti prieš tradicijas, bet pradžioje labai norėjosi atmesti idėją švęsti sodyboje. Labai knietėjo rasti neįprastą vietą, padaryti viską savaip, kitaip. Buvome užsidegę mintimi surengti vakarėlį neseniai atsidariusioje „360 Terasoje“ senamiestyje ant stogo- panoraminis vaizdas įspūdingas! Pati terasa taip pat labai jauki, šeimininkai sakė, kad vasarą galima netgi braškių pasiraškyti… Neramino tik abejonės, ar sutalpinsime 50 žmonių ir kas bus, jeigu užklups lietus, todėl delsėme patvirtinti rezervaciją. Tuo metu kaip tik vyko Europos krepšinio čempionatas ir buvo siūloma išsinuomoti terasą varžybų žiūrėjimui, todėl ėmėme ir susiorganizavome kartu su būriu kolegų. Kaip tyčia, lynojo, buvo daug žmonių ir supratome, kad būtume padarę klaidą pasirinkdami šią vietą vestuvių šventimui. Bet kokiai kitai progai ar bent jau su trumpesniu svečių sąrašu „360 Terasa“ būtų idealus pasirinkimas!

Restorano/salės nuomotis nenorėjome, kadangi lyginant su sodybomis, nors nuoma kiek pigesnė, alkoholį tenka rinktis iš siūlomo restorano kainomis, taip pat prisideda iš toliau atvykusių svečių nakvynės rūpesčiai.

Taigi, visgi apsistojome ties užmiesčio sodybos variantu. Kad tai neprimintų eilinio gimtadienio, vengėme „užstalę“ primenančių salių (man tai buvo lemiamas labai gražiai sutvarkytų sodybų trūkumas). Atsitiktinai (tikrai atsitiktinai, nes internete reklamos visiškai nebuvo!) suradome Akmeninę Užeigą Trakų rajone. Vos pamačius šią vietą nei man, nei vyrui nekilo jokių abejonių- iškart pasirašėme sutartį ir sumokėjome užstatą.

Pastaraisiais metais teko sudalyvauti daugybėje vestuvių. Atėjo tas metas, kai visos draugės staiga tapo –ienėmis! Pastebėjau, kad darosi madinga švęsti vieną vakarą ir išsiskirstyti. Bet kaip visgi smagu šokti iki ryto žinant, kad čia, visai šalia, tavęs laukia paklota lova, kur galėsi nugriūti, kai jau visiškai nebelaikys kojos. Ir kaip smagu einant 6 val. ryto miegoti matyti, kad iki šiol nepažįstami, patys ištvermingiausi tavo svečiai, vis dar bendrauja. O smagiausia prabudus užuosti šviežios kopūstienės ir šiltutėlių kibinų kvapą, ir besikaitinant saulutėje su visais aptarti vakarykščius įspūdžius!

Trumpai tariant, kad ir kaip baidėmės švęsti sodyboje, mums tai buvo pats tinkamiausias sprendimas.

Tikros vestuvės

Nuotakos suknelė

Turbūt kaip ir dauguma panelių vestuvių planavimą pradėjau suknelės paieška- turėdama laisvą minutę, peržiūrėjau tūkstančius suknelių modelių Google.com, pinterest.com, vestuvinių salonų Facebook puslapiuose… Iš visų tų tūkstančių modelių man patiko vos keletas. Tada netikėtai atradau NoVirgin individualių suknelių siuvimo saloną- sužinojau, kad čia siūlomos nemokamos asmeninės konsultacijos. Užsiregistravau, nuėjau ir likau labai patenkinta! Kol kalbėjausi su konsultante, dizainerė visąlaik piešė mano svajonių suknelės eskizą, kurį išeidama gavau dovanų. Nors paprastai ilgai vienoj vietoj negaliu išbūti, ten prasėdėjau beveik dvi valandas- žiūrinėjom įvairių audinių kombinacijas, sužinojau, kaip siuvamos suknelės. Rekomenduoju būsimoms nuotakoms ten apsilankyti!

Visgi ieškodama optimalaus varianto ir norėdama pataupyti nusprendžiau kreiptis į pažįstamą siuvėją- sutarėme, kad siuvimą pradėsime likus mėnesiui iki vestuvių, todėl turėjau laiko apsispręsti dėl modelio ir įsigyti audinių. Ir štai visai netikėtai interneto platybėse atradau paryžietę dizainerę Laure de Sagazan. Visiškai kiekvieną iš jos kurtų suknelių, rinkčiausi Didžiajai Dienai! Įkvėptos Laure idėjų, kartu su siuvėja sukūrėme panašaus stiliaus modelį. Vėliau, dalyvaudama vestuviumados.lt nuotakos įvaizdžio projektehttp://www.vestuviumados.lt/tobulas-nuotakos-ivaizdis-profesionalu-rankose/ “Angelo Mio” salone buvau susiviliojusi viena nuostabia suknele ilgomis rankovėmis, tačiau dabar džiaugiuosi, kad likau prie savojo varianto, kadangi mano vestuvių dieną, birželio 3d. buvo neįprastai karšta- turbūt būčiau nusikirpusi tas rankoves vos tik išėjusi iš bažnyčios.

Dar viena praktiška idėja –siūtis suknelę/kostiumą mažesniuose miestuose. Žinoma, norėdami išvengti nesusipratimų, kreipkitės tik į patikimų žmonių rekomenduotus specialistus. Mano vyras pasisiuvo kostiumą Alytuje už keletą kartų mažesnę kainą nei Vilniuje. Tokio gražaus kostiumo (ir jaunikio 🙂 ) dar nebuvau mačiusi!

Tikros vestuvės

Nuotakos šukuosena, aksesuarai

Kai nėra oficialios šventės temos, pvz. “mėlynas akcentas”, kaimiška”(rustic) ar pan., gana sunku apsispręsti dėl tokių akcentų kaip papuošalai, plaukų aksesuarai. Taip pat, norisi, kad šukuosena, bateliai derėtų prie šventės nuotaikos. Rodos, tiek daug smulkių detalių, ir norisi jas sujungti į vieną! Man labai patiko vestuviumados.lt projekto metu „Gatineau“ salone išbandyta bohemiška kasa, tačiau pasitarusios su „Kristinos Studijos“ meistre Žilvija, nusprendėme, kad prie bendro įvaizdžio labiau derės laisvas,“išsipešiojęs“ kuodelis. Projekto metu supratau, kad įprasti balti gėlių motyvų plaukų aksesuarai man netiks, todėl šukuosenos papuošimui gėlių turguje nusipirkau ruskuso šakelę.

Galiausiai, bet tik šventės dieną, supratau, kad visos detalės susisiejo į bendrą tematiką „žaluma“ (niekaip nesugalvoju tinkamesnio pavadinimo).

Tikros vestuvės

Vestuvių dekoras

Gal, kad mano tėtis kilęs iš Suvalkijos, turiu įgimtą bruožą ieškoti, kur būtų galima sutaupyti, ir, jei tik galiu, imu ir pasidarau pati vietoj to, kad pirkčiau. Vieną dieną prisėdau ir bandžiau prisiminti draugų vestuvių papuošimus, ir supratau, kad pastebėjau tiktai vienų vestuvių stalo puokštes, kadangi jaunoji sėdėdama šalia manęs visą vakarą kartojo, kad jos turėjo būti kitokios. Pamaniau, kad, jeigu aš nepastebiu, matyt, ir kiti nepastebi, todėl vestuvių dekoratorė- tik dar vienas būdas išmesti pinigus į balą. Su vyru planavome patys pasirūpinti papuošimais prisigaudę idėjų internete. Deja, prieš vestuves, kai taip norėjosi pasimėgauti laukimu ir įsitraukti į pasiruošimo rūpesčius, darbe gavau keletą naujų projektų, o vyras pakeitė darbą ir rodėsi, kad neturėjome nei laisvos minutės, todėl kreipėmės į Indrės Dirbtuvėlę. Drąsiai sakau, kad tai buvo pats geriausias mūsų sprendimas. Puokštė, butonjerė, žiedų dėžutė, svečių pasitikimo užsiėmimai, stalai, aplinka…visi rūpesčiai nugulė ant vieno žmogaus pečių (ir tas žmogus ne jaunoji!). Nors galutinės dekoro išlaidos ženkliai viršijo mūsų pradinius planus, Indrei galime tik dėkoti už jos nuoširdžią pagalbą.

Pabaigai…

Kadangi jau ir taip labai išsiplėčiau pabaigai turbūt ne kartą girdėtas patarimas- iškart nusiteikite, kad kai kas (arba viskas) vyks ne pagal planą. Pavyzdžiui, norėjome vestuvinio torto + pyragaičių, išdėliotų keliais aukštais. Kai vakaro kulminacijos metu „įvažiavo“ tortas, pamatėme, kad visi pyragaičiai gražiai guli ant saldaus stalo, ir supratome, kad tą 2kg „viršūnėlę“ dalysimės su savo 50 svečių. Vietoje to, kad pergyventume, numojome ranka ir džiaugėmės, kad salėje nesivolios lėkštutės su iki pusės prakąstais torto gabalėliais 🙂 ). Tas vienas kąsnelis, kurį spėjome paragauti buvo TOOOOKS, kad užsakėme tokį patį tortą iškart grįžę po medaus mėnesio. Neringa iš studijos „Du Mėnuliai“ yra nereali, saldaus stalo meniu derinimas buvo pati smagiausia vestuvių pasiruošimo dalis. Išgyrė visi svečiai!

Fotografas: Donatas Savickas, “2DA Digital Art Photography”

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą