Pradžia Straipsniai Vyriško kaklaraiščio istorija

Vyriško kaklaraiščio istorija

Kaklaraiščio istorija

Patraukli išvaizda šiuolaikiniam vyrui  reiškia labai daug. Nuo jos dažnai priklauso vyro karjera, o tai reiškia finansinį gyvybingumą, jo statusą visuomenėje ir net šeimos padėtį. Griežtas kostiumas, idealiai parinktas kaklaraištis, tobula šukuosena garantuoja, kad jūs padarysit gerą įspūdį savo pašnekovui. Bet užristas kaklaraištis ne tik gero skonio ir stiliaus pojūčio apraiška – pagal etiketo taisykles daugumoje atveju kaklaraištis yra neatsiejama kostiumo dalis, todėl šis aksesuaras yra būtinas kiekvieno vyro garderobe.

Atsirado kaklaraištis dar senoviniame Egipte. Jau tais laikais medvilnines medžiagos gabalas liudijo apie žmogaus socialinį statusą, o toks „kaklaraištis“ išsiūtas auksu buvo turtų ženklas. Greitai itin ryškus išsiskyrimo simbolis paplito Graikijoje ir Romoje, o toliau ir po visa viduramžio Europa. Ypatingą populiarumą kaklaraištis įgijo XVIII-XIX amžiuje. Tais laikais jis tapo neatsiejamu vyriško kostiumo elementu. Kaklaraiščius mėgo nešioti visi: aukštų rangų pareigūnai, bajorai ir net gi darbo klasė. Didelį dėmesį ryškiems ir originaliems kaklaraiščiams skyrė miesto dendi, kurie negalėjo pralesti progos sužibėti savo ryškia išvaizda ir ekstravagantiškumu.

Šiuolaikinis vyriškas kaklaraištis gerokai skiriasi nuo to, kuri atrado egiptiečiai. Jo klasikinis pasiuvimas, prie kurio mes šiandien taip pripratome, buvo užpatentuotas amerikiečio verslininko Dzesi Langsdorfo 1924 m. Nuo tų laikų jo „tobulas“ kaklaraištis  šimtą kartų keitė savo formas, faktūras, spalvas, bet pasiuvimas liko toks pat – vyriškus kaklaraiščius iki šiol siuva iš įstrižai kirptų trijų dalių. Įdomus faktas: šiai dienai yra daugiau negu aštuoniasdešimt penki mazgo rišimo būdai, kas leidžia fantazuoti kaklaraiščio savininkui. Patys populiariausi ir paprasčiausi būdai – „Vindzoras“, pusiau „Vindzoras“, „keturi vienoje rankoje“. Beje, XX amžiuje tapo madingos moteriškos kaklaskarės ir kaklaraiščiai, kas liudija apie šio stilingo aksesuaro populiarumą. Neteisinga manyti, kad kaklaraiščiai yra populiarūs tik tarp vyru, kurie nešioja kostiumus pagal savo veiklos sritį. Tarp jaunimo per paskutinius dešimtmečius kaklaraištis tapo paklausos elementu. Dabar madinga nešioti užrištą kaklaraištį vien su marškiniais, neužsidėjus švarko. Tai leidžia pademonstruoti savo originalų stilių ir skonį.

Šaltinis: www.doriano.lt

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą