Pradžia Straipsniai Viskas apie vestuvių įžadus

Viskas apie vestuvių įžadus

Viskas apie vestuviu izadus

 

Šiandien jaunieji turi pasirinkimą, kreiptis priesaikos metu malda arba savo kurtais priesaikos žodžiais, kuriuose sutilptų visi norimi meilės žodžiai, mintys ar įsitikinimai. Kartais sužadėtiniams pasirinkus kurti savo įžadus – išreikšti savo intymius jausmus – tampa per sudėtinga. O galiausiai po ilgų nesėkmingų bandymų pasirenkama tradicinė priesaika.

Dalijamės bažnytinės santuokos priesaikos žodžiais:

Jaunikis: “Aš, Vardenis Pavardenis, imu tave, Vardene Pavardene, savo žmona ir prisiekiu visada būti ištikimas: kai laimė lydės ar vargas suspaus, kai sveikata tvers ar ligos suims. Visą gyvenimą Tave mylėsiu ir gerbsiu. Tepadeda man Dievas”

Jaunoji: “Aš, Vardenė Pavardenė, imu tave. Vardeni Pavardeni, savo vyru ir prisiekiu visada būti ištikima: kai laimė lydės ar vargas suspaus, kai sveikata tvers ar ligos suims, – visą gyvenimą tave mylėsiu ir gerbsiu. Tepadeda man Dievas.”

Kai maunamas žiedas sakoma:

“(Vardas, Pavardė), imk šį žiedą, kaip mano meilės ir ištikimybės tau ženklą. Vardan Dievo Tėvo ir Sūnaus, ir Šventosios dvasios”

Tradicinės santuokos sakramento priesaikos tekstas naudojamas jau daugelį metų, o formuluotėje yra minimos svarbiausios santuokinės vertybės – meilė, ištikimybė ir pagarba vienas kitam.

Tačiau vis dažniau sužadėtiniai renkasi ištarti vienas kitam ne tradicinius įžadus, nes nori išsiskirti ar asmeniško savo jausmų prisipažinimo. Nepaisant pasirinkimo, pirmiausia rekomenduotina pasitarti su kunigu dėl galimybės naudoti savo sukurtus įžadus mylimajai ar mylimajam priesaikos metu. Gavus leidimą, galime pradėti bandyti parašyti ją patys.

Keletas patarimų kuriant priesaiką

Jei artėjant vestuvėms mintys vis dar tuščios kaip baltas popieriaus lapas, siūlome pirmiausia nebijoti ir apsitarti su mylimuoju ar priesaiką rašysite kartu. Jeigu nuspręsite rašyti atskirai apsvarstykite kokio ilgio ir nuotaikos tikitės per vestuves, ar norite jog priesaika būtų siurprizas vestuvių dieną?

Nusprendus rašyti meilės priesaiką atskirai siūlome pirmiausia pradėti nuo klausimų sau:

  1. Užduokite sau keletą klausimų: koks aš esu? Ko siekiu gyvenime? Apie ką svajoju? Ką aš jaučiu, kurdamas šią priesaiką? 
  2. Atsakykite į klausimus apie mylimąją/mylimąjį: kaip mes susipažinome su šiuo žmogumi? Ką būtent šis žmogus reiškia mano gyvenime? Kokius jausmus šiam žmogui jaučiu? Kodėl su juo noriu praleisti visą likusį gyvenimą? Kokias savybes tame žmoguje labiausiai myliu? 
  3. Užsirašykite ar bent perskaitykite tradicinę priesaiką, pagalvokite ko jai trūksta, ką norėtumėte pridėti, o gal išbraukti tam tikrus žodžius.
  4. Ieškokite idėjų – meilės, ištikimybės sentencijų rasite čia: Idėjos vestuvių įžadamas ir tostams arba 40 citatų apie meilę ir santuoką

Peržiūrėkite mėgstamus romantinius filmus, meilės romanus, poeziją ir užsirašykite labiausiai patikusias frazes. O gal perverskite senus nuotraukų albumus, dovanas atkreipkite dėmesį – kokias emocijas suteikia šie prisiminimai, ką norėtumėt pakartoti drauge su partneriu?

  1. Susidarykite planą

Jog neišsiplėtus apimtam minčių lietumi, pirmiausia nusakykite, kokio pobūdžio įžadus norėtumėt pasakyti ir kokią priesaiką norėtų išgirsti mylimasis. Vėliau susidarykite aiškią vestuvių priesaikos struktūrą. Pavyzdžiui, 1. Trumpai išreikškite apėmusius jausmus šiuo metu, santuokos ceremonijoje. 2. Partnerės/partnerio reikšmė mano gyvenime (kodėl esate kartu?), susiejant pažinties istorijos fragmentą, o gal reikšmingą prisiminimą 3. Pažadas.

  1. Išmokite atmintinai

Perskaičius garsiai kalbą ir minimaliai pakoregavus, parepetuokite įžadus prieš veidrodį, nepamirškite kvėpuoti, daryti pauzes. Galiausiai, įvertinkite kiek laiko trunkate sakydami priesaiką. Rekomenduotina priesaikos trukmė 1-2 minutės.

  1. Nebijokite suklysti

Jei bijote dėl jaudulio pamiršti žodžius, galite duoti užrašytus priesaikos žodžius kunigui, kuris galės padėti užklupus netikėtoms emocijoms. Tačiau nepamirškite jog ši akimirka priklauso jums!

Linkime sėkmės pasineriant į kūrybinę kelionę – atrandant vienas kitą jausmų akimirkoje.

Taip pat, skaitykite kaip parašyti santuokos įžadus?

 

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą