Pradžia Straipsniai Vestuvių žodynėlis: vestuvinių suknelių šleifai

Vestuvių žodynėlis: vestuvinių suknelių šleifai

Į jūsų širdį pasibeldė meilė, į duris mylimasis, vadinasi netrukus nuaidės vestuvių varpai. Sveikiname! Bet iki didžiosios šventės dar laukia gausybė darbų, kurių svarbiausias – rasti vestuvinę suknelę.

Renkantis nuotakos suknelę labai svarbu įvertinti ne tik jos stilių, siluetą, spalvą, bet ir šleifo ilgį. Nors jis nėra privalomas vestuvinės suknelės elementas, tačiau priimant sprendimą dėl nuotakos apdaro šleifas neretai tampa lemtingu faktoriumi. Vestuvių mados pasaulyje egzistuoja nemažai šleifo stilių, todėl trumpai su supažindinsime pačiai populiariausiais.

Karališkas šleifas

Pačiu prabangiausiu šleifu laikomas karališkas šleifas, kuris būna ilgesnis nei 3,6 metrai. Šis prabanga alsuojantis šleifas reikalauja ypatingo dėmesio ir pagarbos, o susitvarkyti su jo draperijomis prireikia mažiausiai dviejų pagalbininkų. Neretai ši pareiga patikima gėlių mergaitėms.

karaliskas_sleifas1

Karališkas šleifas yra išties pretenzingas, todėl juo pasipuošusios nuotakos vestuvės turėtų vykti itin oficialioje karališkoje aplinkoje. Dėl šios savybės šis šleifas paprastai pasirenkamas karališkųjų šeimų atstovių arba pasaulinio garso žvaigždžių.

Katedros šleifas

Katedros šleifas yra tarpinis variantas tarp koplyčios ir karališko stiliaus šleifų. Jis paprastai driekiasi iki 2 metrų, skaičiuojant nuo liemens, todėl nenuostabu, kad kiekviena nuotaka su juo atrodo įspūdingai. Vis tik pasiekti stipriausią efektų padėtų prie suknelės priderintas ilgas puošnus veliumas.

vestuvine_suknele_su_katedros_sleifu

Nors šis šleifas yra trumpesnis už karališką, tačiau tam, kad dailiai vilnytų draperijos, į pagalbą vertėtų pasitelkti gėlių mergaitę. Taigi panašu, jog katedros šleifas yra tinkamiausias prabangioms ir oficialioms vestuvėms, tad ir ceremonijai  reikėtų pasirinkti ne kuklią koplyčią, o erdvią katedrą.

Koplyčios šleifas

Koplyčios stiliaus šleifas yra maždaug 1,2 – 1,5 metro ilgio, matuojant nuo liemens. Tokio tipo šleifas yra lengvesnis už aukščiau minėtus, todėl juo pasidabinusi nuotaka gali lengvai ir gracingai judėti. Ši suknelė nėra pilna puikybės kiek aukščiau minėtos, todėl puikiai tinka kuklesnėms vestuvėms nedidelėje bažnyčioje, o ne erdvioje katedroje.

nuotakos_suknele_su_koplycios_sleifu

Pasirinkusi šilkinę suknelę su apnuoginta nugara bei koplyčios šleifu nuotaka atrodytų rafinuotai, bet kartu  ir labai temperamentingai.

Prisegamas šleifas

Išskirtinio dėmesio vertas prisegamas šleifas, kuris nuotakos įvaizdžiui suteikia dramatiškumo. Nuo kitų šleifų jis skiriasi tuo, jog yra mažiausiai apibrėžtas ir yra tinkamas bet kurio stiliaus suknelei. Nuotaka gali pasirinkti ne tik jo ilgį (trumpesnį, tokio paties ilgio kaip suknelė ar ilgesnį), bet ir prisegimo vietą (prie plaukų, pečių, viršutinės nugaros dalies).

vestuvine_suknele_su_prisegamas_sleifu

Su prisegamu šleifu galima lengvai improvizuoti, pavyzdžiui, ceremonijai pasirinkti ilgesnį, o vakarėliui trumpesnį variantą, o gal net visiškai jo atsisakyti. Galima eksperimentuoti ir spalvomis.

vestuvine_suknele_su_ilgu_prisegamas_sleifu

Žemę siekiantis šleifas

Žemę siekiantis (Semi Cathedral) šleifas yra kiek ilgesnis už teptuko stiliaus šleifą. Su juo itin patogu vestuves švęsti gamtoje, kadangi priekyje jis vos siekia žemę. Nuotakai pasidabinus žemę siekiančiu šleifu iš prancūziškų nėrinių, susižavėjimo kupini žvilgsniai garantuoti.

zeme_siekiantis_sleifas

Teptuko šleifas

Teptuko formos šleifas yra tik vos pakilęs nuo žemės, todėl laikytinas trumpiausiu iš visų aukščiau minėtų. Tai bene universaliausias šleifas, kadangi gali būti dėvimas visų stilių vestuvėse, įskaitant lauko vestuves, kadangi dėl sąlyginai nedidelio audinio kiekio su juo paprasčiau judėti nei su žemę dengiančiais šleifais. Teptuko formos šleifas nors ir neatrodo taip įspūdingai kaip karališkas ar katedros tipo šleifai, vis tik suteikia iškilmingumo. Tokį šleifą dažniausiai renkasi nuotakos, siekiančios atrodyti santūriai, bet žavingai.

teptuko_stiliaus_sleifas

Siekiant tinkamai, bet ne banaliai apibūdinti šleifu pasidabinusios nuotakos įvaizdį pritrūksta žodžių. Panašu, jog tinkamiausia būtų išsireikšti pasakant, kad jau vien nuo minties apie tokią suknelę užgniaužia kvapą. Tikriausiai todėl pasaulinio garso žvaigždės be šleifo neįsivaizduoja vestuvinės suknelės.

Mielosios, jūs niekuo ne prastesnės už garsenybes, todėl nepraleiskite progos gražiausią savo gyvenime dieną pasipuošti išskirtiniu šleifu.

P.S. šleifas kaip ir nuometas turėtų būti dėvimas tik vieną kartą gyvenime, todėl jo reikėtų atsisakyti įžadų atnaujinimo ar ne pirmos santuokos metu.

1 KOMENTARAS

  1. Net nezinojau, kad sleifai turi pavadinimus. Visai smagu praplesti akirati

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą