Pradžia Jaunųjų stilius Kokį nuometą pasirinkti ir kodėl

Kokį nuometą pasirinkti ir kodėl

Nuometas – ypatingas nuotakos aprangos elementas. Prieš daugelį metų tai buvo privalomas vestuvių atributas, na o šiandien veliumas yra daugiau stiliaus detalė nei būtinybė. Vis tik moderniais laikais egzistuoja daugiau šios vestuvinės detalės stilių nei anuomet, o nuo veliumų stilių gausos vestuvių madų pasaulyje galima pasiklysti. Tam, kad taip nenutiktų, supažindiname su pagrindiniais nuometų stiliais.

Plonas, permatomas – Blusher

Tai vieno sluoksnio šydas, dengiantis nuotakos veidą vestuvių ceremonijos metu, o po žodžių „galite pabučiuoti nuotaką“ toks šydas verčiamas atgal atidengiant veidą. Blusher stiliaus šydas gali būti dėvimas tiek vienas, tiek kartu su ilgesniu nuometu.

Bouffant / Flyaway

Tai daugiasluoksnis vos pečius dengiantis šydas, labiausiai derantis su paprasta suknele bei trumpų plaukų šukuosenomis.

Veliumai-2015

Pečius dengiantis šydas

Pečius dengiantis šydas taip pat yra daugiasluoksnis, tačiau šiek tiek ilgesnis už bouffant stiliaus nuometą. Jis liečia pečius ir baigiasi šiek tiek žemiau pečių linijos, maždaug ties pažastimis.

Šydas sulig alkūnėmis

Kaip matyti iš pavadinimo, šis nuometas baigiasi sulig alkūnėmis. Tokį nuometą daugiausiai renkasi jauno amžiaus nuotakos, pasirinkusios pūstą suknelę be petnešėlių.

Nuometas-2015

Šydas sulig liemeniu

Šydas sulig liemeniu labiausiai tinka smulkioms mažo ūgio nuotakoms. Norint atrodyti itin elegantiškai, šydą reikėtų derinti prie siauros suknelės, už kurios nesidriekia šleifas.

Fontano stilius

Fontano stiliaus šydas krenta kaskadomis aplink nuotakos veidą ar liemenį (priklausomai nuo pasirinkto ilgio). Ypatingas tuo, jog krisdamas gražiai įrėmina nuotakos veidą ar liemenį.

„Iki pirštų galiukų“ – Fingertip

Fingertip stiliaus šydas baigiasi sulig pirštų galiukais. Jis yra universalus, kadangi tinka įvairaus amžiaus bei įvairių formų nuotakoms, taip pat sultingų apimčių moterims. Toks nuometas puikiai papildo daugelį vestuvinių suknelių, suteikdamas joms elegancijos ir šventiškumo.

Nuometas iki kelių

Šio stiliaus nuometas labiausiai tinka prie taip vadinamo arbatos ilgio (arbatos ilgis – ilgis iki blauzdų vidurio) suknelių. Nuotakos išvaizdai jis suteikia gaivumo, todėl labiau tinka ne itin oficialioms vestuvėms, vykstančioms dieną.

Nuotaku-sydai

Valso stilius

Tai labai elegantiškas, pakankamai ilgas šydas, vos liečiantis grindis. Paprastai jis derinamas su panašaus ilgio šleifą turinčia suknele.

Koplyčios stilius

Tai šydo stilius, kurį rekomenduojama dėvėti oficialiose vestuvėse kartu su panašaus ilgio šleifu, nors išimtiniais atvejais koplyčios stiliaus nuometas gali būti dėvimas ir su bešleife suknele. Minėto stiliaus šydas nuotakos įvaizdžiui suteikia minkštumo ir plastiškumo, moteriškumo.

Nuometu-stiliai

Katedros stilius

Tai klasikinis gana ilgas šydas, spinduliuojantis eleganciją. Šio stiliaus šydą nuotakos derina su tokio paties stiliaus šleifu. Nusprendus segėti katedros stiliaus šydą šalia nuotakos turėtų būti pagalbininkai, kadangi tokį šydą yra sunku valdyti, ypač vėjuotoje aplinkoje.

Toks nuometas dėvimas tik ceremonijos ir fotosesijų metu. Pasirinkus šį ekstravagantišką variantą, reikėtų pasirūpinti ir antru, trumpesniu nuometu, kuriuo puošitės viso vakaro metu. Galima antroje šventės dalyje pasirodyti ir visai be nuometo.

katedros-stiliaus-nuometas

Nuotrauka iš http://etvoila-weddings.com/

Karališkas stilius

Dėl karališko ilgio tokio stiliaus šydą renkasi mažai nuotakų, kadangi jis yra nepraktiškas ir brangus. Be to, reikalauja išskirtinės vestuvių prabangos.

karalisko-stiliaus-nuometas

Nuotrauka iš http://veilsbyroxanne.com/

Nuimamas (dvigubas) šydas

Nuotaka, kuri ceremonijos metu nori būti su ilgu šydu, o vakarėlyje mielai dalyvautų su trumpučiu, turėtų rinktis nuimamą šydą. Jis įdomus tuo, jog jį galima segėti su papildomu bet kokio ilgio nuometu.

Mantilos stilius

Ispanijos karščio įkvėptas nuometas, kurio kraštai puošti nėriniais. Tokio stiliaus nuometai gali būti įvairių aukščiau minėtų ilgių.

Pūstas nuometas – Pouf

Pouf stiliaus šydas yra sutrauktas į vieną vietą, todėl atrodo purus lyg debesėlis. Dėl šios priežasties iš kitų stilių jis išsiskiria apimtimi. Gali būti bet kokio ilgio.

Vestuviniu-nuometu-stiliai1

Nuotraukos iš http://www.alisakkal.com/ ir http://gutfashion.com/

Bet kurį pasirinktą nuometą reikėtų derinti visų pirma su suknele, jos ilgiu bei proporcijomis. Priklausomai nuo to kurioje vietoje sukneles sukirpime yra siūlė, ten galėtų baigtis ir nuometas (jei jis nėra iki pat žemės ar dar ilgesnis). Taip pat reikėtų atsižvelgti į ceremonijos vietą, pokylio dydį ir stilių. Pavyzdžiui, jei ištaiginga šventė vyksta dvare – aplinka įpareigoja rinktis ilgą, puošnų prabangų nuometą. Tai tikrai ypatingas, bene gražiausias nuotakos aksesuaras, kuris papuoš bet kurią suknelę ir suteiks paslaptingumo jį dėvinčiai damai. Net jei esate kategoriškai nusistačiusi prieš, pabandykite pasimatuoti – galbūt pakeisite savo nuomonę!

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą