Pradžia Dovanos Nauja vestuvių tradicija: jaunavedžiai atsisako gėlių

Nauja vestuvių tradicija: jaunavedžiai atsisako gėlių

 jaunavedžiai atsisako gėlių

Pastaruoju metu vis dažniau jaunavedžiai atsisako gėlių, kurias dovanoja vestuvių svečiai. Vietoje jų, jaunavedžiai vestuvių kvietimuose svečiams parašo alternatyvą – į ką pakeisti dovanojamas gėles. Gana dažnas atvejis, kad jaunieji prašo dovanoti maistą beglobiams gyvūnams, žaislus vaikų namams ir pan. Galima drąsiai sakyti, kad toks kilnus sprendimas jau tapo nauja ir labai praktišką ir sąmoninga vestuvių tradicija.

Pripažinkime, kalnai įspūdingų gėlių yra gražu, tačiau šventinę vestuvių dieną jauniesiems svečių dovanotos gėlės tampa dar vienu papildomu rūpesčiu. Kyla klausimai, kas po ceremonijos ir šventės gėles surinks, kur nuveš, kur pamerks… Juk didelėms prabangioms puokštėms reikia nemažai vazų, kurių namuose įprastai ribotas kiekis, todėl dažniausiai gėlės sugula į vonią… Jaunieji po šventės neretai išvyksta į medaus mėnesio kelionę, taigi net ir norėdami, nebeturi galimybės pasidžiaugti gėlėmis po vestuvių, o grįžę randa nuvytusias puokštes. Pasilengvindami šią vestuvių dalią, jaunavedžiai dar kvietimuose savo svečiams subtiliai parašo, kad gėlių nedovanotų. Tokį kvietimą su jaunųjų pageidavimais gavę vestuvių svečiai pagal etiketo nuostatas būtinai turėtų atsižvelgti į jaunųjų pageidavimus.

jaunavedžiai atsisako gelių

Maistas beglobiams gyvūnas – vienas dažniausių pasirinkimų

Vis dažniau, jaunieji atsisako gėlių ne tik dėl to, kad jos  labai laikinos ir sukelia papildomų rūpesčių šventės dieną, bet ir dėl noro padėti pažeidžiamai socialinei grupei. Vienas populiariausių pasirinkimų, kai jaunieji labai mylintys gyvūnus parašo vietoje gėlių į šventę atnešti maisto gyvūnams. Svečių suneštą šunų ar kačių ėdalą jaunieji po vestuvių nuveža į pasirinktus gyvūnų globos namus. „Apie tokią idėją kažkur teko skaityti. Per mergvakarį su draugėmis apie tai pašnekėjome ir nusprendėme, kad galime ir mes šitaip pradžiuginti beglobius gyvūnus. Gėlės yra laikinas dalykas ir jas po to teks išmesti, todėl pagalvojome, kad kur kas tikslingiau būtų paprašyti maisto beglobiams gyvūnams“, – apie savo pasirinkimą pasakojo neseniai ištekėjusi Vaida. Šiems jaunavedžiams pavyko surinkti apie 120 kg. maisto gyvūnams, kurio,  pasak gyvūnų globos namų atstovės, užteks beveik savaitei.

Kai kurie jaunavedžiai, nenorėdami apsunkinti savo svečių, kvietimuose informuoja, kad jiems nedovanotų gėlių, tačiau šventės vietoje padeda “aukų dėžutę”, į kurią svečiai meta pinigėlius, už kuriuos būtų pirkę gėles. Po vestuvių jaunieji patys už surinktus pinigus nuperka maisto gyvūnams veža jį į pasirinktą įstaigą.

 jaunavedžiai atsisako gėlių

Alternatyvios idėjos, kuo pakeisti dovanojamas gėles

Maistas gyvūnams – tik viena iš vestuvių gėlių alternatyvų. Žiemos vestuvėse svečių vietoje gėlių galima prašyti nupirkti (numegzti) šiltų kojinių, pirštinių ir jas surinkus padovanoti kūdikių ar vaikų namams. Pavasarį vykstančiose vestuvėse vietoje gėlių galima prašyti į vestuves atnešti po inkilą. Surinktus inkilėlius po vestuvių galima perduoti gamtininkų organizacijoms arba grįžus iš medaus mėnesio kelionės patiems su draugais surengti “Inkilų kabinimo šventę”. Galbūt esate miško fanai – ir nutarsite, kad vietoje gėlių svečiai jums galėtų dovanoti ąžuolus, kurie tvirti kaip jūsų būsima santuoka… Jei nenorite daryti gerų darbų kitiems, tačiau nežavi ir kalnai bevystančių gėlių namuose, galite kvietimuose paprašyti dovanoti knygas, dekoratyvines žvakes, nuotraukų rėmelius, šokoladą, gurmaniškų skanėstų, nuotraukas…

jaunavedžiai atsisako gėlių

Ir tai tik kelios vestuvių idėjos, kuo pakeisti gėles. Alternatyvų yra daug. Rinkitės tai, kas artima jums pagal gyvenimo būdą, pagal jūsų pasaulėžiūrą, pagal tai, prie kokios problemos sprendimo norėtumėte prisidėti darydami praktiškus, gražius darbus. Net neabejojame, kad tikrai rasite vestuvių svečių, kurie stebėsis, kad jaunavedžiai atsisako gėlių ir šią naują tradiciją girdės pirmą kartą, tačiau, jei pasirinksite kilnią alternatyvią idėją, neabejotinai jie palaikys jūsų sprendimą ir padės jį įgyvendinti.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą