Pradžia Renginiai ir konkursai Floristė I. Borkovska: Lenkijos vestuvių tendencijos

Floristė I. Borkovska: Lenkijos vestuvių tendencijos

I. Borkovska

Ar kada susimastėte, kaip skiriasi vestuvių tendencijos Lietuvoje ir Lenkijoje? O gal nesiskiria niekuo? Kaip žinia, geriausiai vestuvių tendencijos, naujienos reprezentuojamos specializuotose parodose. Kuo skiriasi Lietuvos ir Lenkijos vestuvių tendencijos bei specializuotos vestuvių parodos,  pasakoja neseniai iš Lenkijos grįžusi “Švenčių dekoratorių ir floristų asociacijos” įkūrėja, floristė, švenčių organizatorė, Vestuviumados.lt ekspertė Inesa Borkovska.

Organizatoriai vestuvių parodą „Wedding“  įvardija kaip didžiausią, įspūdingiausią ir profesionaliausią  Lenkijoje. O kaip yra iš tiesų?
Švenčių dekoratorių ir floristų asociacija bendradarbiauja su įvairių renginių organizatoriais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.  Tad, natūralu, kad gauname daug įvairių kvietimų, tik deja, dėl laiko stokos, ne visuose renginiuose spėjame sudalyvauti. Tačiau gavus Wedding parodos organizatorių kvietimą, man abejonių nekilo – iškart nusprendžiau šiemet juos aplankyti. Ne veltui sakoma: geriau vieną kartą pamatyti nei 100 kartų išgirsti.

Varšuvoje,  prestižinėje vietoje – nacionaliniame stadione  paroda Targi Šlubne Wedding vyko jau trečią kartą. Pagrindinis parodos organizatorius –  vienas iš lyderių specializuotos vestuvių žiniasklaidos Lenkijoje, vestuvių katalogo bei portalo Wedding vyresnysis redaktorius Rafał Wierzbicki.
Pasak organizatorių,  kiekvienais metais paroda sulaukia vis daugiau ir daugiau žiniasklaidos dėmesio, nuolat auga  lankytojų bei dalyvių skaičius.Šį kartą parodos plotas siekė 4000 m2, savo paslaugas pristatė daugiau nei 300 gerai žinomų, bei 100 naujų vestuvių paslaugas siūlančių tiekėjų. Žiūrovų laukė įspūdingas šou, seminarų bei pokalbių erdvės.

Kartu su fotografu Robertu lankydamiesi parodoje išsikėlėme tikslą –  ne tik užfiksuoti gražius vaizdus, bet ir apžvelgti vestuvių paslaugų tiekėjų pasiūlymus. Pakalbinome beveik du šimtus tiekėjų.

vestuvių tendencijos

Vestuvinės suknelės
Dorotos Goldpoint  kuriamos nuotakos suknelės tikrai vertos dėmesio – originalios, išskirtinio dizaino. Tačiau didesnį įspūdį paliko ne vestuvinės suknelės, o kokteilinės, kuriomis siūloma puoštis antrą dieną arba po vidurnakčio.  Originalūs jų ir įvairūs aksesuarai – kailinukai, šalikai, pirštinaitės.

Vestuvinių suknelių kainos labai patrauklios. Pavyzdžiui, suknelę siūtą pagal individualų užsakymą iš  šilko ar nėrinių galima įsigyti  maždaug už  3000 – 5000 zlotų tai yra 650-1150 eurų.

Jaunikio apranga
Noriu paminėti, kad Lenkijoje nemažas dėmesys skiriamas  jaunikių aprangai.  Čia vyrai tikrai nebuvo nuskriausti. Nemažai tiekėjų bei kūrėjų  kokybiškus ir originalius kostiumus siūlė maždaug nuo 1000 zlotų ( apie 220 eurų).

vestuvių tendencijos

Vestuvių programa

Labai smagi kompanija – vedėjo bei didžėjaus komanda “abc” iš Olstyno miesto. Jie mums nuotaikingai papasakojo apie savo veiklą, prakalbus apie jų paslaugų kainas, konkretaus atsakymo negavome. Viskas priklauso nuo vietos, atstumo, komandos narių skaičiaus, šviesų bei aparatūros. Pavyko išsiaiškinti, kad minimali užsakymo suma  –  3000 zlotų ( apie 650€). Parodoje jiems patinka. Pasak jų, tai  labai gera erdvė parodyti gyvai savo paslaugas bei susirinkti konkrečių klientų užklausas. Prasitarė, kad užsakymų turi ne tik beveik visiems  2017, bet  ir 2018 metams.

Vestuvių fotografas
Vestuvių fotografas Michalo Gębalio komanda papasakojo, kad jų fotosesijos kitokios nei kolegų, nes  jų darbas  dažniausiai susideda iš dviejų dalių:  viena pačios šventės metu,  o kita prieš arba po šventės. Pasak  vestuvių fotografo, norint, kad nuotraukos būtų tobulos, be streso ir skubėjimo pėdsakų jaunavedžių veiduose, būtina fotosesiją daryti ramiomis sąlygomis.

vestuvių tendencijos

Vestuvių gėlės
Gėlių salonų HIbickus ir Florissima (turim tokių pavadinimų ir Lietuvoje)  stendai nustebino tik tuo, kad stenduose prie visų darbų buvo nurodytos kainos. Kadangi pati esu floristė, žinau, kad nustatyti tikslią puokštės kainą – labai sunku. Kodėl? Gėlių kainos dažniausiai priklauso nuo sezono. Man buvo įdomu, kaip jie klientams aiškina kainų skirtumą? Tačiau jie nesutriko: parodoje nurodytos kainos buvo šios dienos, pavyzdžiui, vasaros metu, tokia pati puokštė kainuotų  30 % pigiau.  Lenkija turi daug gėlių augintojų, tadnatūralu, kad ir kainos čia daug patrauklesnės nei tiekėjų iš  Olandijos. Lenkijoje nuotakos puokščių kainos svyruoja nuo 40 iki 100 eurų. Stalo dekoracija nuo 60 eurų.  Viso komplekto –  iš 10 nedidelių puokščių kaina 500 eurų.

vestuvių tendencijos

Gražiai ir, ypač praktiškai, atrodė dekoratorių Konfetti world komandos stendas. Tik priėjus arčiau supranti, kad dalis dekoracijų yra dirbtinės. Dekoratorė paaiškino, kad tokios dekoracijos labai praktiškos – dirbtinių gėlių nuomos kaina yra gerokai mažesnė nei gyvų gėlių, be to, tokia dekoracija tinka bet kokiomis oro sąlygomis, tuo tarpu, gyvos gėlės nei didelio karščio, nei šalčio neatlaikys.  Ir ji teisi.
Paklausus kainų,  sužinojome tik tiek, kad užsakymus priima nuo 3500 zlotų ( 800 eurų).
White fabrika. Šios komandas stendas buvo vienas įdomiausių bei originaliausių – išsiskyrė  smulkiomis ir nestandartinėmis dekoracijomis.  Pakalbinti dalyvių nepavyko, nes prie jų visą laiką buvo pilna susidomėjusių lankytojų.

vestuvių tendencijos

Vestuvių desertai

Saldumynai…  Jų buvo be galo daug ir įvairių. Visus buvo galima ragauti. Lenkijoje šiuo metu labai populiarūs prancūziški gaminiai:  macarunsai, morengai , eklerai  ir kt. Ir, žinoma,  įspūdingi ir didžiuliai tortai.

vestuvių tendencijos

Paroda išties buvo įspūdinga.  Tikriausia,  jaunavedžiams, kurie pirmą kartą ruošiasi šventei bei renkasi paslaugas, paroda atrodė dar įspūdingesnė nei mums, išlepintiems Lietuvos parodų.

Lenkijoje iš tiesų gerokai didesnė paslaugų įvairovė.  Parodoje radome nekilnojamo turto atstovus, čia pat buvo galima įsigyti ir paskolą vestuvėms ar nekilnojamam būstui.
Taip, paroda įspūdinga tačiau, vien Varšuvoje gyvena virš  1,75 mln. gyventojų.  Į parodą lankytojai atvyko iš visos Lenkijos…  Tikriausiai nereikia priminti, kiek Lietuvoje gyventojų? Palyginus gyventojų skaičių, ir tai, ką siūlo mūsų vestuvių organizatoriai, jiems reiktų medalius užkabinti. Mūsų parodos – didžiulės, kokybiškos ir labai gražios.

vestuvių tendencijos

Vestuvinių paslaugų ir prekių kainos
Ar Lenkijoje tikrai viskas pigiau? Tikrai ne!  Tiesa, Lenkijoje kai kurios prekės tikrai pigesnės, bet ne paslaugos. Vestuvių paslaugų kainos Lietuvoje ir Lenkijoje tikrai panašios.

Kokybė

Palyginus Vilniaus bei Varšuvos parodas, drįstu teigti, kad lietuvių vestuvių paslaugų kokybė  yra geresnė nei lenkų. Tikriausia dėl to, kad mes  mažiau turime klientų, tad esame privesti trigubai daugiau dėl jų stengtis, kad tik kiekvienas būtų patenkintas.

 

Nuotraukos: Robert Borkovski

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą