Vestuvės. Tai šventė, kuomet kiekvienas jaunikis nori atrodyti stilingai ir gražiai. Sprendimas pagirtinas, tačiau, tenka pripažinti, kad jo įgyvendinimas yra panašus į Angolos krepšinio komandos koeficientą pasaulio čempionatui laimėti.
Blizgančiais kostiumais „pasipuošę“ jaunikiai yra labiau panašūs į ugniagesius, kovojančius su gaisru, nei į balta vestuvine suknele vilkinčios jaunosios būsimąjį vyrą.
Taigi, kadangi turbūt nei vienas jaunikis nenori atrodyti taip, kaip vyrai aukščiau esančioje nuotraukoje, tai reikėtų susipažinti su pagrindinėmis jaunikių daromomis klaidomis ir kaip jų galima išvengti.
Blizgantys ar balti kostiumai
Labai dažnai matoma klaida, kuomet vestuvėms yra parenkamas blizgantis kostiumas. Tiesą sakant, nežinau, kas priima šį sprendimą (jaunasis ar jaunoji), tačiau tikrai žinau, kad šis pasirinkimas nepadės jaunikiui atrodyti gražiau. Taip, iš svečių būrio jis, ko gero, išsiskirs (nebent kažkas ir iš jų bus pasirinkęs tokio tipo kostiumą), tačiau tikrai ne gerąja prasme.
Ne ką geresnis sprendimas yra ir baltos spalvos kostiumas. Būtent šios spalvos kostiumams yra sunkiausia sukurti gerai atrodančias marškinių ir kaklaraiščio kombinacijas, todėl baltos spalvos reikėtų taip pat vengti. Jeigu labai norisi šviesios spalvos, tuomet kur kas geresnis sprendimas bus šviesiai pilkos spalvos kostiumas.
Per ilgos kelnės
Kiek teko pastebėti, tai devyni vyrai iš dešimties mūvi per ilgas kelnes. Ar kelnės yra per ilgos, ar ne, galima labai lengvai pamatyti. Kaip patikrinti? Ogi labai paprastai – jeigu jų apačioje, ties batais, medžiaga krenta klostėmis ir primena armoniką, tai akivaizdus ženklas, kad jos yra tikrai per ilgos.
Teko girdėti, kad kostiumų nuomos punktuose ar siuvėjai sako, jog kelnių ilgis turi būti toks, jog stovint be batų, ties kulnu, iki žemės turi likti vienas centimetras. Tai nėra visiškai tiesa, kadangi viskas priklauso nuo to, kokio ilgio bus priekinė kelnių dalis – jeigu šiek tiek trumpesnė nei galinė (kelnės siuvamos ar trumpinamos įstrižai), tuomet viskas atrodys, ko gero, puikiai, tačiau, jeigu bus tokio paties ilgio kaip galinė kelnių dalis, tuomet priekyje, ties batais, bus daug papildomu klosčių, kurios tikrai gadins visą vaizdą.
Taigi, jeigu norite ilgesnių kelnių, tuomet paprašykite, kad jas pasiūtų ar patrumpintų įstrižai. Bet kuriuo atveju, neturi susidaryti jokių klosčių ties bato liežuviu. Turėtų būti vos matomas jų „lūžimas“.
Per ilgos rankovės
Beveik taip pat dažnai pasitaikanti ilgio problema yra ir su švarko rankovėmis ─ jos dažniausiai taip pat būna per ilgos. Vėlgi, labai sunku pasakyti šios problemos atsiradimo priežastis, kadangi jau daugiau nei 100 metų švarko rankovių ilgis nesikeičia, todėl tai negali būti ankstesnės mados bangos ar kitos panašios priežasties pasekmė.
Švarko rankovės turėtų būti tokio ilgio, kad iš jų matytųsi išlindę marškinių rankogaliai. Žinoma, marškinių rankovės irgi turėtų būti nei per ilgos, nei per trumpos, kadangi nuo jų priklauso, kokio ilgio turėtų būti švarko rankovės. Geriausias orientyras yra nykščio sąnario pradžia – maždaug ten turėtų baigtis jūsų marškinių rankovės.
Taigi, marškinių rankovės turėtų baigtis ten, kur prasideda nykščio sąnarys, o švarko rankovės tuomet turėtų būti tiek trumpesnės, kad matytųsi 1-2 centimetro marškinių rankogalių. Taip, kaip žemiau pavaizduotoje nuotraukoje.
Užsegta apatinė švarko saga
Dar viena, ypač dažnai pasitaikanti klaida yra užsegta apatinė švarko saga. Nesvarbu, ar švarkas yra dviejų sagų, ar trijų ─ apatinė saga niekada neturėtų būti segama. Stovint ar einant reikia užsisegti viršutinę sagą, jeigu tai yra dviejų sagų švarkas, ir vidurinę ─ jeigu trijų. Viršutinę sagą trijų sagų švarke galima arba segti, arba ne.
Užsegta apatinė saga ne tik atrodo negražiai, tačiau tuo pačiu ir deformuoja švarką, kadangi jie yra siuvami taip, kad ši saga nebūtų segama.
Norint lengviau prisiminti, kurios sagos turėtų būti segamos, o kurios – ne, galima vadovautis „kartais, visada, niekada“ taisykle: viršutinė saga segama kartais, vidurinė ─ visada, o apatinė ─ niekada.
Reziumė
Štai tokios yra keturios klaidos, kurios dažniausiai yra daromos vestuvių metu. Gera žinia yra ta, kad jas visas galima labai greitai ir lengvai ištaisyti: nesirinkite blizgančio ar balto kostiumo, paprašykite siuvėjo, kad patrumpintų kelnes ir švarko rankoves, bei prisiminkite, kurios švarko sagos turėtų būti segamos, o kurios ne.
Galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad kai kurios iš jų yra smulkmenos, tačiau galutinei jaunikio išvaizdai jos tikrai daro nemažą įtaką. Ištaisykite jas visas – ir jaunikis atrodys stilingai, nesukite dėl jų galvos – ir galutinis vaizdas tikrai nebus pats gražiausias.
Šaltinis: