Pradžia Straipsniai Vestuvių mokykla: Žiedų žodynėlis

Vestuvių mokykla: Žiedų žodynėlis

Geltonas auksas

14 karatų geltonas auksas- populiariausias sužadėtuvių bei vestuvinių žiedų metalo variantas. Tvirtas ir neblunkantis, šis metalas atlaikys kasdienius darbo, namų ruošos ar sportinius užsiėmimus. Iš visų metalų, įprastų šiam dirbiniui, geltonas auksas bus labiausiai atsparus įbrėžimams ir nebus pernelyg brangus.

Geltonas auksas

Rožinis auksas

Šis auksas skolinasi savo išskirtinę rausvą spalvą iš vario ir yra, ko gero, moteriškiausias sužadėtuvių žiedo metalo variantas. Kaip ir geltonas auksas, šis metalas ilgalaikis ir atsparus įbrėžimams, tačiau su laiku spalva gali išblukti ar pajuosti.

rozinis auksas

Platina

Platina- brangiausias ir prabangiausias metalas naudojamas vestuvinių ar sužadėtuvių žiedų liejime. Laikydami žiedą rankoje tikrai pajusite jo svorį. Šis metalas gana lengvai braižosi, tačiau tikri platinos gerbėjai tikina, kad tai dalis jo šarmo: įbrėžimai tik pabrėžia šio žiedo išskirtinumą.

platininiai ziedai

Sidabras

Sidabras- finansiškai prieinamas sužadėtuvių ar vestuvių žiedo metalo variantas, spalva primenantis baltą auksą. Pagrindiniai šio metalo trūkumai- minkštumas bei, laikui bėgant, tamsėjimas.

sidabrinis ziedas

Aptaisas

Šiuo terminu vadinama sužadėtuvių žiedo dalis, supanti ar akcentuojanti deimantą ar kitą akmėnį.

aptaisas

Šakutės

Šis terminas dažnai naudojamas norint apibūdinti nedidelius dantukus, supančius ir saugiai laikančius deimantą (ar kitą akmenį) sužadėtuvių žiede.

sakutes

Solitaire

Solitaire aptaisas susideda iš vientiso, neornamentuoto žiedo su vieninteliu akmeniu centre. Šis klasikinis aptaisas visa dėmesį suteikia deimantui (ar kitam akmeniui) ir lengvai dera prie beveik bet kokio tipo vestuvių žiedo.

solitaire

Amžinybė (Eternity)

Šio tipo žiedas yra padengtas nenutrūkstamu pasirinktų akmenėlių ratu.

Eternity ziedas

Kontūras/ šešėlis

Taip vadinami vestuviniai žiedai tobulai atkartojantys, ir dažnai įrėminantys, sužadėtuvių žiedo kontūrą. T.y. vestuvinis žiedas išlenktas tam, kad tobulai atitiktų sužadėtuvių žiedo akmens ar ornamentų formą ir dydį.

konturinis ziedas

Aureolė

Tai vientisa nedidelių deimantų juostelė supanti pagrindinį žiedo akmenį. Šis žiedo aptaisas sukuria didelio pagrindinio deimanto iliuziją ir yra mėgiamas daugelio moterų.

aureole

“Išgrįstas” žiedas

Mažučiai akmenėliai yra giliai ir tankiai grįsti į žiedą nepaliekant jokių tarpelių. Šio tipo žiedas- labai dramatiškas. Nors nedideli akmenėliai laikui bėgant gali karts nuo karto iškristi, dėl savo dydžio nėra labai brangūs pakeisti.

gristas ziedas

Kanalas

Kanalo aptaisu vadiname žiedo išdėstymą, kuriame akmenys įleisti kone į žiedo vidų, t.y. akmenėlius iš viršaus ir apačios įrėmina žiedo metalas, todėl šakutės prilaikymui nebereikalingos.

channel ziedas

Nuotrupos

Deimantų nuotrupų svoris svyruoja tarp 0.001- 0.18 karatų. Šie akmenys didmena perkami papuošalų gamintojų, kurie vėliau jais dekoruoja žiedą aplink centrinį deimantą.

nuotrupos

Filigri/ Ornamentai

Pasirinkto metalo ornamentai gali padėti pigiau padailinti sužadėtuvių ar vestuvinį žiedą be pridedamų akmenų. Auksiniai, sidabriniai ar platininiai ornamentai gali būti nulieti ar išlankstyti į įvairiausias formas, tokiu būdu pridedant aukščio, pločio ir, žinoma, unikalumo.

ornamentai

Princesės/ kvadrato forma

Šios formos deimantas yra antras pagal populiarumą visame pasaulyje po apvalaus akmens. Ši forma puikuojasi savo pozicija jau daugiau nei 50 metų ir yra mažiau brangi nei apvali.

princeses forma

Markizės formos deimantas

Rafinuotasis markizės formos deimantas- smailus ovalas.

Markizes formos deimantas

Asscher deimantas

Aštuoniakampis Asscher deimantas buvo sukurtas 1902 metais ir pavadintas juvelyrikos meistro Joseph Asscher garbei. Šį akmenį dažnai renkasi nuotakos megstančios senoviško stiliaus antikvarinius papuošalus.

asscher deimantas

Briliantas

Populiariausias pasaulyje deimantas- briliantas, arba apvalus deimantas. Šis akmuo gali būti gerokai brangesnis dėl deimanto nuotrupų prarastų šlifuojant. Solitaire žiedo išdėstymas papuoštas briliantu gyvuos Jūsų šeimoje ištisas kartas.

apvalus deimantas

Lašo formos deimantas

Kriaušės ar lašo formos deimantas yra pusiau apvalus, pusiau markizės formos akmuo, vizualiai pailginantis pirštą ir dažnai pasirenkamas dėl klasikinės išvaizdos.

laso formos deimantas

Pagalvės formos deimantas

Prabangusis pagalvės formos deimantas yra ovalaus kvadrato šlifavimo ir puikiai tinka nuotakoms negalinčioms pasirinkti tarp princesės ir brilianto formos akmens.

pagalves formos deimantas1

Smaragdo formos deimantas

Smaragdo formos deimantai dažnai būna kiek mažiau skaistūs ir turi daugiau įbrėžimų bei kitokių defektų nei kitos formos. Šio akmens privalumas- elegantiškos pailgos linijos.

smaragdo formos deimantas

Prancūziško batono (baguette) formos deimantai

Tai nedideli stačiakampio formos deimantai, dažniausiai naudojami centrinio akmens akcentavimui sužadėtuvių žiede, ar kaip nenutrūkstama eilė aplink visą žiedą nepaprastam spindesiui.

baguette formos deimantai

 

1 KOMENTARAS

  1. Labai įdomiai skamba visi tie terminai apie žiedų dalis ir deimantų formas. Šis briliantas tikrai yra karalius ir atrodo įspūdingo. Aš turiu balto aukso auskarus ir žiedelį su deimantais, tai papuošalai tikrai skirti ne kiekvienai dienai, o ypatingai.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą