Pradžia Fotografija/Filmavimas Vestuvių fotografas: “Klasika niekada nemiršta”

Vestuvių fotografas: “Klasika niekada nemiršta”

Julius (fotogidas)

Vestuvių fotografija – tai, kas turi išliekamąją vertę net ir praėjus dešimtmečiams po šventės. Kalbiname www.vestuviumados.lt ekspertą, vestuvių fotografą Julių Trepkevičių (www.fotogidas.lt), kuris ne tik papasakojo apie savo profesinį kelią, bet ir atskleidė, kokius neįtikėtinus nuotykius patiria vestuvių fotografas švenčių metu. 

 

Papasakokite, kas lėmė, kad pasirinkote fotografo profesiją?

Man labai tinka posakis „Iš kartos į kartą“. Mano tėtis yra fotografas-operatorius, tad į pirmas vestuves su fotoaparatu rankose keliavau būtent jo dėka. Na, o kartą paragavęs negalėjau sustoti.

Kokią vietą jūsų darbe užima vestuvių fotografiją? Ką jums asmeniškai tai reiškia?

Vestuvių fotografija yra pagrindinis mano darbas. Manau, kad vestuvių fotografijoje turiu daugiausiai žinių ir patirties, todėl koncentruojuosi į vestuvių fotografiją ir tik buvusių jaunųjų prašomas dar fotografuoju ir krikštynas ar kitas šeimos fotosesijas. Man patinka būti įvykių, emocijų sukūryje. Pripažinsiu, jog mėgstu dėmesį, todėl džiaugiuosi, kai galiu būti tokios svarbios šventės dalimi. Be to, per vestuves visi būna pasiruošę, nuo aplinkos iki aprangos, istorija vystosi savaime, o fotografui dirbti tokiomis aplinkybėmis didelis malonumas.

Esate klasikinių vestuvinių nuotraukų šalininkas. Kas lėmė tokį pasirinkimą?

Klasika niekada nemiršta. Laikydamasis klasikinės linijos, esu tikras, kad mano darytos vestuvių nuotraukos net ir po 10, 20 ar 50 metų nebus išėjusios iš mados. Tačiau ne visa vestuvių istorija pasakojama tik klasikinėmis nuotraukomis, visada padarau ir nestandartinių, įdomesnių kadrų. Bet šie kadrai tik kompoziciškai kitokie nei klasikinės nuotraukos, spalvinės gamos netaikau prie šiuolaikinių madų, nes esu tikras, kad pastelinės nuotraukos ar „instagramo“ efektai tikrai anksčiau ar vėliau išeis iš mados.

nuotaka

Kur ir kaip tobulinate savo fotografavimo įgūdžius?

Manau, jog visada yra kur tobulėti, tad nuolat tobulinu savo žinias ir įgūdžius pas žymiausius Lietuvos ir užsienio fotografus, fotomenininkus. Estijoje kasmet vyksta “I am photographer” festivalis, kuriame praktinius seminarus veda žymiausi pasaulio vestuvių fotografai, tad džiaugiuosi, kai pasaulinės praktikos galima pasisemti sąlyginai netoli.

Papasakokite, kokias įsimintiniausias vestuves yra tekę įamžinti? Kuo jos buvo išskirtinės?

Įsimintiniausias vestuves fotografavome Maljorkoje. Tikrai ilgai atsiminsiu bėgiojimą serpantinais ir eismo sustabdymą, kad galėčiau įamžinti kabrioletu lekiančius jaunuosius.

vestuviu fotosesija

Ar jaunieji dažnai pateikia savo pasiūlymų, pageidavimų, idėjų vestuvių fotosesijai?

Jaunieji paprastai būna numatę vietas, kuriose norėtų, kad vyktų fotosesija arba pateikia savo pageidavimus, gamtos ar urbanistinių vaizdų labiau norėtų, ir tada pagal mūsų rekomendacijas parenkame vietas. Kai kurie jaunieji pasirūpina atributika, kad nuotraukos su svečiais būtų linksmesnės.

Ar jaunieji kreipdamiesi į fotografą turi turėti savo vestuvių fotografijos viziją, ar ji sukuriama bendrai su fotografu?

Mes esame suinteresuoti, kad vestuvių vizija kiltų iš pačių jaunųjų, nes šventė turi būti apie juos, atspindėti jų pomėgius, gyvenimo būdą ir pan. Bet jei jaunieji neturi savo idėjų, visada padėsime ir bendru sutarimu sukursime viziją ir sudėliosime puikų dienos planą.

Papasakokite, kokias išskirtiniausias, įnoringiausias užduotis jums bovo suformavę užsakovai (jaunieji). Ar pavyko jas realizuoti?

Dar neteko daryti to, kas peržengtų mūsų ribas. Ir po upes braidėme, ir sunkvežimyje fotografavome, ir šunų iš pakeleivių prašėme (nes nuotakai jie labai patiko). Kuo išskirtinesni norai, tuo mums įdomiau.

vestuviu fotografija

Kaip vertinate šiuo metu populiarias priešvestuvines fotosesijas? Ar jų metu užsimezgęs fotografo ir būsimų jaunųjų ryšys gali turėti įtakos festuvių dienos fotografijai?

Priešvestuvinė fotosesija labai padeda jauniesiems, kuriems nėra tekę dalyvauti fotosesijoje. Jie susipažįsta su pagrindiniais pozavimo principais, kaip geriau daryti ir ko geriau nedaryti. Jaunųjų ir fotografo ryšys turi užsimegsti jau pirmųjų susitikimų metu, tad tik dėl to priešvestuvinė fotosesija nėra būtina. Bet, žinoma, po priešvestuvinės fotosesijos vestuvių dieną jau paprasčiau bus suprasti jauniesiems, ką fotografas turi omeny duodamas vieną ar kitą pastabą.

Ne paslaptis, kad jaunieji fotografus renkasi ne tik pagal jų darbus, bet ir atsižvelgia į tai, ar malonu bendrauti, ar atsiranda ryšys jau pirmojo susitikimo metu ir pan. Kiek šis ryšis, jaunųjų ir fotografo santykis, turi įtakos rezultatui?

Jaunųjų ryšys su fotografu turėtų būtų pagrindinis kriterijus renkantis fotografą, nes fotografas kaip niekas kitas tą svarbią dieną bus nuo ryto iki nakties visada šalia, todėl jo buvimas turi būti malonus, neerzinti. Jeigu jaunųjų požiūris sutampa su fotografo ir bendraudami jie jaučiasi laisvai, tai tikėtina, kad ir rezultatu jaunieji bus patenkinti.

Ką patartumėte jauniesiems, kurie kaip tik šiuo metu renkasi savo gyvenimo šventės fotografą?

Išsirinkite fotografus, kurių nuotraukų stilius jums patinka, susitikite su jais ir atsirinkite, su kuriuo iš jų jums labiausiai patiko bendrauti bei kurio kaina jums priimtiniausia. Be to, fotografo būtinai paprašykite parodyti visas vienų vestuvių nuotraukas ir aptarkite, kas konkrečiai jums patinka, o kas ne – tai padidins tikimybę, kad būsite patenkinti savo vestuvių nuotraukomis. Daugiau patarimų, kaip išsirinkti fotografą, pateikiame čia.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą