Pradžia Straipsniai Vestuvių etiketas: ką privalo žinoti kiekvienas vestuvių svečias?

Vestuvių etiketas: ką privalo žinoti kiekvienas vestuvių svečias?

vestuviu etiketas

Gavote kvietimą į draugų, giminaičių ar kolegų vestuves? Sveikiname! Esate vienas iš labai svarbių jauniesiems žmonių, jei jie nori būti su jumis tokią svarbią gyvenimo dieną. Jauniesiems (ypač jaunajai) labai svarbios net pačios menkiausios su švente susijusios smulkmenos, o nederamas svečių elgesys, etiketo normų neišmanymas ar jų ignoravimas gali nuliūdinti, ar net sugadinti visą šventę. Taigi, ką privalo žinoti kiekvienas vestuvių svečias?

Atsakykite į gautą vestuvinį kvietimą

Gavote kvietimą į vestuves? Būtinai į jį atsakykite, nesvarbu, ar ketinate dalyvauti šventėje, ar ne.  Be to, svarbu tai atlikti iki nurodyto termino. Jaunieji gana preciziškai planuoja vestuves, todėl jiems labai svarbu žinoti, kiek svečių dalyvaus jų šventėje. Atkreipkite dėmesį, iki kada, ir kokia forma (raštu, telefonu ir kt.) jauniesiems turite pateikti savo atsakymą, o jį pateikę – nuomonės nebekeiskite. Jei vis tik likus keletui dienų iki vestuvių aplinkybės pasikeitė ir dėl svarbių priežasčių šventėje dalyvauti nebegalėsite, informuokite apie tai jaunuosius ir pasveikinkite juos nusiųsdami į šventę gėlių.

Neignoruokite kvietime nurodyto aprangos kodo ir kitų jaunųjų  pageidavimų

Planuodami vestuves, jaunieji dažniausiai turi šventės viziją. Priklausomai nuo jos, šventės vietos, temos, kai kurie kvietimuose nurodo aprangos kodą. Jei kvietime nurodyta pokylio tema ar rūbų spalva – neieškokite kompromisų, ieškokite tinkamų rūbų!
Kalbėdami apie kitus jaunųjų pageidavimus, pastebime, kad pastaruoju metu vis daugiau jaunųjų vestuvių kvietimuose pažymi, kad dovanas išsirinks patys (užuomina svečiams dovanoti pinigus), šventė skirta tik suaugusiems (vaikus palikti seneliams), vestuvių gėlė – balta rožė, arba tiesiog prašo gėlių nedovanoti… Keliaudami į vestuves, gerbkite jaunųjų norus ir į juos atsižvelkite.

vestuviu etiketas

Nekvieskite papildomų svečių

Kvietime įprastai nurodoma, kam jis adresuotas, tad jei jaunieji nori matyti tik jus, nereikėtų savo nuožiūra kviesti antrosios pusės ir pan.  Net neklauskite jaunųjų apie šią galimybę. Vestuvės – nepigus malonumas, kartais poroms tenka taupyti kiekvieną eurą, todėl papildoma vieta prie stalo ir kambarys nakvynei gali nemaloniai palengvinti jų piniginę.

Nesirenkite baltai (galioja moterims)

Šią taisyklę tikriausiai žinote, bet vis tiek priminsime. Proginių suknelių paletėje yra gausybė spalvų, tad baltą spalvą palikite nuotakai.

Nevėluokite

Jei dalyvausite vestuvių ceremonijoje bažnyčioje ar metrikacijos biure, į ją reikėtų atvykti 20-30 min. anksčiau. Į vestuvių vakaro pokylį taip pat nedera vėluoti, nepaisant to, kada dažnai jie prasideda kiek vėliau nei nurodyta kvietimuose.

Išjunkite mobiliojo telefono garsą

Ši taisyklė svarbi ne tik vestuvių ceremonijos metu ir bet vakarinėje dalyje. Netikėtas telefono skambutis gali nemaloniai pertraukti svarbų tostą ar kitą vakaro programos momentą.

Bažnyčioje elkitės pagal bažnyčios taisykles

Neignoruokite bažnyčios taisyklių, net jei įprastai jose nesilankote. Sėskitės, stokitės, kai liepiama, ar ka pastebite, jog tai daro kiti svečiai.

vestuviu etiketas

Nebūkite vestuvių fotografais, kai jaunieji jau tokius pasamdė

Vestuvių svečiai su fotoaparatais ar telefonais bandantys įamžinti svarbiausias ceremonijos ar šventės akimirkas – gana dažnas reiškinys šių dienų vestuvėse. Užmirškite tai – gerbkite ceremonijos sakralumą. Svarbiausias dienos akimirkas įamžins vestuvių fotografas, o jūs jomis tiesiog pasimėgaukite. Neretai svečiai vestuvių fotografams tiesiog  trukdo į tobulą kadrą „įšokdami“su mobiliais telefonais. Nedarykite šito.

Be to, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jei jau negalite susilaikyti ir įsiamžinate patys draugų vestuvėse, nekelkite nuotraukų į socialinius tinklus be jaunųjų žinios ir sutikimo.  Esate jaunųjų svečiai, tai jų šventė ir nederėtų viešinti jos detalių, jei to jaunieji nenori.

 

Pasveikinkite jaunųjų tėvus

Net jei jaunųjų tėvus matote pirmą kartą gyvenime ir visiškai jų nepažįstate, prieikite, prisistatykite, kas esate jaunavedžiams, pasveikinkite su jų vaikų laime ir padėkokite už pokylį: juk vestuvės – didžia dalimi jaunavedžių tėvų nuopelnas.

Alkoholinius gėrimus gerkite saikingai

Vestuvės yra smagi šventė su daug svečių ir visiškai normalu šiek tiek išgerti vyno, tačiau turite jausti saiką. Jaunavedžiai tikrai apsidžiaugs, jeigu pakelsite už juos tostą, tačiau tikrai juos suerzinsite, jeigu elgsitės netinkamai, šūkausite ir visų dėmesį patrauksite į save.

Po vestuvių nepamirškite padėkoti jauniesiems

Praėjus keletui dienų po vestuvių, jauniesiems padėkokite, nusiųsdami trumpą žinutę. Joje galite paminėti įspūdingiausias dienos akimirkas, parodykite, kad šventė jums patiko, palinkėkite gerų įspūdžių medaus mėnesio kelionėje.

2 KOMENTARAI

  1. Gal kas galėtų parekomenduoti kokią gerą spaustuvę maziems tirazams (iki 100 vnt.) Vilniuje? Norėtųsi atsispausdinti vestuvių kvietimus, korteles ir keletą dalykėlių dekoravimui 🙂

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą