Pradžia Apie meilę poroje Tiksinti laiko bomba – paslaptys, kurios gali sunaikinti santuoką

Tiksinti laiko bomba – paslaptys, kurios gali sunaikinti santuoką

Tiksinti laiko bomba – paslaptys, kurios gali sunaikinti santuoką

Britų psichologai nustatė, kad paslaptys, kurias partneriai slepia vienas nuo kito, kelia didelį pavojų santuokai.

Britų mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, kas penktas susituokęs žmogus turi paslaptį, kuri galėtų išardyti jo santuoką. Maždaug 25 proc. asmenų, saugančių paslaptį nuo savo antrosios pusės, mažiausiai vieną kartą yra pamelavę svarbiu klausimu. Šiek tiek mažiau nei pusė – 42 proc. – apklaustųjų įsitikinę, kad paslaptį nusineš į kapus. Visi kiti baiminasi, kad jų paslaptis kada nors gali iškilti į paviršių.

Ką sutuoktiniai meluoja vienas kitam?

Tiksliau, kokią tiesą jie vienas nuo kito slepia? Jų paslaptys senos kaip šis pasaulis. Pagrindinis slepiamas dalykas – neištikimybė. Kontaktų su buvusiu partneriu palaikymas taip pat dažniausiai nutylimas. Apskritai viskas, kas susiję su seksu, būna svarbiausios paslaptys, kurias sutuoktiniai slepia vienas nuo kito.

Taip pat ne kiekvienas net šeimos nariams neatskleidžia tikros savo finansinės padėties.

Kino filmams būdingos paslaptys apie kriminalinę praeitį – retas atvejis.

Sprendžiant pagal tyrimų rezultatus, kiekviena sutuoktinių pora vidutiniškai slepia šešias paslaptis. Kiek jų tenką vyrui, o kiek žmonai, sunku tiksliai pasakyti. Kas ketvirtas susituokęs žmogus įsitikinęs, kad jo paslapties atskleidimas nulemtų skyrybas. Psichologai patvirtina, kad skaudžiausios skyrybos būna dėl į viešumą iškilusios paslapties.

Egzistuoja ir tam tikri senaties dėsningumai. Pagal statistiką, paslaptis vidutiniškai išaiškėja per 10 metų, tačiau kas ketvirtam susituokusiam žmogui pavyksta savo paslaptį išsaugoti 25 metus.

Šie skaičiai verčia susimąstyti, ar su tinkamais partneriais mes susiejome savo gyvenimą. Juk tokios paslaptys neatsiranda atsitiktinai ar dėl visuotinio polinkio į melą. Vyras ar žmona stengiasi nuslėpti ką nors nuo savo sutuoktinio tik todėl, kad bijo likti nesuprastas, apkaltintas, pasmerktas ir pamestas. Ar verta išsaugoti tokią santuoką, reikia nuspręsti patiems.

Šaltinis:

Alfa logo
Autorė: Gražina Vasiliauskienė

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą