Pradžia Vestuvės užsienyje/medaus mėnuo Susituokė princas Harry ir Meghan Markle: svarbiausios šventės detalės

Susituokė princas Harry ir Meghan Markle: svarbiausios šventės detalės

Susituokė princas Harry ir Meghan Markle

Gegužės 19-oji Didžiajai Britanijai ir pasauliui įsimins ilgam – šiandien amžiną meilę vienas kitam prisiekė princas Harrys ir aktorė Meghan Markle.

Daugiau nei pusę metų pasaulis nekantriai laukė brito ir amerikietės vestuvių, iš anksto buvo stengiamasi sužinoti kuo daugiau informacijos apie ceremoniją bažnyčioje bei iškilmingą puotą ir net apie Meghan vestuvinę suknelę.

Kol pasaulis stebi šios karališkos poros sutuoktuvių ceremoniją ir, žinoma, laukia to svarbiausio akcento – bučinio, galima aptarti pačias svarbiausias ceremonijos detales.

Bučinys

Susituokė princas Harry ir Meghan Markle

Vyru ir žmona tapę princas Harrys ir Meghan Markle, vietoje įprastos bučiniui vietos – Bekingemo rūmų balkono, šį romantišką gestą nusprendė parodyti vos tik išėję iš Šv. Jurgio koplyčios.

Vestuvinė suknelė

Meghan Markle svarbiausią savo gyvenimo dieną dėvėjo britų dizainerės Clare Keller, prancūzų mados namų „Givenchy“ meno direktorės kurtą suknelę.

Koplyčioje išvydęs link jo ateinančią būsimą žmoną, princas Harrys ištarė: „Atrodai nuostabiai. Pasiilgau tavęs.“

Diadema

Beveik kiekviena britų karališkosios šeimos nuotaka savo vestuvių dieną pasipuošia diadema. To paties yra tikimasi ir iš Meghan.

Įspūdingą nuometą prilaikė Karalienės Marijos deimantais inkrustuota diadema, kurią, pagamintą 1932-aisiais, nuotakai paskolino Elžbieta II.

Susituokė princas Harry ir Meghan Markle Susituokė princas Harry ir Meghan Markle

Ceremonijos vieta

Vestuvių ceremonija vyksta Vindsoro pilyje esančioje Šv. Jurgio koplyčioje. Lyginant su kitomis garsiomis karališkos šeimos atstovų – princo Williamo ir Kate – vestuvėmis, vykusiomis Vestminsterio abatijoje, šioje koplyčioje telpa bene keliais šimtais žmonių mažiau – tik 600.

Gėlės

Vestuvių dekoracijomis pasirūpino floristė ir dizainerė Philippa Craddock. Po ceremonijos visos gėlės bus paaukotos vietinėms labdaros organizacijoms.

Muzika

Vestuvių ceremonijos metu groti pakviestas violončelininkas Sheku Kanneh-Masonas, prie jo vėliau prisijungti turi gospelo muzikos atlikėjai Karen Gibson ir „Kingdom“ choras bei Šv. Jurgio koplyčios choras.

Puotos metu svečius ir jaunavedžius linksminti panoro daugelis garsių atlikėjų, tačiau tikriausiai ši garbė atiteks Edui Sheeranui. Karališkųjų vestuvių planuotojai paprašė dainininko princui Harry ir Meghan sudainuoti populiariąją baladę „Perfect“, tačiau iki pat paskutinės minutės nėra žinoma ar atlikėjas sutiko tai padaryti.

Puota

Po ištaigingos ceremonijos koplyčioje, jaunavedžių laukia dvi puotos. Pirmąją jų – šventinius pietus – organizuoja pati Karalienė. Ji svečius sukvietė į Vindsoro pilyje esančią Šv. Jurgio salę. Už antrąją puotą atsakingas buvo princas Charlesas. Frogmore viloje, esančioje Vindsoro pilies teritorijoje, neseniai vyru ir žmona tapusius princą Harry ir Meghan bei jų pasveikinti atvykusius artimuosius bei draugus jis lauks vakare.

Manoma, jog Meghan Markle pastarosios puotos metu ruošiasi sugriauti seną tradiciją ir pasakyti jaunikiui skirtą kalbą, ko anksčiau nei viena nuotaka nebuvo dariusi.

Žiedai

Pagal aristokratų tradicijas, vyrams leidžiama nenešioti vestuvinio žiedo. Šia galimybe pasinaudojo princas Williamas, tačiau jo brolis nusprendė kitaip.

Svečių sąrašas

Į savo svarbiausią dieną gyvenime karališkoji pora svečius pakvietė jau kovo 22 d. Princo Harry’io tėvo princo Charleso vardu buvo išsiųsti kvietimai, kuriuose nurodytas ir aprangos kodas – vyrai privalo dėvėti uniformą, taip vadinamą morning coat stiliaus arba kasdienį kostiumą, o moterys turi pasipuošti dieninėmis suknelėmis ir skrybėlėmis.

Svečių sąrašą privalėjo patvirtinti pati Karalienė. Jos pareiga įsitikinti, jog du kartus nebuvo pakviestas tas pats žmogus, mat Elžbieta II, suprantama, taip pat turi teisę į šventę pakviesti jos požiūriu svarbius asmenis.

Kadangi Meghan Markle dar ne taip seniai vaidino filmuose ir serialuose, į šventę atvyko jos buvę kolegos Patrickas J. Adamsas, Gabrielus Machtas, Gina Torres, aktorius George‘as ir Amal Clooney‘iai, Tomas Hardys, britų aktorius Idrisas Elba su sužadėtine Sabrina Dhowre, JAV garsi visuomenės veikėja ir laidų vedėja Oprah Winfrey, komikas ir TV laidų vedėjas Jamesas Cordenas, atlikėjas Jamesas Bluntas su žmona Sofia Wellesley, argentinietė modelis Delfina Blaquier ir polo žaidėjas Nacho Figueras, taip pat sportininkas Davidas Beckhamas su žmona Victoria, tenisininkė Serena Williams, seras Eltonas Johnas ir daugelis kitų.

Mergvakaris

Kiekviena nuotaka prieš vestuves turi teisę linksmai pašėlioti. Tai padarė ir Meghan, bet naujasis jos statusas lėmė, jog jos mergvakario metu nebuvo nei striptizo šokėjų, nei alkoholinių gėrimų upelių Jaunoji savo mergvakarį atšventė kovo 4 dieną. Su draugėmis ji laiką leido 5 žvaigždučių kurorte. Tiesa, iš savo artimo draugų rato nenorėdama išskirti vieno žmogaus, Meghan nusprendė apsieiti be vyriausiosios pamergės, o šalia princo Harry svarbiausią dieną vyriausiojo pabrolio vaidmenyje bus brolis Williamas.

Dovanos

Į vestuves svečiai įprastai ateina su jauniesiems skirtomis dovanomis, tačiau princas Harrys ir jo žmona Meghan prašė, jog vietoj to į šventę susirinkę draugai ir artimieji paaukotų labdaros organizacijoms.

Tiesa, bene svarbiausią dovaną įteiks pati Karalienė. Manoma, jog porai ji ruošiasi padovanoti Jorko kotedžą – Norfolke esančius namus. Panašią dovaną – Anmer Hall rezidenciją – Elžbieta II įteikė 2011-aisiais susituokusiems princui Williamui ir Kate. Be to, princas Harrys ir Meghan taps Sasekso grafystės hercogais. Beje, princas Harrys yra penktasis eilėje į sostą.

Kas sumokės už vestuves?

Didžiąją dalį išlaidų padengs pati karališkoji šeima. Kensingtono rūmai atskleidė, jog karališkoji šeima sumokės už pagrindinius vestuvių atributus – ceremoniją koplyčioje, muziką, gėles, dekoracijas ir puotas.

Anksčiau buvo manoma, kad vestuvės atsieis maždaug 38,6 mln. eurų. Tiesa, už vestuvinę suknelę susimokėti tikriausiai turės pati Meghan Markle. Prie išlaidų padengimo prisidės ir Britanijos mokesčių mokėtojai. Už jų pinigus bus pasamdyta apsauga.

Ekonominė nauda

Nors princo Harry‘io ir aktorės Meghan Markle vestuvės kainavo išties nepigiai, manoma, kad šis viešas renginys Didžiajai Britanijai atneš maždaug 572 mln. eurų pelno. Didžiąją dalį šios sumos sudaro turistų Britanijoje išleisti pinigai, taip pat vestuvėms paminėti skirti teminiai vakarėliai bei suvenyrai.

Šaltinis:

Alfa logo
Autorė: Gražina Vasiliauskienė

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą