Pradžia Dekoras ir floristika Rustic stiliaus vestuvių dekoro akcentas – linas ir nėriniai

Rustic stiliaus vestuvių dekoro akcentas – linas ir nėriniai

Rustic stiliaus vestuvių dekoro akcentas – linas ir nėriniai
Nuotrauka: syvas.lt

Rustic stiliaus vestuvių dekoro akcentas – linas ir nėriniai

Daug jaunavedžių visame pasaulyje įteisina savo meilę surengdami rustic stiliaus vestuves. Dažniausiai šį stilių renkasi žmonės, kurie jaučia stiprų ryšį su gamta ar šeimos šaknimis, kuriems  artima ekologija ir tvarumo idėjos. Vienus žavi jaukumas ir paprastumas, kuris atsispindi požiūryje „mažiau yra daugiau“, kiti nori sentimentalios, ypatingos ir romantiškos šventės.

Rustic stiliaus vestuvėse vyrauja etnografiniai elementai, tačiau išpildymo amplitudė yra gana plati – vestuvės gali būti prabangios, minimalistinio stiliaus ar tapti originaliu, tradicinių ritualų kupinu susibūrimu. Šis savitas stilius padeda jaunavedžiams išreikšti savo autentiškumą ir surengti šiltą, jaukumu alsuojančią šventę svečiams. Tad nenuostabu, kad etninio stiliaus vestuves renkasi individualumo ir originalumo išraišką propaguojančios pasaulinės įžymybės.

Rustic stiliaus vestuvės Lietuvoje

Rustic stiliaus vestuvių ceremonija dažniausiai rengiama gamtoje, kaimo turizmo sodyboje ar kitoje autentiškoje vietoje, tad Lietuvos gamta šiam stiliui puikiai tinka. Skoningas erdvės dekoravimas rustic stiliumi ir vestuvių atmosfera kuriama mažomis detalėmis. Dekore dažniausiai naudojamos natūralios medžiagos, sendaikčiai ir gamtos gėrybės. Vaišės serviruojamos ant medinių statinių ar medžio palečių, šalia kurių suguldyti suspausto šieno ar šiaudų ryšuliai ir ritiniai leidžia pajusti kaimo atmosferą. Kaip smulkiojo dekoro atributai naudojami mediniai padėklai, moliniai ar keramikiniai indai, beržo kamieno žvakidės, nertos girliandos ir gėlių laikikliai, kiti rekvizitai. Puošybai naudojama daug rankų darbo gaminių, dekoruotų nėriniais, mezginiais, kanapine virve ar džiutu. Vestuvinės tekstilės gaminiai siuvami iš natūralių audinių: austos medvilnės, kanapinio audinio ar lino. Vestuvinėje floristikoje naudojami rugiai, šermukšniai, šaltalankiai, bijūnai, medetkos ir kitos darželio bei laukų gėlės. Visuose šventinės atributikos elementuose vyrauja šiltos, pastelinės, natūralumą ir darną su gamta atspindinčios spalvos. Formos dažnai – plevenančios, simbolizuojančios laisvumą.

Rustic stiliaus vestuvių dekoro akcentas – linas ir nėriniai
Nuotrauka: syvas.lt

Šventinio dekoro kryptis

Kadangi pasaulio gamta gausi gėrybių, o žmonių istorija – relikvijų, naudotinų elementų dekoruojant rustic stiliaus vestuves apstu. Norint sukurti darnią visumą ir išvengti medžiagų kratinio bei tarpusavyje nederančių elementų, būtina pasirinkti kryptį. Turint aiškias gaires, įmanoma savarankiškai arba su vestuvių planuotojais sukurti stilingą vestuvių šventę.

Viena dekoro krypčių ir pagrindiniu rustic stiliaus vestuvių akcentu gali tapti linas ir nėriniai. Pasirinkus šiuos du atributus kaip kertinius vestuvių puošybos elementus, orientuojantis į medžiagiškumą, puikiai pavyks sukurti harmoningą ir vientisą rustic stiliaus vestuvių paveikslą.

Rustic stiliaus vestuvių dekoro akcentas – linas ir nėriniai
Nuotrauka: syvas.lt

Lino ir nėrinių duetas

Lininis audinys ir nėriniai itin dera tarpusavyje. Išplaukęs iš gamtos glėbio lininis audinys yra ne tik natūralus, bet ir puošnus, nuostabiai tinkantis rustic stiliaus vestuvių tekstilės idėjoms įgyvendinti. Natūralaus pluošto įvairių raštų lininiai ar medvilniniai nėriniai pagyvins kiekvieną dekoruojamą gaminį ažūriniais raštais, suteiks originalumo ir subtilaus puošnumo. Pasitelkus šias dvi medžiagas galima sukurti tiek minimalistinį, tiek prabangų vestuvinio rustic dekoro įvaizdį.

Rankų darbo gaminių, siuvimo priemonių ir kitų lietuviškų prekių e. parduotuvės syvas.lt įkūrėja Rasa Valinskienė pastebi, kad jų parduodamų lino ir medvilnės nėrinių klientai dažnai įsigyja būtent rustic stiliaus vestuvių puošybai. „Esame suformavę natūralių nėrinių asortimentą, kurių raštai ir spalvos tobulai atitinka etnografinius motyvus. Tarp vestuvėms besirengiančių pirkėjų ar profesionalių dekoratorių itin populiarūs nėriniai pavadinimu „Berželis“, „Uosis“, „Korys“, „Širdelė“, kurie atitinka etninį stilių, tad puikiai dera vestuvių ar kitų rustic stiliaus švenčių puošyboje. Mūsų nėriniais pagyvinama vestuvių stalo tekstilė: staltiesės, servetėlės, įrankių įmautės ir kiti tekstilės gaminiai, tokie kaip dovanų maišeliai vestuvių svečiams, jaunųjų aksesuarai ir daug kitų dekoro elementų. Taip pat prekiaujame mūsų kurta linine stalo tekstile, puošta nėriniais“.

Rustic stiliaus vestuvių dekoro akcentas – linas ir nėriniai
Nuotrauka: syvas.lt

Kvietimai

Pasiruošimą rustic stiliaus vestuvėms vertėtų pradėti nuo vestuvinių kvietimų gamybos. Laikantis lino-nėrinių dekoro krypties, galima rinktis iš gausybės variantų. Kvietimai gali būti pagaminti iš rusvos spalvos „Craft“ popieriaus, dekoruoti pageidaujamos spalvos nėriniais, lininiais siūlais ar lininėmis detalėmis. Taip pat kvietimų popierius galėtų priminti lininio audinio faktūrą ir spalvą su įkomponuotais grafiniais nėrinių rašto elementais. Kitas variantas – į tūtelę susuktas sviestinis arba plonas šilkinis, natūralios spalvos popierius, perrištas dailia nėrinio juostele.

Jaunųjų įvaizdis

Linas ir nėriniai plačiai pritaikomi modeliuojant jaunųjų įvaizdį. Jaunosios suknelė ir jaunikio kostiumas gali būti pasiūti iš lininio audinio arba papuošti lininėmis detalėmis. Vestuvinę suknelę galima gausiai dekoruoti nėriniais arba papildyti smulkiomis detalėmis priklausomai nuo poreikio ir asmeninių prioritetų. Subtilių nėrinių elementų galėtų rastis ir jaunikio aprangoje, pavyzdžiui, fantazija atlape, stilizuota peteliškė ar nėriniu perjuosta butonjerė. Nėriniuoti aksesuarai puikiai derės formuojant nuotakos šukuoseną: nėrinių juosteles galima įpinti į plaukus, surišti kasą ar kuodą. Tokia pati nėrinio juostelė gali puošti ir nuotakos puokštę.

Stalo tekstilė

Bene plačiausiai lino ir nėrinių duetas gali būti panaudotas siuvant vestuvinę stalo tekstilę. Iš pasirinktos spalvos lininio audinio galima siūti absoliučiai viską priderinant natūralius pageidaujamo atspalvio nėrinius. Staltiesės, stalo takai, servetėlės, padėkliukai, įrankių įmautės, taurių papuošimai, duoninės, kėdžių užvalkalai ir net stalo kortelės gali būti pagamintos iš lino. Priklausomai nuo kuriamos bendros vestuvinės atmosferos ir pasirinktos spalvinės gamos, tekstilės gaminius galima gausiai ar minimaliai dekoruoti nėriniais siekiant autentiško rezultato.

Rustic stiliaus vestuvių dekoro akcentas – linas ir nėriniai
Nuotrauka: syvas.lt

Šventės dekoras

Dekoruojant rustic stiliaus vestuvių šventinę aplinką liną ir nėrinius galima panaudoti kone kiekvienoje šventinės atributikos detalėje – pradedant fotosienele ir baigiant įvairiais papuošimais. Lino ir nėrinių akcentai gali vyrauti dekoruojant vestuvių ceremonijos vietą, gėlių puokštėse, serviruojant saldųjį stalą. Pasitelkus kūrybiškumą, lininio audinio ir nėriniais galima sukurti originalias girliandas, dekoruoti stiklines žvakides, žiedų pagalvėles ir kitus elementus.

Rustic stiliaus vestuvių dekoro akcentas – linas ir nėriniai
Nuotrauka: syvas.lt

Dovanos vestuvių svečiams

Atvykę į rustic stiliaus vestuves, kurių pagrindinis akcentas – linas ir nėriniai, svečiai liks maloniai nustebinti tobulu temos išpildymu, jei simbolines padėkos dovanėles gaus nėriniais puoštuose lininiuose maišeliuose. Tokia pakuotė ne tik derės prie bendros šventinės visumos, bet ir galės tapti puikia praktine dovana. Juk lininiuose maišeliuose galima laikyti vaistažoles, birius produktus ar aromatines žoleles, kurios maišelį pavers organišku, ilgai tarnausiančiu spintos kvapikliu.

Rustic stiliaus vestuvių dekoro akcentas – linas ir nėriniai
Nuotrauka: syvas.lt

Šaltinis: syvas.lt

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą