Pradžia Dekoras ir floristika Pokalbis su vestuvių dekoruotoja

Pokalbis su vestuvių dekoruotoja

Kamile Simkaitiene

Susipažinkite – nuotraukoje “Vestuvių Mados” ekspertė vestuvių planuotoja ir dekoruotoja Kamilė Šimkaitienė (“Vestuvių vėjai”). Su ja aptarėme ne tik šio pobūdžio veiklos ypatumus, bendravimą su jaunaisiais, bet ir naujausias bei madingiausias vestuvių dekoro tendencijas. 

 

Dirbate vestuvių dekoruotoja. Papasakokite, kaip Jūsų gyvenime atsirado švenčių dekoravimas? 

Kūryba man yra saviraiškos būdas, malonus atsipalaidavimo potyris kasdienybėje.

Gražių, dekoratyvių smulkmenų, floristikos kompozicijų, šventinės aplinkos dekoracijų kūrimas ir paskatino tapti vestuvių dekoratore. Profesionaliai šioje srityje dirbu metus laiko.

Kodėl pasirinkote būtent vestuvių, o ne kitų švenčių dekoravimą?

Tai viena iš svarbiausių dviejų žmonių, bet vieno gyvenimo šventė, kurioje karaliauja meilė. Tai gražus jausmas. Tuo pačiu, šiai šventei skiriami didesni materialūs ištekliai, kurių pagalba galima sukurti įspūdingą dekorą.

vestuvinis tortas

Papasakokite, kaip atrodo vestuvių dekoratorės darbas nuo pirmojo susitikimo su jaunaisiais iki galutinio rezultato?

Kiekvienos vestuvės reikalauja didelio išankstinio darbo. Didžiausia sėkmės dalis priklauso nuo dekoratorės ir jaunųjų tarpusavio ryšio, bendravimo ir bendradarbiavimo ypatumų, nuomonių suderinamumo, grožio, stiliaus suvokimo.

Svarbu pažinti jaunuosius, sužinoti, ką jie mėgsta, kokia veikla užsiima, išsiaiškinti kokia jaunųjų šventės vizija, lūkesčiai, norai. Dažniausiai dekoravimo koncepciją lemia jaunieji ir vieta, kurioje vyks šventė. Tuomet prasideda stilistikos derinimo etapas – patariama, ieškoma idėjų, kuriama vientisa šventės dekoro linija.

Bendravimas su jaunaisiais vyksta gyvai, internetu, telefonu, kartu apžiūrima būsimos šventės vieta, kur aptariamos visos aplinkybės.

vestuviu dekoras

Su kokiais didžiausiais iššūkiais teko susidurti per visą darbo praktiką šioje srityje?

Didžiausias iššūkis dirbant šioje srityje buvo puošiant vestuvių šventė laive. Dekoravimo darbus reikėjo pabaigti per 1,5 valandos. Nors daug detalių buvau pasiruošusi, per šį trumpą laiką bei kaitinant +30 temperatūrai, reikėjo išpuošti laivo denį lemputėmis, vėliavėlėmis, paruošti stilingą gėrimų barą. Laivo viduje dar laukė paruošti saldų stalą, palinkėjimų kampelį. Ši patirtis buvo viena įsimintiniausių dėl didžiulio karščio ir ypač greito darbo tempo.

Nuo kito sezono ruošiatės ne tik dekoruoti, bet ir padėti jauniesiems suplanuoti jų šventę. Kaip kilo mintis būti ne tik vestuvių dekoruotoja, bet ir ir vestuvių planuotoja?

Norint sukurti vientisą stilingą šventę, reikia derinti visą visumą, o dekoras yra tik vienas iš elementų. Su vestuvių planavimu savo ateitį siejau jau senokai, bet nutariau pradėti nuo dekoravimo. Likimas suvedė su kūrybingu žmogumi, kuris turi renginių organizavimo patirties ir tapome vestuvių planavimo komanda.

dekoras

Išduokite, kokiais atvejais jaunieji turėtų samdyti dekoratorių, nuo kokių faktorių tai priklauso?

Galima pasidžiaugti, kad vestuvių šventės dekoras bei visumą kuriančios detalės jau nėra paskutiniame plane. Po kelių metų ar dešimtmečio, vartant nuotraukų albumus, niekas neprisimins, ką valgė, o akcentuos jausmus bei tvyrojusią atmosferą. Formuojasi dekoro tendencijos, mados, skelbiamos metų spalvos. Žinoma, ne visi tuo domisi specialiai, tačiau kai kurie pasirinkimai ateina nesąmoningai, stebint aplinką, besilankant draugų bei artimųjų šventėse.

Dekoras kuria vakaro nuotaiką, padeda įgyvendinti bendrą idėją ir sujungia viską į vieną visumą – nuo ceremonijos iki torto pjaustymo. Vis gi dekoratorių, kaip ir vestuvių planuotojų samdyti nėra būtina. Bet jų darbas visu 100% palengvina jauniesiems laikotarpį iki vestuvių ir šventinės dienos metu. Pasirinkus dekoratoriaus paslaugas, jaunieji gali būti ramūs, kad šventės stilistika bus vientisa, dekoro vizija įgyvendinta, o jie vestuvių dieną bus atsipalaidavę, džiaugsis vienas kitu bei artimaisiais.

vestuviu dekoras

Šiuo metu jaunieji jau ruošiasi kitų metų vestuvėms. Bent užsiminkite, kokios vestuvių dekoro tendencijos, spalvos, medžiagos dominuos 2016 m.?

Vestuvių dekoro tendencijos nėra labai greitai kintantis dalykas. Dažniausiai mados tęsiasi kelis sezonus, pasipildydamos naujais elementais. Ne išskirtiniai ir 2016-ieji metai, vis dar bus labai populiarūs “rustic” (kaimiškas) bei 2015 metais karaliavęs “bohemiškas” stiliai. Kadangi visos mados sukasi ratu, po truputėlį grįžtama prie ilgų stalų, tik jie turėtų būti ne nukrauti lėkštėmis su maistu, o skoningai dekoruoti gėlėmis, žaluma, žvakėmis, gražiais indais.  Taip pat bus madinga įrengti atskiras, intymias poilsio erdves, kuriose galima pabendrauti, atsigaivinti kokteiliais.

Kaip tik Panton spalvų institutas paskelbė 2016-tų metų spalvą, tik pirmą kartą ji bus ne viena, o iškart dvi – rožinio kvarco (Rose Quartz)  bei melsva (Serenity blue).  Šių spalvų samplaika įvardinama kaip harmoningas atspalvių derinys, sukeliantis vidinės ramybės bei taikos mąstyseną.

Neabejotinai ateinančiais metais šios dvi spalvos karaliaus mados, namų interjero bei vestuvių srityse.

 vestuviu dekoras

vestuviu dekoras

vestuviu dekoras

vestuviu dekoras

dekoras

dekoras

dekoras

Nuotraukose K. Šimkaitienės vestuvių dekoravimo darbai. 

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą