Pradžia Straipsniai Patarimai, kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedą

Patarimai, kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedą

Santuokos link pirmąjį žingsnį dažniausiai žengia vyrai, įteikdami sužadėtuvių žiedą savo merginai. Tačiau išrinkti žiedą, kuris merginai tiktų ir patiktų, yra sudėtinga. Nors santuokiniam gyvenimui klostantis laimingai sužadėtuvių žiedą reikia išrinkti tik kartą gyvenime, tačiau nuo to vyrams nė kiek nelengviau. Siekdama palengvinti sužadėtuvių žiedo paiešką vestuviumados.lt pateikia keletą naudingų patarimų.

Suzadetuviu_ziedas12

1. Išsiaiškinkite, kas patinka sužadėtinei

Sužadėtuvių žiedo paieškos nežinant kas patinka merginai prilygsta naktiniam blaškymuisi po mišką, nežinant ko ieškai. Taigi pirmiausia savarbu išsiaiškinti, kas patinka merginai. Jei nenorite suklysti nustatant jos stilių ir skonį, pasiūlykite jei eiti į žvalgytuves kartu su jumis. Žinoma staigmenos jau nebūtų, už tai mylimoji būtų patenkinta žiedu. Jei nutarėte padaryti staigmeną, tuomet bus sunkiau, tačiau įveikiama. Štai keletas būdų kaip sužinoti, kokio sužadėtuvių žiedo ji norėtų:

– Vaikščiodami po parduotuves užsukite į juvelyrinę pažiūrėti jums laikrodžio ir lyg netyčia pastebėkite dailučius sužadėtuvių žiedus. Tai bus puiki proga nustatyti, kokio stiliaus žiedai jai patinka. Jei mokate vaidinti, ji nė nenutuoks apie malonią klastą. Jei ne, tuomet bent jau nežinos datos, kada ketinate jai pasipiršti.

– Paklauskite, ką ji mano apie savo draugės sužadėtuvių žiedą. Sakykite: „Monikos žiedas man atrodo per daug prašmatnus. Ką tu manai?“. Taip sužinosite, kokio tipo žiedai patinka jūsų merginai.

– Galite suorganizuoti savo merginos ir jos patikimų draugių pavaikštinėjimą po juvelyrinių dirbinių parduotuves. Jei bijote, kad sužadėtinės kompanija išplepės paslaptį, geriau pakalbinkite vieną savo bičiulių ar brolį (jeigu pasitikite jų skoniu) eiti su jumis.

– Jei atvirai kalbatės apie santuoką ir tikrai žinote, jog ji to nori, galite jos tiesiai paklausti, kokio žiedo ji norėtų. Jei nepasipiršite jai per artimiausius pora mėnesių, ji galvos, kad apie sužadėtuves kalbėjote tik šiaip sau.

– Apie jai patinkantį žiedą galite spręsti iš jos apsirengimo stiliaus. Įvertinkite jos stilių ir panaudokite tai savo naudai. Žvilgtelkite į savo merginos papuošalų kraitelį. Jei ten dominuoja auksas, drąsiai rinkitės auksą. Jei sidabras ar kitas baltos spalvos metalas, gali rinktis tiek platiną, tiek volframo karbidą, paladį ar net baltąjį auksą, tikrai neprašausite. Atkreipkite dėmesį ir į žiedo formą, juk jei būsima sužadėtinė mėgsta įmantrias žiedų formas, tuomet ir jums teks pasidairyti ko nors iš juvelyrikos šedevrų srities.

Suzadetuviu_ziedas6

2. Nustatykite savo biudžetą

Dar prieš pradedant sužadėtuvių žiedo paieškas būtina įvertinti savo piniginės galimybes. Brangakmenių pramonėje galioja taisyklė, pagal kurią vyras sužadėtuvių žiedui turėtų skirti savo dviejų mėnesių uždarbį. Žinoma, neprivalomu jos aklai laikytis, tačiau ji puikiai padeda įvertinti savo galimybes. Juvelyrikos parduotuvėje galite išgirsti, kad sužadėtuvių žiedo kaina parodo jūsų meilės dydį. Tai skamba šiek tiek absurdiškai, tad neužkibkite ant šio pardavėjų kabliuko.

Jei jūs ir jūsų išrinktoji labai vertinate šeimą, o jūsų močiutė jums perleido savo sužadėtuvių žiedą, pasvarstykite, ar ji norėtų tokį nešioti, tuomet galėtumėte jį panaudoti kaip sužadėtuvių žiedą. Savo širdies damai galite jai parodyti, tačiau tai daryti reikėtų labai subtiliai, kad jai nekiltų įtarimų. O kaip žinia, moterys turi gerą nuojautą. Be to, turėtumėte būti tikras, kad ji jausis pakiliai gaudama jūsų šeimos relikviją ir negalvos, kad iš šykštuolio gavo kažką padėvėto.

Suzadetuviu_ziedas10

3. Išrinkite metalą žiedui

Populiariausių sužadėtuvių žiedų topuose karaliauja platina, kadangi tai itin patvarus metalas, tinkantis net ir labai alergiškiems bei jautrią odą turintiems žmonėms. Be to, ji patvaresnė už auksą, kuris dėl savo minkštumo yra labiau linkęs susidėvėti.

Tačiau platinai auksas populiarumu nenusileidžia dėl kainos bei spalų įvairovės: baltos, geltonos, rausvos ir net žalios. Galima rinktis ir skirtingų spalvų aukso ar aukso ir platinos/sidabro lydinius.

Suzadetuviu_ziedai2

Sužadėtuvių žiedas gali būti ir sidabrinis, tačiau turėtumėte žinoti, jog jis linkęs juoduoti ir gana greitai prarasti formą. Dėl šios priežasties sidabriniai žiedai gana greitai praranda savo žavesį.

Kelią į populiarumo aukštumas greitai skinasi kiečiausiu metalu laikomas volframo karbidas (plačiau apie jį čia). Nenuostabu, juk mažai atsirastų tokių, kurie prašant mylimosios rankos nenorėtų savo meilės stiprumo palyginti su dovanojamu žiedu iš tvirčiausio metalo.

4. Išrinkite akutę

Akute laikomas akmenukas, puošiantis žiedo pagrindą. Atėjus laikui išsirinkti žiedo akutę bus ką veikti, kadangi reikia nutarti, žiedą puoš vienas didesnis ar keli smulkesni akmenukai, kokios medžiagos bei formos bus akutė.

Jei nutarėte mylimąją nudžiuginti didžiuliu deimantu, dviejų mėnesių atlyginimo tikrai neužteks. Norint didelio deimanto, kainuojančio pigiau, reikėtų rinktis didesnės apimties deimantą su mažiau karatų, pavyzdžiui, vietoje 1 – 0,8 karatus. Toks švytės mažiau, bet jo dydis atsvers tai. Dėl savo panašumo į deimantą jam populiarumu nenusileidžia cirkonis.

Neverta užmiršti ir kitų akmenų, pavyzdžiui, mėlynojo topazo ir safyro, taip pat kitų brangakmenių. Skoningai atrodytų žiedas, padabintas gintaru.

Suzadetuviu_ziedas11

2015-aisiais populiarumo spinduliais mėgausis perlai. Jais padabinti sužadėtuvių žiedai išties atrodo įspūdingai, tad vertėtų apsvarstyti šią idėją.

Suzadetuviu_ziedai3

Forma. Jų yra pačių įvairiausių: lašo, apvalių, kvadratinių, markizės, bagetės, Asscher ir pan. Su visomis jomis galite susipažinti mūsų žiedų žodynėlyje.

Pirkdami žiedą su brangakmeniu, paprašykite sertifikato, įrodančio jo tikrumą.

5. Pasirinkite tinkamą dydį

Žiedo dydžio nustatymas yra bene svarbiausia sužadėtuvių žiedo paieškos dalis. Jei nesate tikri dėl dydžio, verčiau rinkitės didesnį, kadangi jį lengviau sumažinti, nei per mažą padidinti. Tačiau keičiant žiedo dydį jis gali tapti per plonu ar per storu, tuomet jis būtų neproporcingas. Viso žiedo pagrindo perdarymas kainuoja nemenkai, tad dydžio nustatymui nepagailėkite jėgų.

Patikimiausias būdas, padedantis išsiaiškinti žiedo dydį, vertas tikro šnipo vardo, kadangi įsidėmėjus kuriuos žiedus mergina mūvi ant TO pirštuko, reikia jį paslapčia ir dar greitai nunešti pas juvelyrą.

Ne toks dramatiškas, tačiau mažiau patikimas būdas yra spėjimas. Vidutinis moteriško žiedo dydis yra 7, tad reikia įvertinti merginos pirštukus – jie didesni ar mažesni už vidutinius.

Suzadetuviu_ziedas7

6. Patikrinkite žiedo praktiškumą

Žiedo praktiškumas svarbus aspektas, kurį būtina įvertinti. Jei jūsų būsima žmona yra aktyvi, reikėtų išrinkti tokį žiedą, kuris tai atlaikytų. Skamba keistai? Gal ir taip, tačiau kuo didesnė žiedo akutė, tuo labiau ji už visko kliūna, taip per laiką išsijudina ir iškrenta. Taisyklė paprasta – kuo aktyvesnė mergina, tuo mažesnė akutė. Tačiau jei mergina pasižymi glamūriniu stiliu, tuomet reikėtų pasidairyti didelio brangakmenio. Bet kuriuo atveju persistengti nereikėtų. Jei nenorite per daug sukti galvos, pasirinkite solitaire tipo žiedą su neįkyraus dydžio akute.

Suzadetuviu_ziedas9

7. Pasirūpinkite iš anksto

Žiedo pirkimo nepalikite paskutinei minutei, kadangi gali atsitikti taip, kad nerasite jums patinkančio, tad reikės jį užsakyti. Graviravimas taip pat užima laiko. Nors jis neprivalomas, tačiau išgraviruoti žodžiai sužadėtuvių žiedą padarytų ypatingesniu.

3 KOMENTARAI

  1. Na puikūs patarimai, tikrai beje svarbu atsižvelgti į mylimosios aprangos stilių ir kitus poreikius. Kvaila, juk būtų merginai mėgstančiai minimalizmą pasipiršti su blizgučiais žėrinčiu žiedu…:)

  2. Pritariu Diletai. Tikrai sužadėtuvių žiedelis turi atitikti merginos stilių, kad ji jaustųsi savimi tokį nešiodama. Galbūt sidabro mėgėjai dovanoti dailų baltojo aukso žiedelį https://ziedelis.lt/juvelyriniai-dirbiniai/auksiniai-ziedai/ masyvesnius papuošalus mėgstančiai, rinktis atitinkamą žiedą. Kaip bebūtų, ketinant sujungti savo gyvenimus, jau turėtų išmanyti apie mylimosios stilių, kad gavusi neturėtų bandyti slėpti neigiamą, nusivylimo emociją

  3. Na taip, vyrukas turi stebėti ką mėgsta mergina. Aš tai pati pasisakiau kokio noriu maždaug, palengvinau dalią savo vyrui.
    Ir gavau su didele akute, bet šiuo atveju, aš tiesiog žiedą nusiimu kai gaminu ar tvarkausi, plaunu indus. Man nepatinka, ir šitą irgi turi pastebėti vyras.
    Nes pvz mano draugė, niekad nenusiima ir tiesa, jei kliūna visur ta akutė…

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą