Nauja vestuvių tendencija: smėlio ceremonija

1

smelio ceremonija

Šiuolaikiniai jaunieji pastaruoju metu organizuoja įdomias stilingas vestuves ir vietoje senų tradicijų ir papročių savo šventei ieško originalių, inovatyvių sprendimų. Jaunieji siekia nustebinti ir sužavėti savo svečius. Šį kartą norime išsamiau pakalbėti apie smėlio ceremoniją. Lietuvoje tai gana nauja tradicija, tačiau dėl savo grožio, simbolikos ir išliekamosios vertės jau spėjo užkariauti ir mūsų jaunavedžių širdis.

Smėlio ceremonija – kas tai? 

Smėlio ceremonija – tai paprotys į Europą atkeliavęs iš anapus Atlanto – Havajų. Šios ceremonijos metu jaunieji į gražų stiklinį indą pila dviejų spalvų smėlį, simbolizuojantį dviejų gyvenimų susiliejimą į vieną visumą. Kartais pilamas trijų spalvų smėlis: jaunavedžiams spalvotas ir neutralus, kurį pila ceremonijos vedantysis (neutralus smėlis simbolizuoja santuokos pagrindą). Galimos ceremonijos variacijos, kai smėlį pila ir tėvai arba, jei sutuoktiniai turi vaikų, įtraukiami vaikai. Ceremonijai reikia spalvoto smėlio, siaurų ir aukštų indų tiek, kiek bus dalyvaujančių ceremonijoje, didelio bendro indo. Smėlį pilti reiktų neskubant, paeiliui pasikeičiant.

Jaunuosius ši smėlio ceremonija žavi ir dėl to, kad ji turi išliekamąją vertę. Ceremonijos metu į indą supiltas smėlis tampa puikiu suvenyru, kuris papuoš jaunųjų namų interjerą. Be to, stiklinis indas gali būti su rėmeliu jūsų nuotraukai ir tai suteiks jam dar vieną funkciją.

smelio ceremonija

Kada atlikti? 

Tikriausiai ne vienam jau kilo klausimas, kada geriausiai atlikti šią ceremoniją. Galime rekomenduoti keletą variantų. Smėlio ceremonija gali būti atliekama iškart po vestuvių ceremonijos. Tai ypač tinka, jei vestuvių ceremonija vyksta tik santuokų rūmuose.  Smėlio ceremonija čia suteiks ypatingą nuotaiką. Jei tuokiatės bažnyčioje, smėlio ceremoniją geriau būtų atidėti vakarui. Bažnytinė ceremonija ir taip labai sakralus, išskirtinis procesas, tad nereikėtų jo apkrauti papildomomis atrakcijomis.

Jei smėlio ceremoniją norėsite daryti vakare, būtinai aptarkite tai su vestuvių programos organizatoriais, vakaro vedėju. Pasirinkite tinkamą žmogų, kuris pristatys smėlio ceremoniją šventės svečiams ir sakys ceremoniją lydinčius žodžius.

Smėlio ceremonija – alternatyva šeimos židinio perdavimui

Įdomu tai, kad smėlio ceremonija šiuolaikinėse vestuvėse vis dažniau naudojama kaip alternatyva šeimos židinio perdavimui. Jei sutuoktinių tėvų santuokos subyrėję, gana keistai atrodytų šeimos židinio perdavimo procedūra, kai pačių santuoka nebuvo tobula. Tokiu atveju vietoje šeimos židinio perdavimo pasirinkę smėlio ceremoniją – tikrai neprašausite.

Smelio ceremonija

Žodžiai smėlio ceremonijai

Pagal havajietiškas tradicijas, smėlio ceremonija visuomet lydima tam tikrų žodžių, kurie įprasmina jos reikšmę, suteikia ypatingą nuotaiką. Pateikiame keletą variantų, kokie žodžiai tiktų smėlio ceremonijai, tačiau jai esate kūrybingi, galite sukurti savo variantus, kurie būtų artimi būtent jūsų pasaulėžiūrai ir jausmams.

  • Šiandien jūs užtvirtinote savo nuoširdžią meilę apsikeisdami vestuviniais žiedais bei įsipareigodami vienas kitam visam likusiam gyvenimui. Čia ši sąjunga bus simboliškai atkartota pilant smėlį iš skirtingų indų į bendrą indą, reiškiantį jūsų gyvenimą kartu.
  • Kaip šios mažos smėlio smiltelės, kartą sumaišytos, nebegali būti sugrąžintos į atskirus indus, taip tegu susilieja ir jūsų gyvenimai, sudarydami tvirtą ir nesugriaunamą santuoką.

Kurkite savo taisykles, tradicijas, būkite išradingi – kiekviena detalė gali atspindėti Jūsų porą!

 

Komentuoti:
Agnė Jakubonė
Įvairių švenčių, renginių, vestuvių planavimas visuomet buvo neatsiejama mano veiklos dalis. Patirties bagaže turiu daugiau nei 100 vestuvių, prie kurių vienaip ar kitaip „prisiliečiau“. Penkerius metus dirbdama viename prabangiame Vilniaus restorane, tiesiogiai bendraudavau su jaunavedžiais ne tik maisto ir gėrimų užsakymo klausimais, tačiau padėdavau suplanuoti ir kitas šventės detales, todėl gerai žinau, kokie jaunųjų poreikiai, kas juos domina, kas aktualu ir svarbu. Vėlesnė darbo žiniasklaidoje patirtis šiandien man leidžia sėkmingai derinti dvi mėgstamas veiklas – renginių organizavimą ir rašymą. Todėl tikiuosi, kad mano tekstai ir siūlomos idėjos jums bus naudingi, įkvėps ir padrąsins rengti įdomias, stilingas, išskirtines vestuves.
DALINTIS

1 KOMENTARAS

  1. Kaip jus galvojat,ar normaliai atrodytu ir seimos zidinio uzdegimas ir smelio ceremonija.

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here