
Antsvoris
Tyrimai parodė, kad susituokus abu poroje linkę priaugti svorio, o išsiskyrus – svoris krenta. Kita vertus, stipri pora gali šią problemą išspręsti visai paprastai: jie gali motyvuoti vienas kitą lankytis sporto salėje, kartu sportuoti ar stengtis sveikai maitintis.
Nepasitenkinimas santykiais gali sukelti valgymo „priepuolius“.
Stresas
Reguliarus lytinis gyvenimas mažina stresą. Tyrimai nustatė, kad žmonės, kurie reguliariai mylisi, psichiškai būna sveikesni.
Geros savijautos hormonai
Pasirodo, kad gerai savijautai reikia visai nedaug – laikymosi už rankų, apkabinimo, bučinio. Tai gali ne tik sumažinti ne tik stresą, bet ir kraujospūdį!
Miego sutrikimai
Kai gulite šalia partnerio, kuriuo visiškai pasitikite, užmigti paprasčiau: tai gali išspręsti nemigos problemas. Kita vertus, pykčiai ir barniai prieš miegą gali tapti nemigos priežastimi.
Nerimas
Pasaulio Sveikatos Organizacijos atliktame tyrime (jame dalyvavo 35000 žmonių), atsiskleidė, kad santuoka gali padėti kovoti su nerimu.
Depresija
Tarpusavio santykiai turi įtakos ir depresijai. Pastebėta, kad depresija dažniausiai suserga asmenys, kurie turi trumpalaikius santykius arba nėra linkę įsipareigoti.
Alkoholio vartojimas
Jei vienas iš sutuoktinių vartoja alkoholį, dažnai ir kitas sutuoktinis pradeda tai daryti. Dažni pykčiai bei intymumo trūkumas taip pat turi įtakos alkoholio vartojimui.
Kraujospūdis
Dieta, sportas, stresas – tai trys iš daugelio veiksnių, reguliuojančių kraujo spaudimą. Pasirodo, tam gali turėti įtakos ir santuoka. Atlikti tyrimai parodė, kad laimingai susituokę žmonės turi žemesnį kraujospūdį nei vieniši žmonės.
Vėžys
Tyrimai parodė, kad susituokę žmonės, po nustatytos vėžio diagnozės, išgyveno ilgiau ne vieniši.
Rūpinimasis sveikata
Susituokę žmonės, ypač vyrai, labiau rūpinasi sveikata nei vieniši. Taip dažniausiai nutinka dėl to, kad moterys įkalba pasitikrinti sveikatą laiku, ypatingai dėl prostatos vėžio.
Šaltinis: Suaugusiems.lt