Pradžia Straipsniai Kaip parašyti santuokos įžadus?

Kaip parašyti santuokos įžadus?

Išpuoštoje šventovėje susirinkusių artimųjų akivaizdoje susikabinę ir žiūrėdami vienas kitam į akis jaunieji taria santuokos įžadus. Tai turbūt pati gražiausia ir jautriausia vestuvių ceremonijos dalis, ne vienam išspaudžianti ašarą. Nors daugelis sužadėtinių renkasi sakyti tradicinę santuokos priesaiką, tačiau randasi porų, kurios savo antrajai pusei nori pasakyti ką nors prasmingesnio, tad įžadus ryžtasi kurti pačios.

Dažnas įžadus rašęs asmuo šį kūrybinį procesą prilygintų tikram iššūkiui. Visiškai normalu, kad prisiruošus sukurti šį tą asmeniško ir šilto neaišku nuo ko pradėti, tačiau jei artėjant vestuvėms mintys vis dar tuščios kaip baltas popieriaus lapas – tai jau bėda.

kurti_santuokos_izadai

Jei neturite daug rašymo patirties ir jus apėmusi baimė, kad nesugebėsite parašyti įžadų, tuomet šie patarimai kaip tik jums.

Svarbu pradėti

Jei niekaip negalite prisiversti pradėti rašyti įžadus, vieną dieną suimkite save į rankas ir tai padarykite. Žinoma, paprasta mums kalbėti, tačiau niekas nesakė, jog bus lengva. Tiesiog pagalvokite apie tai, kaip jausitės tą ypatingą akimirką stovėdamas prieš savo mylimąjį ar mylimąją, ir iš karto palengvės bei aplankys mūza.

Atlikite tyrimą

Rašydami santuokos įžadus susipažinkite su tradiciniais įžadais, taip pat kitų žmonių idėjomis, kurių galite prisižvejoti nardydami internete. Jei pradėjus rinkti mintis atrodys, jog pavyzdžių tiek daug, jog iki vestuvių nespėsite visų perskaityti, sukonkretinkite užklausą nurodydami specifinius dalykus, pavyzdžiui, lytį, amžių, pirma ar antra santuoka, ar turite vaikų, norite rimtos ar žaismingos kalbos.

kurti_santuokos_izadai4

Pasiskolinkite keletą idėjų

Jei santuokos įžadai jums asocijuojasi su žinomo eilėraščio eilute, įtraukite ją, galbūt tai jūsų raktas į mylimojo širdį suvirpinsiančius įžadus. Visa, ką pasakysite, svečiai girdės pirmą kartą, tad tai bus originalu. Taigi jums nereikia jaudintis dėl kelių nugvelbtų eilučių.

Idėjų vestuvių įžadams rasite čia

Kūrybinė betvarkė

Mūsų smegenys užprogramuotos taip, jog viską norisi pradėti nuo pradžių, taip pat ir su įžadais, kuriuos norisi pradėti nuo įžangos. Tačiau rašytojai pataria iš pradžių padrikai užsirašinėti atsitiktines mintis. Prikaupę keletą puslapių tokių minčių lengviau suprasite, ką konkrečiai norite pasakyti savo antrajai pusei. Tuomet imkitės klijuoti nuoseklų tekstą, į jį įvesdami tam tikrą struktūrą. Turėdami kelias pastraipas sukurkite širdį virpinančią įžangą, o galiausiai vainikuokite paprasta, bet įsimintina pabaiga. Laikydamiesi šios tvarkos sukursite nuoseklius ir asmeniškus įžadus.

Įkvėpimas keistas dalykas, dažnai užklumpa mus nepasiruošusius ir netikėtai, todėl visada turėkite su savimi popieriaus ar išmanųjį draugą, kad prireikus galėtumėte išlieti aplankiusias mintis.

kurti_santuokos_izadai2

Užrašykite laimingas akimirkas

Jūsų įžadai – proga sužadėtiniui ar sužadėtinei išsakyti kaip jaučiatės kurdami santuoką. Kalbėkite apie laimingiausias bendras akimirkas, apie tai, kaip susipažinote. Prisiminkite visus iššūkius, kuriuos teko kartu atlaikyti, atgaivinkite prisiminimus apie juokingus nutikimus. Visa tai puiki medžiaga jūsų įžadams. Istorija jau sukurta, teliko ją užrašyti.

Kurdami tekstą nebijokite improvizuoti, tačiau nepadauginkite kalbos klišių. Kas per daug, tas nesveika, o su klišėmis dar ir neskoninga.

Pažadėkite

Turbūt nė vienas įžadų neįsivaizduoja be pažadų mylimajam. Nenuostabu, nes tokia jų esmė. Taigi ir jūs šį tą pažadėkite, pavyzdžiui, jog būsite šalia ir rūpinsitės sutuoktiniu šiam susirgus, arba kad sušildysite šaltas sutuoktinio kojas prieš užmiegant. Tačiau žadėkite tik tai, ką tikrai vykdysite, nes priešingu atveju nėra prasmės tuščiai kalbėti.

kurti_santuokos_izadai3

Galvokite apie auditoriją

Įžadus sakysite girdint vestuvių svečiams, todėl pagalvokite apie juos. Būtų nuostabu, jei savo įžadus sutalpintumėte į vieną minutę, priklausomai nuo kalbos manieros, ji gali išsitęsti iki dviejų minučių, tačiau ne ilgiau. Tai optimalus laikas pasakyti svarbiausius dalykus neatsibostant kitiems.

Praktikuokitės

Pasirašę kalbą keletą kartu perskaitykite ją garsiai, taip geriau pastebėsite klaidas. Nebijokite santuokos įžadus pasakyti geriausiam draugui. Nuoširdi kritika padės išlaisvinti kalbą nuo ją apsunkinančių minčių. Nugludinę tekstą pasipraktikuokite prieš veidrodį, taip išmoksite susitvarkyti su balsu, kad ceremonijos metu įžadai skambėtų iškilmingai.

santuokos_izadu_kurimas1

Klaidų nebūna

Kuriant santuokos įžadus nerimauti, jog bus negražu, neverta, nes mylinčioje širdyje slypi tik nuostabūs dalykai. Taip pat nereikėtų jaudintis, jog ceremonijos metu pamiršite žodžius. Kartais taip nutinka, tačiau tai visiškai nereikšminga, nes juos sakote mylimam žmogui, kuris, beje, net nežino kaip jie turi skambėti. Užstrigus minčiai atsipalaiduokite ir kalbėkite iš širdies. Vargu, ar jūsų jausmai pasikeitė, tad tikrai pasakysite tai, ką norėjote.

Svarbu! Nepamirškite išsaugoti savo santuokos įžadų, nes praėjus kuriam laikui bus gera juos prisiminti, o gal net ir atnaujiti.

Komentuoti

Rašykite komentarą
Įveskite savo vardą